Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zenek

Ranking ISP oszukany?

Polecane posty

To dość podejrzane, noweszanse.com.pl leży od prawie godziny, może nawet dłużej, a w rankingu ISP ani drgnie.. Czy aby osoby związane z noweszanse nie są też związane z rankingiem ISP i pozwalają sobie czasem na zawyżanie tych statsów? Może sie myle, ale wygląda to podejrzanie...

 

Wysłany Pią Sty 07, 2005 3:18 pm:

 

Minela ponad godzina i lekko drgnął w dół. Będę się kurczowo trzymał myśli, że to nie dlatego, że ktoś zauważył...

 

Wysłany Pią Sty 07, 2005 3:52 pm:

 

Chyba jednak ten ranking jest nic nie warty.. z dwie godziny juz lezy, a tylko raz sie zmienil jego uptime.. Podobno jest monitorowany co 30min...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czasmi ranking idzie w przeciwna strone :)

jest jedna firma co miala przez pewien czas 99% z malym kawalkiem a teraz ma 100% :) (kazdy kto obserwuje ranking wie o kogo chodzi :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szczerze mówiąc mi też się różne rzeczy w rankingu nie podobają.

 

Nie chce być posądzony, że specjalnie chce tu kogoś dyskryminować, czy faworyzować. Chodzi mi tylko o to, że bez sensu jest to, że niektóre strony w rankingu są "deaktywowane" na czas nie działania lub problemów z jej nieuzasadnionym spadkiem uptime.

 

Powino być tak, że dodaję się stronę do rankingu i nikt nie ma prawa przy niej mieszać, cokolwiek by się z nią nie działo! Jeżeli czasem są problemy z jedną stroną, to możliwe, że kiedyś bedą też z inną. Dlaczego jedni mają być deaktywowani i przywracani jak już wszystko jest ok?

 

A jeżeli nawet już ma być możliwość dezaktywacji (czego oczywiście bym nie chciał) to wtedy każdy kto dodał swoją stronę, musi codziennie po kilka razy sprawdzać ranking czy przypadkiem system się nie popsuł bo jego strona spada, a w rzeczywistości cały czas działa i jak by co to prosić o jej dezaktywacje.

 

Jeżeli system jest niedoskonały i ma jakieś błędy to te błędy powinny obejmować WSZYSTKICH bez wyjątków, a nie tylko tych którzy to w miarę szybko zauważą i poproszą o dezaktywowanie badania.

 

Odbiegając od tematu, czy jest w ogole coś takiego jak nieuzasadnione spadanie w rankingu? O ile się dobrze orientuję skrypt to badający jest w USA. Więc może jakiejś strony po prostu w USA w tym czasie nie widać i dlatego spada? Jeżeli tak to wszystko jest w pożądku, więc dlaczego strona jest dezaktywowana?

 

Zaiste dziwna to polityka hcl.pl...

 

To tylko moje skromne zdanie.

 

Pozdrawiam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fakt - rankingi moga byc bledne

 

np. serwer hostingowy jest w stanach a serwer rankingowy w polsce

lub serwer hostingowy w polsce a serwer rankingowy w stanach

 

w obu tych przypadkach i jedne i drugie serwery moga dzialac prawidlowo non stop (bez zadnej przerwy) ale .... nasza kofana telekomuna (a dokladniej jej lacza) moze miec awarie laczy i co ....

 

firma, ktora jest w rankingu traci pozycje z nie swojej winy :)

 

no ale lacza laczami a z opinia usera "jazda" sie zgadzam. Wyraznie widac faworyzowanie pewnych firm i zabawy rankingiem.

byly tez przypadki, ze firma miala bardzo niski uptime (ponizej 90%) .... wycofywala sie z rankingu a ... pozniej wracala/dostawala druga szanse i zaczynala od 100% - tak bylo w np. w przypadku Sync.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartos mowisz o 2be.pl faworyzowanym przez jednego z adminow tego forum??? Niestety juz pisalem o obiektywizmie tego forum to teraz juz mamy tego przyklady. Heh zupelnie jak wybory na ukrainie :) :)

 

Jesli chcecie by forum sie rozwijalo, nie robici takich jaj. 2be (za chwilke bedzie odpowiedz od TM! ze sie cieszy, ze faworyzowana przez niego firma znowu jest opisywana) miala przez jakis czas ponizej 99% uptime'u a tu nagle ma 100%.

