Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
moro4x4

Potrzebna Rada.

Polecane posty

Witam! Mam 17 lat, wiec mlody jestem, dla tego nie bawie się w pseudo hosting tj. krzaki tylko jestem na etapie ostrego szkolenia (uczylem sie html, xhtml oraz php w oparciu o mysql tak aby osiagnac wystarczajace obycie ;) ). Chiałbym zacząć nauke obsługi systemów obsługujących serwery. Jaki system jest dobry, bo jak napisze najlepszy to powstanie dluga dyskusja :P Kolejnie prosba to jaka ksiazke lub strone www polecacie aby zasiegac wiedzy? I ewentulanie gdzie dostane takie ksiażki(helion.pl , allegro)? I jezeli ktos ma może gdzieś opisany proces instalacji i konfiguracji oprogramownia oraz laczenia z dedykiem, i te sprawy.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam 17 lat, wiec mlody jestem
Ja mam 15, wiec juz jestes stary.
Chiałbym zacząć nauke obsługi systemów obsługujących serwery.

czyli ogolnie UNIXy

Jaki system jest dobry
Taki, ktory znasz.
Kolejnie prosba to jaka ksiazke lub strone www polecacie aby zasiegac wiedzy?

helion.pl i google.pl (.com)

laczenia z dedykiem

Kupuj wszystkie ksiazki jakie wydaja Ci sie dobre, tzn. na twoim poziomie. Wejdz na helion.pl i poszukaj cos o serwerach linuxowych, o ich konfigurowania, tam jest pelno ksiazek. Ja bym proponowal zainstalowac sobie jakas user-friendly dystrybucje linuxa (polecam Ubuntu), oczywiscie mozesz miec na 1 kompie windowsa i linuxa.... I pobawic sie troche tym systemem....

Co do ksiazek, jak pisalem wczesniej jest tego duzo, jednak na poczatek proponuje poczytac w necie. Tak trudno poszukac na google? ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee... niech już lepiej sobie zainstaluje Linuxa (CentOS) na desktopie ;-) Bo na shellu są bardzo ograniczone możliwości i nic by się tam nie nauczył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Red Hat ? Znalazłem tanio uzywana ksiązke Red Hat Linux 9. Biblia. Czy było by jak bym sobie zainstalowal na kompie Red Hat'a i uczyl sie jego obslugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy było by jak bym sobie zainstalowal na kompie Red Hat'a i uczyl sie jego obslugi?

A dlaczego nie? Tylko nie wiem dlaczego wybierasz ta dystrybuje z powodu taniej uzywanej ksiazki....

Wybierz ubuntu, bo teraz najlatwiej z nim o support (chodzi o distro na deskop).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, pobieram ubuntu, znalazlem tez polska strone ubuntu.pl i powoli ja studiuje, a potem poszukam kolejnych w googlach, dzieki za pomoc w doborze systemu, odezwe sie jeszcze jak zainstaluje go i bede w nim dzialal cuda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na redhacie też możesz pośmigać, zrób sobie dwa systemy - potraktuj to jako wyzwanie ;-) Tylko pamiętaj, że instalować oprogramowanie jest najlepiej zawsze ze źródeł ;-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×