Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lafik

Duze pytanie!

Polecane posty

Planuje otworzyć w Polce dużą firmę zajmującą się hostingiem i prosze o doradzenie mi w kwestii w co najlepiej jest zainwestować na początku, mam zamiar włożyć pieniądze w Data Center ale może doradzicie mi co innego? :?: :?: :?: :?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Witam na forum.

 

Zgadzam sie calkowicie z koder'em . Znalezienie odpowiednich ludzi to juz polowa sukcesu.

 

Co do pytania w co najlepiej zainwestowac to chyba nikt nie jest w stanie odpowiedziec. Wszystko zalezy od budzetu i co chce sie robic. Drog jest kilka mozna na przyklad jak wspomniales wybudowac Data Center i tu nalezy skupic sie na cenie i jakosci lacz. Zyski czerpac z kolokacji i oferty serwerow dedykowanych.

 

Mozna troszke inaczej, na przyklad stworzyc firme oferujaca tylko konta www/email ale na bardzo wysokim poziomie. Zbudowac porzadna marke (jak home.pl) i ugryzc kawalek rynku.

 

Mozna skupic sie tylko na rynku B2B gdzie sa wieksze pieniadze ale tez i wyzsze wymagania.

 

Drog jest wiele, pomysly mozna czerpac z rynkow bardziej rozwinietych (niech przykladem bedzie USA) , opierac sie na ich doswiadczeniu i nie powielac bledow.

 

Ale bez wykwalifikowanej kadry i ludzi z pomyslami ciezko.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przemysl czy to jest ta branza na ktorej Ci zalezy...ewentualnie mysle o produkcji uslugi, hostingowe tak mozna ugryzc kawalek rynku ale czy stac Cie zeby wybudowac data center globalne jak naklonisz amerykanow i japonczykow zeby chcieli u Ciebie hostowac tak zeby pasmo bylo wykorzystane cala dobe w szczytowych wartosciach, no coz zycze powodzenia ale nie licz na duzo, no chyba ze Twoje sroski finansowe przekraczaja moja wyobraznie, jezeli Ci sie uda to mozesz liczyc na mnie bede z moimi serwerami u Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok ale co myslicie ze sie opłaca zrobic bo macie racje data centrum nie. ma ktos dobry pomysł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Ja probowalem odpowiedziec jak najbardziej ogolnie.

 

Nikt nie da swojego biznesplanu konkurencji. To jest zrozumiale. Mozemy pomoc odpowiadajac na pewne pytania.

Ale odpowiedzi na pytanie "Potrzebuje pomyslu na hosting aby duzo zarobic" napewno nie uzyskasz. :)

Pozdrawiam i mysle, ze nas rozumiesz.

 

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste - inwestujesz w swoje dc, stawiasz 100-200 maszyn, bierzesz 10 ludzi do obslugi, reklama w wyborczej i jedziesz z hostingiem. Najprostszy interes świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie podac jakis kontakt do osoby badz firmy, ktora naprawde zna sie dobrze na projektowaniu/budowaniu data centrow i tez moze cos doradzic w tym kierunku

:?: :?:

 

Kolejna sprawa czy ktos zna w Polse firme i moze ile by kosztowało lacze 100mb a ile 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Kontkat z taka osoba mam ale obecnie nie jest dostepna. Niedlugo bedzie w Polsce to dam namiary i moze razem cos wykombinujecie.

 

Ceny lacz sa bardzo rozne i wszystko zalezy od dostawcy lacza. Co innego lacze od atmanu, netii, gts-u czy wielu wielu innych.

 

Trzeba wysylac zapytania do konkretnych firm jesli chce sie uzyskac jakas wstepna cene.

 

Spis wiekszych (ale nie tylko) dostawcow jest na www.gix.net.pl i www.wix.net.pl . Sa to dwa wieksze wezly miedzyoperatorskie w Polsce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na DC potrzebujesz z 2mln euro, 100mbit to za malo, ale licz ok. 10tyś euro za każde 100mbit. Wyboru dużego nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście że firmy jak onet mają tylk 3 mbps tylko!

Netia ma tylko 10 mbps.

A tlen tesz ma 10 mbps.

Czy nie uważacie że to mało. Czy tylko w Polse jest tak słabo z łaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

2mln euro to duza przesada.

 

Nie ma problemu z laczami, jest tylko problem ceny.

