Skocz do zawartości
rtvet

Księgowość

jak się rozliczasz?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jak się rozliczasz?

    • Korzystam z usług biura rachunkowego
      4
    • Zatrudniam księgową
      1
    • Sam prowadzę księgowość
      5


Polecane posty

Chciałbym się z ciekawości dowiedzieć, jak prowadzicie księgowość;) jeśli można to prosiłbym również o uzasadnienie, czemu wybraliście taką a nie inną formę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wole sam wszystko prowadzic i się wszystkim zajmować, przyda się taka wiedza ;-) No i nie trzeba opłacać księgowej :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko oddałem do biura rachunkowego - niewielkie koszty utrzymania , a nie muszę się martwić jak np. zaksięgować fakturę z 16% vatem itp. Oczywiście za te usługi dosteję FV co wrzucam w koszty działalności.

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Chyba wiele zależy od skali. Osobiście zatrudniam księgową (na początku bez DG jakoś sobie radziłem) ale bycie non-stop na czasie jest trudne.

 

Choćby taki przypadek jak:

http://podatki.pl/sn_autoryzacja/logowanie...p;idArtykulu=81

 

Trochę mnie zdenerwował (sam czytalem pare razy odpowiednie ustawy i jednak źle zinterpretowałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wole sam wszystko prowadzic i się wszystkim zajmować, przyda się taka wiedza ;-) No i nie trzeba opłacać księgowej ;) Pozdrawiam

ile czasu zajelo Ci zanim zaczełes sie w tym sprawnie poruszac? i czy konczyles jakies kursy w tym kierunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mama mi pomaga, gdyż jest księgową i sporo się właśnie od niej nauczyłem ;-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Chciałbym się z ciekawości dowiedzieć, jak prowadzicie księgowość;) jeśli można to prosiłbym również o uzasadnienie, czemu wybraliście taką a nie inną formę?

 

Nigdy w zyciu nie biez sie sam za cos, na czym sie nie znasz! A juz na pewno nie jezeli chodzi o rozliczenia, ksiegowosc. Po pierwszej kontroli urzedu skarbowego okaze sie, jak bardzo Ci sie wydawalo ze wszystko prowadzisz sam bezblednie. I okaze sie ze za ksiegowa / biuro rachunkowe zaplacilbys ogolnie mniej niz za kary ktore Ci US wlepi :-) A procz tego to babranie sie z papierkami.. Ksiegowosc to jedna wielka biurokracja!

 

My Polacy mamy taka mentalnosc ze wszystko chcemy zrobic samemu, a oszczednosci z tego tytulu sa naprawde tylko pozorne. Dajmy zarobic innym, zostawmy kawalek pracy fachowcom ktorzy sie na niej znaja. Wszystkim to wyjdzie na dobre.

 

Biuro rachunkowe to najrozsadniejsze wyjscie - tylko podpisz dobra umowe, ze biuro poniesie pelna odpowiedzialnosc za ew. bledy ktore popelni przy rozliczaniu Cie.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×