Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Felix

Pytanko, Interesuje Mnie Pewna Domena, Ktora Mimo Ze Wygasla ...

Polecane posty

1,5 miechu temu to dalej jest jakgdyby zarejestrowana i nie moge jej zarejestrowac. Czy ktos wie o co chodzi. Dodam ze jestem zielony w tych sprawach. Jak wpisuje adres w przegladarce to wyskakuje 'server not found' w WHOIS zwraca to:

 

Created On:05-Sep-2001

Last Updated On:14-Mar-2002

Expiration Date:05-Sep-2006

 

Mi sie wydaje ze ta data Last Updated jest jakas nie taka i powinna byc co najmniej z tego roku.

Czy ktos wie o co chodzi? I dlaczego jakgdyby sie zablokowalo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po prostu od 2002 nie byly zmieniane dane domeny (dnsy, dane wlasciciela itd) a jest oplacana przez caly czas na kolejne okresy.

A server not found oznacza, ze host nie jest skonfigurowany dla domeny (badz po prostu nie ma strony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O fakt, nie zauwazylem ze chodzi o wrzesien, ale to nie istotne, globalki maja jakis okres (podajze 1-2mce) na przedluzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o ten okres mi chodzi, odświerzenia etc. Bo ja już od jakiegoś czasu kukam i się dokukać nie mogę kiedy ona wygaśnie lub co kolwiek :( Najpierw sobie obstawiłem jeden dzień, potem tydzień, miesiąc, teraz dwa miesiące? :). Tak na chłopski rozum rzecz ujmując, to po co czekać dwa miesiące, skoro system może to updajtować raz, dwa, a potem to kwestia kilku dni, kiedy informacja się po sieci (globalkach?) rozniesie. Skoro do tej pory nie updejtował tzn że im się coś popsuło, może zgubuli informacje o tym itd. Bo na razie to jest trochę tak że gdzie indziej przechowywane są informacje o tym czy domena jest zarejestrowana, a gdzie indziej informacje o czasie zarejestrowania, updajcie, właścicielu itd. Strzelając to to drugie jest przechowywane przez firme która była odpowiedzialna za rejestracje, ale gdzie musi istnieć te pierwsze. Czyli obecnie staneło na tym, że gościu ją oplaca, a globalki nie odswierzyly informacji o tym... hmm. No nic, dzięki za info. Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porządnej firmie to wygląda:

- 90 dni, następnie 30, 15, 5- expiration notice: informacje o wygaśnięciu domeny w danym dniu.

- dzień po wygaśnięciu (o 24:00) - informacja że skończył się okres płatności i dane kiedy będzie następna próba. Po 5 i znowu 5 dniach ponowna informacja.

- 14 dni - przestają być aktywne nameservery podane przez klienta (czyli w tym momencie dopiero domena przestaje być widoczna) ale w dalszym ciągu jest na twoim koncie i za dodatkową opłatą, większą niż standardowa możesz ją przedłużyć

- ok. 30 dni - cancellation. Dopiero teraz jest dostępna do ponownej rejestracji.

 

Czyli jak widać ok. 2 miesiące. Na początku listopada możesz zacząć się interesować jeżeli chcesz ją zdobyć. Są jeszcze serwisy wyłapujące więc nie bądź rozczarowany jeżeli się nie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×