Skocz do zawartości
kpalik

Skierowanie DNS na nameserwery dostawcy platformy ecommerce

Polecane posty

Dzień dobry wszystkim.

Przychodzę do mądrzejszych po poradę.  

Mam klienta, któremu ogarniam tematy związane  WordPress, hostingiem, aktualizacje, backupy itd. Jego strona stoi pod adresem - przykładowo - dupa.pl

Klient ma też sklep na jednej z wiodących polskich platform ecommerce, który jest w subdomenie sklep.dupa.pl.

Średnio raz na miesiąc dostaje on od nich maile dotyczące konieczności skierowania całej strefy DNS na ich nameserwery. Maile są w tonie "zróbcie to bo inaczej nie odpowiadamy za ewentualne awarie". Podobno dzięki temu są w stanie zapewnić lepszą odp[owrność na awarie. A jak już mają awarię to się tłumaczą, że "gdybyśmy wykonali tę zmianę DNS to by nas ona nie dotknęła".

Na prośbę klienta zacząłem dopytywać się o techniczne uzasadnienie takiego żądania z ich strony oraz o to dlaczego koniecznie potrzebują mieć na swoich NSach całą strefę - co wg mnie jest lekką przesadą i rodzi pytania związane choćby z przetwarzaniem (meta)danych (ich serwery będą miały w logach requesty rozwiązania nazw do wszystkich subdomen, rekordów MX i tak dalej). 

Odpowiedzi od wsparcia technicznego są wymijające i szczątkowe. 

Czy w Waszej opinii takie żądanie ma realne podstawy techniczne? Jaki mechanizm zapewnienia wysokiej dostępności/wydajności może wchodzić w grę? Bo dla mnie to wygląda na lekkie przegięcie lub próbę wyłudzenia metadanychlub pójście na łatwiznę, ale nie jestem super ekspertem jeśli chodzi o DNSy i różne mechanizmy stosowane na tego typu platformach. 

Edytowano przez kpalik
update (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×