Skocz do zawartości
ignas

Jak Obliczyc Zuzycie Energii ?

Polecane posty

Witam,

 

mam dosc nietypowe pytanie, tak jak w temacie i potrzebna mi jest informacja ile energii moze zuzyc serwer, a nawet zwykly komp w domu (chociaz zeby byla to przyblizona liczba)

Wiem ze zuzycie bedzie zalezalo on eksploatacji sprzetu, lecz nie mam pojecia w jaki sposob zabrac sie za liczenie:)

Sorki za takie dziwne pytanie:D ale z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
mam dosc nietypowe pytanie, tak jak w temacie i potrzebna mi jest informacja ile energii moze zuzyc serwer, a nawet zwykly komp w domu (chociaz zeby byla to przyblizona liczba)

Wiem ze zuzycie bedzie zalezalo on eksploatacji sprzetu, lecz nie mam pojecia w jaki sposob zabrac sie za liczenie:)

Sorki za takie dziwne pytanie:D ale z gory dzieki za odpowiedz

 

Sredniej klasy komputer domowy bieze *mniej wiecej* ok 40-60 pln / m-c.

Kiedys mialem swoja mala serwerownie i ok. 20 roznego rodzaju maszyn + sprzet sieciowy bral ok 1k pln / m-c :) Srednia wychodzi wiec IMO ok 50 pln.

 

Choc pewnie energia zdrozala w ciagu 2-3 lat i teraz moze byc 60-80 pln :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam pobór mocy to raczej jest większy - wszakże dużo zależy od sprzętu. Przykładowo P4 3,0ghz to jakies 90W, Xeony jeszcze + 10-20%. Ale np. serwery P3-s 1400 to w granicach 30W (mowa o samych procach). I tak, wedlug podziału staroć / sredni / nowy odpowiednio 80-100, sredni 100-140 i nowy nawet do 200W lub wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×