Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marek220

Maszyny Czy Maszyna?

Polecane posty

Witam

 

Planujemy w nablizszym czasie zakupic serwer(y) dedykowane w webperoni i mam nastepujace pytanie dla administratorow (najlepiej hostingowych) - czy lepiej jest nam wziac:

 

3maszyny x Athlon 64 3000+ (1GB ram)

 

czy może jeden w tej samej cenie

 

Opteron 150 2.4 GHz (3GB ram).

 

Zaznaczyc chcemy ze mamy mozliwosc rozladowania obciazenia na wiele kont (dlatego mozliwosc zakupu kilku komputerow) i nie jest wymagana bardzo duża moc obliczeniona w jednej sekundzie, są to proste aplikacje WWW (na apachu) + mySQL generujące po 10GB trans m-c każda.

 

z góry dziękuje za wszelkie informację

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Planujemy w nablizszym czasie zakupic serwer(y) dedykowane w webperoni i mam nastepujace pytanie dla administratorow (najlepiej hostingowych) - czy lepiej jest nam wziac:

 

3maszyny x Athlon 64 3000+ (1GB ram)

 

czy może jeden w tej samej cenie

 

Opteron 150 2.4 GHz (3GB ram).

 

Zaznaczyc chcemy ze mamy mozliwosc rozladowania obciazenia na wiele kont (dlatego mozliwosc zakupu kilku komputerow) i nie jest wymagana bardzo duża moc obliczeniona w jednej sekundzie, są to proste aplikacje WWW (na apachu) + mySQL generujące po 10GB trans m-c każda.

Jak Opt ma SCSI, to Opt, przy A64 SCSI pewnie nie bedzie i dyski IDE beda ograniczac moc prockow. Zakladam, ze chodzi o webserver, przyjmuje obciazenie na procu/laczach/dyskach/pamieci jak u siebie w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w webperoni nie ma dysków SCSI

 

wydaje mi się, że 3maszyny x Athlon 64 3000+ (1GB ram) będą lepsze.

Nie wiem jakie to aplikacje ale sądze, że dwie by dały rade. No i backupy można wykonywać nawzajem na serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×