Skocz do zawartości
europrezes

Jak To Zrobic: Alias Na Innym Serwerze Z Własnej Domeny

Polecane posty

Witam

 

Chcę robić coś podobnego, co oferują serwisy z aliasami: mam domenę jakasnazwa.pl, chcę mieć subdomeny alias1.jakasnazwa.pl, alias2.jakasnazwa.pl. Ale nie chcę zakładać systemu aliasów, bo subdomeny będą dla mnie, nie jako oferta dla internautów.

Wiem, że trzeba włączyć wildcard. Co potem? Jak zrobić, żebym mógł na serwerze A mieć coś1.nazwa.pl, a na innym serwerze stronę coś2.nazwa.pl?

 

Pytanie banalne, ale już dawno się tym nie zajmowałem i proszę o przypomnienie, jak to zrobić

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co rozumie się przez słowo serwer. Jeżeli maszynę z własnym IP, to trzeba utworzyć Record A domeny coś1.nazwa.pl wskazując na IP XX.XX.XX.XX, a Record A domeny coś2.nazwa.pl na IP YY.YY.YY.YY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, ale jak to zrobić? Możesz pisać bardziej szczegółowo?

Konkretny sposób wpisania rekordu A (kliknąć tu, kliknąć tam, wpisać coś...) różni się na różnych serwerach, panelach - skąd mamy wiedzieć, jak to wygląda u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle ze Pan "prezes" nie ma raczej pojecia o zarządzaniu serwerami...

 

 

Napisz jaki masz panel na swoim hostingu ?

To wtedy napisze Ci krok po kroku...

 

No chyba ze masz dedyka bez panelu: ale wtedy kto Ci nim zarządza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myśle ze Pan "prezes" nie ma raczej pojecia o zarządzaniu serwerami...

No i brawo:) Chyba wcześniejsi postowicze zapomnieli, że są w dziale "domeny" i nie ma on monopolu dla osób, które bawią się w sprzedaż hostingu. Ja o to pytałem raczej jako klient hostingu, niż usługodawca.

 

Mam konto zarządzane przez cPanel, mój znajomy jest resellerem. A ja, jak większość osób na tym dziale, nie mam zbyt dużego doświadczenia z serwerami, ja tylko handluję domenami:)

Dlatego liczę na jasne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomóżcie:)
Z poziomu cP chyba tego nie zrobisz. Twoj znajomy musi w WHM'ie (DNS Functions/Edit DNS Zone) dodac wpis:
*.twojadomena.tld. IN A aaa.bbb.ccc.ddd

Swoja droga fajny reseller, skoro sam tego wyklikac nie umial :P

 

Notka: Wyklikane na podstawie malo dzialajacego dema cP wiec moze nie dzialac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumiem, że aby móc nadawać różne DNS-y dla każdej z subdomen, muszę mieć prawa resellera?
No skoro z poziomu cP przez 2 miesiace nie znalazles takiej opcji to chyba na to wyglada, nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×