Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
eclipse

Wybor Serwera Na Prywatna Strone

Polecane posty

Witam

 

posiadam obecnie hosting w nazwa.pl jestem bardzo zadowolony, ale dochodzę do wniosku, ze nie potrzebuje aż tak wysokich parametrów a i ~350 zł rocznie to dla mnie za duża oplata (przy moich wymaganiach).

 

Chciałbym przesiąść się na relatywnie dobry hosting, powiedzmy do 150, max 200 zł miesięcznie.

Do tego chodzi mi o poważną firmę, ktora juz istnieje od dluzszego czasu na rynku.

 

Chce mieć spokój w kwestii serwerów i nie zmieniać przez co najmniej kilka lat.

 

Ciężko mi tylko ustalić wielkość transferów, jakie strona ma generować, ale będą one stosunkowo małe - strona będzie prywatnym portfolio z pracami graficznymi, nie wiem 200-300 wizyt dziennie?

 

Idealnie byłoby, gdyby istniała możliwość przerzucenia posiadanej przeze mnie obecnie domeny .com pod skrzydła nowego providera (o ile to możliwe). Chce mieć po prostu wszystko w jednym panelu...

 

 

 

Na koniec pragnę jeszcze zapytać, w jaki sposób ukryć swoje dane tak, aby przy sprawdzaniu whois danej domeny nie był podany mój adres, imie i nazwisko etc. Część domen, które w ten sposób sprawdzam nie pokazuje danych adresowych rejestrującego, część wręcz przeciwnie - jak to wygląda w praktyce?

 

 

dziękuje za ewentualne sugestie

pozdrawiam

elcipse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj jak na 150-20 złotych to masz ogromny wybór, porozglądaj się w opiniech o firmach i serwerach. Wybierz sobie coś... bo wybór duży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do takich mniejszych zastosowań przeważnie polecam www.blink.pl gdzieś jest już o nich temat. Firma jest już bardzo dobrze znana i sprawdzona. Mają zintegrowany panel z domenami i hostingiem. Okres 14 dni testów powinien wyjaśnić sprawę czy to jest to czego szukasz. Minus to maszyny w Niemczech. Z firm z serwerami w Polsce to możesz przeglądnąć ofertę www.hostings.pl (też sprawdzona firma). Jest też wiele innych podstawa to nip, regon telefon stacjonarny do kontaktu i wieloletnia działalność na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki, sprawdzilem blink.pl narazie nie widze zadnej roznicy w stosunku do nazwa.pl poza 200 zł w kieszeni :)

bardzo prosze jeszcze o odpowiedz na pytanie odnosnie ukrywania swoich danych adresowych we WHOIS.

 

 

aaa i na koniec jeszcze jedno - jak majac domene .com w nazwa.pl moge ja przetransferowac do blink.pl???

w obydwu panelach nie moge znalezc takiej opcji...

 

btw @Tomi: panel w blink rzeczywiscie swietny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo prosze jeszcze o odpowiedz na pytanie odnosnie ukrywania swoich danych adresowych we WHOIS.
W przypadku polskich domen, jezeli wlasciciel domeny jest ustawiony jako osoba fizyczna (i nie wyraza zgody na upublicznianie danych) wtedy widoczny jest tylko jego ID. Nie wiem jak sprawa wyglada w przypadku domen globalnych, ale cos mi swita, ze tam sie nie bylo takiej mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką usługę na com, czy org można zamówić oddzielnie. Mają ją mniej znani rejestratorzy wtedy zamiast danych klienta widoczne są dane rejestratora. Domeny globalne nie transferuje się za darmo. Zawsze trzeba odnowić przy okazji usługę na kolejny rok. czyli jak zostało ci 4 mies. do końca i prze transferujesz teraz domenę to stracisz te 4 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awsze trzeba odnowić przy okazji usługę na kolejny rok. czyli jak zostało ci 4 mies. do końca i prze transferujesz teraz domenę to stracisz te 4 miesiące.

 

dziwne, ja zawsze po transferze mam to co zostalo + nowo oplacony rok

nic nie trace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domeny globalne nie transferuje się za darmo. Zawsze trzeba odnowić przy okazji usługę na kolejny rok. czyli jak zostało ci 4 mies. do końca i prze transferujesz teraz domenę to stracisz te 4 miesiące.

Nic nie tracisz, dodaje się po prostu rok do obecnej ważności. Opłata za transfer jest jednocześnie przedłużeniem ważności domeny o dodatkowe 12 miesięcy. A żeby procedurę transferu rozpocząć należy zgłosić się do firmy, _do_której_ chcesz ją przenieść, bo to oni rozpoczynają, wysyłając tzw. zapytanie transferowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego, co sie dowiedzialem wystepuje do nazwa.pl (w moim przypadku) o kody authinfo wystosowujac do nich fax w tej sprawie. Oni przekazuja mi kod, a ja wysylam go do nowego providera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×