 

Dajcie jakis cennik moze na 10 resetow rankingu :)

 

Uwazam, ze jesli jest ranking to nie powinno byc zadnych resetow, chyba ze pelny reset wraz z zresetowaniem dni w rankingu. Wiadomo, ze 100% uptime jest niemozliwy jesli sie dba o ciagly update. Nie ma sie czego wstydzic.

Co do firmy 2be.pl uwazam ich za dobrych fachowcow, wiec nie ma sie czego wstydzic, ze spadl jej uptime, wiec zdziwil mnie fakt LEWEGO resetowania rankingu. Jesli ktos chce resetu? OK. ale wraz z iloscia dni w rankingu. chyba ze reset sie robi kazdej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i dzisiaj kolejna firma w rankingu ma 100% a przez ostatnie dni miala 99% z kawalkiem

a admini forum jakos nie chca tych anomali procentowych tu wyjasnic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak pokrótce by nie zaśmiecać forum - temat był już poruszany w innym wątku - przez kilka dni w okolicach Bożego Narodzenia pingi wysyłane przez hyperspin nie docierały do wszystkich serwerów (zwłaszcza tych w Polsce, jak nasz). Sprawdzilismy stabilność serwera, logi i ponieważ serwer w tym czasie ani na chwilę nie przestał działać, wysłaliśmy reklamację do Adminów rankingu, także do USA wraz z potwierdzeniami stabilności. Zostało to pozytywnie zweryfikowane - to cała tajemnica.

 

Serwer musi czasem być restartowany i wiemy, że pewnie czego nas to w niedługim czasie- taka sytuacja zapewne odbije się na rankingu i... tyle. Przyjmuje to ze spokojem, ale gdy z pingów hyperspina wynika, że w ciągu paru dni kilkanaście razy nie może dotrzeć do naszego serwera, gdy firma normalnie działa, serwer jest pod opieką to ... coś tu nie gra.

 

Proponuję wspólnie z resztą dyskutantów abyśmy zastanowili się, czy jest szansa na to, by serwer podobny do hyperspina stał w Polsce pod naszą wspólną kontrolą - myślę, że nie tylko www.2be.pl ale i inne firmy hostingowe chętnie wtedy przyłączą się do rankingu.

 

Miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jest szansa na to, by serwer podobny do hyperspina stał w Polsce pod naszą wspólną kontrolą

nie jest to taki zły pomysł. Tylko jak to rozwiązać ? Wiadomo, że takie przedsięwzięcie wiąże się z kosztami. Jakimi i kto je poniesie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję wspólnie z resztą dyskutantów abyśmy zastanowili się, czy jest szansa na to, by serwer podobny do hyperspina stał w Polsce pod naszą wspólną kontrolą - myślę, że nie tylko www.2be.pl ale i inne firmy hostingowe chętnie wtedy przyłączą się do rankingu.

 

a jak ktos ma serwer w stanach?

 

 

no napisalem juz we wczesniejszym poscie

 

 

fakt - rankingi moga byc bledne  

 

np. serwer hostingowy jest w stanach a serwer rankingowy w polsce  

lub serwer hostingowy w polsce a serwer rankingowy w stanach  

 

w obu tych przypadkach i jedne i drugie serwery moga dzialac prawidlowo non stop (bez zadnej przerwy) ale .... nasza kofana telekomuna (a dokladniej jej lacza) moze miec awarie laczy i co ....  

 

firma, ktora jest w rankingu traci pozycje z nie swojej winy

 

wiec jesli serwer pingujacy bedzie w polsce to wtedy moze pokazywac bledy dla serwerow hostingowych w stanach (a to obecnie ponad 90% serwerow)

 

teraz to mozna sie zastanowic nad sensem udzialu w rankingu skoro tak czy siak moze zawsze wskazywac bledny uptime.

jednak jakby na to nie patrzec to do tych rankingow powinien byc jakis komentarz za strony adminow .... dlaczego jednym firmą ranking poszedl w gore z np. 99% na 100% (2be, cyberdusk), dlaczego inni przy spadku rankingu moga sie z niego wycofywac i wracac po krotkim czasie za 100% uptime (sync, cyberdusk)

Brak komentarza - powoduje podejrzenia i takie dyskusje jakie sie tu wlasnie tocza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Opublikowany ranking tutaj czy prowadzony przez Hyperspin.com w zaden sposon nie odzwierciedla jakosci oferowanego hostingu jak rowniez nie moze w wiekszosci przypadkach byc brany powaznie pod uwage.

