Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kolegaz

Panel pod Windows

Polecane posty

Część szukam jakiegoś darmowego, godnego uwagi panelu administracyjnego pod Windows 2003 Server. Wiem że jest ich bardzo dużo pod linuxa lecz chciałbym wykorzystać do tego celu platformę od MS. Pozdrawiam

 

Wysłany Nie Sty 23, 2005 6:15 pm:

 

Czy wogóle takowe istnieją, bo szukałem w sieci ale nic nie znalazłem. :)

 

Wysłany Pon Sty 24, 2005 6:57 am:

 

Co sądzicie o ZPanel i czy jest jakowyś inny godny uwagi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Prosze zachowajmy jakis poziom. Co do reinstalacji windowsa to tez sie nie zgodze, jesli chodzi o dobrze skonfigurowany system zwlaszcza seri 2000, 2003 to jest na wysokim poziomie i reinstalacje nie sa potrzebne. Co nie zmienia faktu, ze witryna firmy Microsoft jest na linuksie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co nie zmienia faktu, ze witryna firmy Microsoft jest na linuksie :)

 

Microsoft korzysta(l) z uslug Akamai.

Prosze, doczytajcie najpierw, o co dokladnie chodzilo, a nie od razu z textami typu "Microsoft chowa sie za Linuxem"...

 

//edit:

ok, napisze dokladnie o co chodzilo z tym Akamai.

 

A wiec tak, Akamai to jest firma posiadajaca ok. 15000 (!!!) serwerow ulokowanych na calym swiecie (w Polsce maja w ICMie oraz w ETopie).

 

Jakis czas temu, jeden ze znanych wirusow (nie pamietam jaki dokladnie) mial zatakowac strone Microsoftu. Miliony komputerow na swiecie mialo zaczac wysylac pelno zapytan (tak, jakby chcialo ogladac strone www). Jest to klasyczny atak DDOS. Obojetnie na jakim systemie postawiono by strone Microsoftu, zadna maszyna fizycznie nie dala by sobie rady z obsluzeniem tak duzego ruchu.

 

Jedyna mozliwoscia bylo umieszczenie strony Microsoftu na serwerach Akamai, w roznych czesciach swiata. I w momencie ataku, atak nie przebiegal na jeden serwer/klaster, lecz na wiele serwerow umiejscowionych w roznych czesciach swiata. Stad wlasnie strona Microsoftu dzialala bezproblemowo podczas ataku a strona SCO padla :)

 

Microsoft jest firma programistyczna i im nie oplacalo sie kolokowac kilka tysiecy maszyn tylko po to, zeby jednorazowo uchronic sie przed atakiem.

Dlatego skorzystali z uslug firmy Akamai (ktora jest juz prawie monopolista w tej dziedzinie).

 

Mam nadzieje, ze rozjasnilem nieco temat :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odrobina historii dla wyjaśnienia, i dobrze. Ale temat postu dotyczy paneli pod windows. Czy ktoś wie jakie istnieją i mógłby wypisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×