Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
michaeln

Oprogramowanie Do Forum

Polecane posty

Witam wszystkich

 

Mam jedno forum na IPB. Wybrałem to oprogramowanie bo podoba mi sie integracja z blogiem i galeria. Nowa wersja, która jest za rogiem (obecnie RC1) jeszcze lepiej będzie integrować te funkcje. Np. w profilu użytkownika można zobaczyć wszystkie jego posty, odpowiedzi, zdjęcia w galerii, blog, znajomych itp. Przykład tutaj.

 

Ale do rzeczy. Będę tworzył kolejne forum, ale nie będę potrzebował galerii lub blogu, dlatego mam ochotę spróbować jakieś inne oprogramowanie. Kusi mnie WoltLab Burning Board 3 (wersja beta tutaj, szablon jest tymczasowy). Czy ktoś używał ich oprogramowanie? Jeżeli sie nie zdecyduje na WBB 3 to chyba sie kupie vBulletin... Zawsze mogę po roku powrócić do IPB jeżeli mi sie nie spodoba...

 

Tak na końcu musze dodać, ze phpBB 3.0 wygląda fajnie... nowy panel admin i nowe forum... Duży krok do przodu.

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czego oczekujesz po forum (i co będzie Ci potrzebne). Tak czy inaczej - wybrałbym ipb. Jestem przyzwyczajony do niego, oferuje mi dokładnie to czego potrzebuje. Jest dynamicznie rozwijane. Ludzie przyzwyczaili się do ipb w dużym stopniu.

 

Myslisz o VB? Jest to godny "rywal" jeżeli chodzi o funkcjonalność, ale panel admina jest "zamotany". Reszta podobnie jak w ipb.

 

phpBB - na zawsze pozostanie phpBB. Skrypt miernej jakości kodu, średnio pomysłowych rozwiązań i dość ubogi w wersji standardowej, wszystko trzeba ręcznie dodawać.

 

Tak więc w dużej mierze jest to bardziej wybór na zasadzie indywidualnych upodobań i akceptacji danej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie. Czyli WBB 3 nie jest godny uwagi czy po prostu lepiej sie trzymac tego co znane/dobre...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za opinie. Czyli WBB 3 nie jest godny uwagi czy po prostu lepiej sie trzymac tego co znane/dobre...?

To zależy od potrzeb. Darmowy jest też np.: SMF - niezły skrypt, w dodatku darmowy, ale jakoś nikt się nie pali do użytkowania.... A ipb jest wypróbowane, dobrze znane, możesz liczyć na pomoc. Poza tym znasz już je a to też się liczy.

Przewaga nad VB jest taka, że VB niedośc, że jest droższe to co roku musisz wykupować licencję lub usunąć skrypt z serwera - w przypadku ipb wygląda to zgoła inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jednym z powodów używania IPB było ograniczenie do minimum zmian i lepsza optymalizacja. Na phpBB mieliśmy z 20 modyfikacji i bardzo dużo drobnych poprawek co przy aktualizacjach było koszmarem (niezgodne wersje itd). Przy okazji IPB jest dużo szybsze od phpBB (do 50%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Google

"Powerd by Invision daje nam 21,000,000" wyników...

"Powered by vbulletin daje nam 60,600,000" wyników...

 

Czyli vBulletin chyba bardziej popularne. Jednak skorzystałem z demo admin panela do vB. vB wydawało mi sie o wiele bardziej "nie mile" dla admin, ale może po prostu sie przyzwyczaiłem do admina panela w IBP.

 

WHT ma roczna czy perpetual license? Jeżeli roczna, to skusicie sie na ofertę zmiany na perpetual nim zniknie z oferty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×