Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jork

[Pytanie] Rejestrator z panelem zarządzania DNS.

Polecane posty

Czy znacie może jakiegoś polskiego rejestratora domen, który umożliwia podpięcie ich do swojego DNSa i daje panel do samodzielnego zarządznia wpisami DNS. Kiedyś było coś takiego w sauron.pl ale się zbyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo ja nie widzę albo tego tam nie ma. Udało mi się znaleść na stronach nazwa.info informację o "przekierowaniu domeny" na IP ale to nie oznacza możliwości zarządzania rekordami A i cname. W wersji demo panelu nie znalazłem notabene nawet tamtej opisywanej w helpie opcji.

 

IMHO panel do zarządzania wpisami NS powiniem umożliwiać ustawianie różnych subdomen na różne IP - innymi słowy pozwalać na zarządzanie rekordami A.

Są takie darmowe serwisy na świecie ale wiadomo darmowy = bez żadnych gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezrozumieliśmy się :)

 

nazwa.pl - umożliwia przekierowanie domeny na dany adres IP

lub na inny adres http.

Nie posiada natomiast możliwości zarządzania rekordami A i cname.

 

OT: Mam na jednym z serwerów DNSadmina właśnie z możliwością

zarządzania rekordami A i cname. Pytanie: jakie powinny być wpisy

w poszczególnych polach aby ustawić subdomenę np. cos.domena.pl

kierującą do katalogu "cos" na serwerze?

 

Dzieki z góry za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Subdomenę można ustawić na określone IP. DNSy odpowiadają za powiązanie określonej domeny/subdomeny z numerem IP.

 

Natomiast to jakie domeny/subdomeny przyporządkowane są jakim katalogom na serwerze zależy od konfiguracji serwera http pracującego na maszynie o IP odpowiadającemu temu które podane jest w odpowiednim wpisie "A". W przypadku Apache zazwyczaj skonfigurowane jest to w pliku httpd.conf jako tzw. serwery wirtualne - nie ma przy tym wielkiego znaczenia czy chodzi o domenę czy subdomenę.

 

Pisząc w uproszczeniu - żeby klient mógł zobaczyć stronę przeglądarka pyta DNS jaki IP ma mojadomena.com (lub subdomena.mojadomena.com), kiedy otrzyma odpowiedź pyta maszyny pod otrzymanym IP "co masz pod nazwą mojadomena.com" a ta jej wysyła stronę z odpowiedniego katalogu albo robi coś innego np mówi "poszukaj mojanowadomena.com teraz to czego szukasz jest tam".

 

Cpanel automatyzuje zarządzanie tymi wpisami - dodanie subdomeny powoduje zmianę wpisów w NS i Apache równocześnie.

 

Nie znam DNSadmina, ale sądząc z nazwy zarządza to wpisami do NS czyli nie da sie korzystając tylko z tego interfejsu zrobić tego o co pytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elloo Jork, co wy z NetArtem ? hmm...może i reklama działa cuda ale panel...heh. Słyszałam, że extra panel ma DomainMaker (od znajomych-muszę zaprosić ich na forum) ale trzeba mieć więcej domenek a przede wszystkim nie być klientem finalnym. Ale Jork jak masz więcej to uderzaj. Z panelem próbowało jeszcze kilka firm ale z tego co wiem to nie wypał jak narazie.

 

pozdrofffffka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jeśli chodzi o Domainmaker - są dość tajemniczy i nie zdradzają się z możliwościami swojego panelu.

Natomiast w międzyczasie odkryłem, że Direct Admin ma funkcjonalność o którą mi chodzi. A Direct Admin ma chyba kilka firm w tym az.pl czy linuxpl.com, czyli - tu uwaga dla Natalii to chyba nie jest jednak niewypał.

Tym niemniej dziękuję b. za wszystkie odpowiedzi na forum i prywatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup domene gdzie chcesz (wybierz bardzo uważnie) zapunktuj ją na everydns.net a zapasowy na xname.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×