 

Radze zadzwonic telefonicznie w sprawie dzierzawy lacza.

Wpiecia sie do wezlow miedzyoperatorskich itd.

 

Ogolnie mozna wydzierzawic naprawde szybkie lacza az po 1Gbit/s swiatlowodem.

 

Kwestia tylko odpowiedniej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

To znaczy, ze onet.pl w tym wezle ma takie akurat lacze. Ale co to jest onet.pl ?

Prosze wejsc na strony gts-u i zobaczyc ich lacza. To tylko przyklad jakich jest pare w naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak rozumieć DC. Jeżeli to ma być piwniczka z dselm i upsem 500va to pewnie nie :) Ale normalne DC to upsy, generatory dizla, systemy antypożarowe, podłogi techniczne, stelaże i cała reszta. A to wszystko niestety kosztuje sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zenek prosze cie nie przesadzaj i nie starsz:P

Jak tak mów to podaj stronke gdzie można wszyskie ceny zoabczyc!!!

Po ile jest pare zl dla ciebie ale dla mnie sie liczy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

zenek : bardzo chcialbym zobaczyc chociaz orientacyjne ceny.

 

Jak dostane zgode to przedstawie ceny jak to wygladalo w znanym mi przypadku DC w Warszawie.

 

Ale cena ta bylo duuzo mniejsza.

 

Jedyne odzwierciedlenie takiej ceny to jak dla mnie wliczony jest koszt zbudowania budynku pod DC, innaczej jest to przesada.

 

Jesli sie myle, to poprosze o jakies konkrety.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka slow ode mnie (moja prywatna subiektywna opinia):

 

1. nie potrzeba wcale 2mln euro zeby zbudowac wlasne DC. Nie trzeba takze na samym poczatku brac n x 100Mbit. IMHO wystarczy na poczatek:

a) duze pomieszczenie w biurowcu, ktory ma wlasny system zasilania (generator), badz tez mozliwosc podpiecia sie pod drugie zrodlo zasilania (mialem tak w poprzedniej firmie - do biurowca bylo podpiete zasialanie z PKP (praktycznie zero awarii), mozna bylo tez podpiac zasilanie miejskie - przy takiej konfiguracji wlasny generator jest praktycznie niepotrzebny).

:) "umeblowanie" pomieszczenia (podloga techniczna itd.)

c) wlasny AS i odpalona sesja BGP

d) i lacza na poziomie na poczatku max. 2 x E3 (34Mbit) do dwoch roznych operatorow.

To wszystko mozemy miec za duzo mniej niz 2mln euro.

 

Jesli chodzi o lacza to np. DataCenter KEI (duze, bardzo dobre, duzo firm hostingowych tam siedzi) ma wlasnie 2x34Mb + 10Mb.

 

Cena lacz przy takich wielkosciach jest jeszcze w miare znosna, jednak niestety najdrozszy zawsze bedzie tranzyt do Tepsy. Mozna w sumie na poczatek puscic sobie ruch do TPSA przez Telie (tak jak robia obecnie MANy) ale to troche ryzykowne i niektorym klientom moze sie nie spodobac (ostatnie bramka TPSA<>TELIA dosc mocno sie w szczycie przypycha - dokladane jest min. 50-60ms).

 

2. Jesli chodzi o WIXa (ktos tu o nim wspomnial) - wpiecie do niego jest dosc trudne (wiem nawet jak Futuro, ogolnopolski operator, mial z tym problemy) - jednak zawsze mozemy sobie kupic tranzyty do polskich operatorow (bez TePsy) za bardzo przyjemna cene. Mozna takze zestawic platne peeringi (przy duzym ruchu bedzie to sie bardziej oplacalo).

Mozemy takze wpiac sie do IXa ICMu - ale tam, z duzych operatorow, to chyba tylko GTS wymienia sie ruchem.

 

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barzo dziękuje za rade.

Barzo mi sie przydała.

Można ciebie proscić o kontakt na gg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przesadzajcie koszta budowy DC Nie Sa Az Tak Ogromne

Jakies Mini DC - Kontrola Dostepu >> Alarm >> System Wykrywania >> Instalacja (kable w technologi BNC jaki i Swiadlowod) >> Klimatyzacja >> UPS-y nie sa takie duze koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)nie sa takie duze koszta
To znaczy jakie ? Jak na razie operujemy glownie duze, ogromne, nie takie duze etc. To znaczy ile wg Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×