Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
buziol

Podpinanie Domeny Home.pl + Host1.pl // Na Plesk'u

Polecane posty

Witam.

 

Otóż po długim przeglądaniu forum w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujący mnie problem, zostałem zmuszony założyć temat :mellow:

 

Posiadam domene na home.pl - buziol.pl, i konto www na host1.pl, a mój główny problem to, że nie wiem jak podpiąć swoją domenę pod panel PLESK na tym koncie!

 

Otóż od administratora otrzymałem serwery dns pod jakie mam podpiąć swoją domenę :

 

Serwery DNS:

ns1.host1.pl

ns2.host1.pl

 

 

... po próbie wpisania powyższych adresów serwerów DNS, panel na HOME.pl zwraca mi komunikat :

 

"Pole DNS1: serwer "ns1.host1.pl" nie jest skonfigurowany dla domeny "buziol.pl". Skontaktuj się z administratorem docelowego serwera DNS, celem skonfigurowania obsługi domeny!

Pole DNS2: serwer "ns2.host1.pl" nie jest skonfigurowany dla domeny "buziol.pl". Skontaktuj się z administratorem docelowego serwera DNS, celem skonfigurowania obsługi domeny!"

 

 

Dodałem uprzednio swoją domenę w PANELU PLESK na host1.pl, ale jak na to nie patrzeć nic nie pomaga i dalej zwraca mi powyższy komunikat.

 

 

 

Zna ktoś może rozwiązanie, bo ja nie :] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisz do home z problemem.

 

 

Czyli mam rozumieć że problem leży po stronie HOME.pl a nie że coś poknociłem albo źle ustawiłem w HOST1.pl ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli mam rozumieć że problem leży po stronie HOME.pl a nie że coś poknociłem albo źle ustawiłem w HOST1.pl ?

Jeśli podczas wpisywania DNSów w panelu domeny na home.pl pojawia się komunikat, że docelowe DNSy nie są skonfigurowane na przyjęcie delegacji, to znaczy, że te docelowe DNSy nie odpowiadają prawidłowo na zapytanie o Twoją domenę (a powinny, jeśli tam byłoby wszystko dobrze ustawione). Problem nie leży po stronie home.pl, raczej zwróć się z pytaniem o przyczynę do host1.pl. Chociaż w home najprawdopodobniej szybciej Ci odpowiedzą :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko już działa jak należy. Dzięki za pomoc.

 

Mam tylko pytanie, jak mogę zrobić w PLESK'u przekierowania subdomen mojej zadelegowanej domeny. Stworzyłem już subdomeny, ale nie wiem gdzie mogę zrobić przekierowania np.: moja domena to buziol.pl

 

jej subdomena : stefan.buziol.pl >> przekierowuje >> http://www.wp.pl (to tylko przykład)

 

? :mellow:

 

ps.: w cPanel'u to było bardzo proste ;) a tutaj nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×