 

Oczywisice pieknie jest byc na pierwszym miejscu i obok miec uptime 100%. Mierzony jest jednak tylko ping czyli teoretycznie nawet gdy inne uslugi jak email, ftp czy mysql sa niedostepne, ranking tego nie przekazuje.

 

Kazdy administartor chyba wie ze jesli serwer jest mocno obciazony do takiego stopnia, ze praktycznie nie jest dostepny, jedyne co wysyla i odbiera to ping :)

 

Ranking jest tylko w jednym przypadku dobry, jesli serwer nie jest dostepny przez dlugi czas, dlatego tez uptime ponizej okolo 98% nalezy brac powaznie.

 

A co do tematu, no coz teoretycznie gdy sa problemy na laczach do serwera, nic dziwnego, ze uptime jest nizszy. Nasuwa sie tylko pytanie.

 

Czy dobry hosting moze istniec bez dobrych laczy !?

 

Jesli serwer nie jest dostepny dla uzytkownikow np. z USA lub innych kontynentow poza krajem docelowym, nie mozna chyba twierdzic ze uptime wynosi 100% :)

 

A tak na marginesie, prowadzimy wlasny monitoring serwerow konkurencyjnych, monotorowane sa wszystkie podstawowe uslugi email, ftp, http i inne. Dotychczas przez okres okolo pol roku nie ma serwera z uptime 100%, do tej grupy naleza rowniez nasze. Co dziwne nawet home.pl nie moze poszczycic sie uptime 100% wychodzi tylko 99,9026.

 

Serwery sa monitorowane w odstepie 5 minut i jesli odpowiedz jest wyzsza od 30000ms, serwer czy usluga uznawane sa jako niedostepne.

 

Z pozdrowieniami

Tomasz Benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, sa juz dosyc zaawansowane rozmowy nad potwierdzaniem badania z hyperspin na serwerze w Polsce. Mysle ze wkrotce Bartek bedzie mogl powiedziec cos wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Witam,

Mozecie mi nie uwierzyc ale ten temat przeoczylem. Naprawde!

Co do obiektywnosci rankingu.... no coz, przyznaje racje ze nie jest idealnie.

Zeby nie bylo, calym rankingiem zajmuje sie ja.

Jeszcze nie zdazylem przyczytac wszystkiego bo chce jak najszybciej juz wyjasnic.

 

Co do powrotu firm na 100% uptime to mozliwa jest sytuacja gdy ktos jest usuwany z rankingu i potem wraca ale lacznie ze zresetowaniem czasu monitoringu. Druga sytuacja to firma wykupuje platne statystyki z czasem monitoringu np. 5 minut i wiadomo, ze statystyki musza isc od poczatku.

 

W przypadku firmy 2be.pl BartłomiejJ juz wyjasnil, tak w rzeczywistosci bylo, niestety na chwile obecna obydwa serwery moniturujace hyperspin.com znajduja sie w USA.

 

Teraz co do deaktywacji monitoringu, jest to normalna opcja dostarczana przez hyperspin.com i co do obiektywnosci jej uzywania mozna dlugo dyskutowac, jesli ktos napisal, ze jest taka potrzeba bo np. nastepuje zmiana dns-ow to nie widzialem powodow aby tego nie zrobic. Oczywiscie jest to doslownie pauza, serwer nie jest monitorowany ani nie zwieksza sie ilosci dni monitorowanych.

Szczerze mowiac jestem srednio zadowolony z rankingu oferowanego przez hyperspin.com i planuje napewno dodac polski serwer i wtedy bedzie jeden w Polsce i jeden w USA. Mozliwe jest, ze takie oprogramowanie zostanie stworzone od podstaw.

 

To tak na szybko, zaraz zaloze nowy temat "Jaki powinien byc ranking" gdzie prosze o uwagi, sugestie, wytyczne dobrego rankingu. Moze razem zrobimy tak jak nalezy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dawno ten UpTime WHT mi cuchnal... Totalna kompromitacja, wychodzi na to, ze jak masz plecy, czy jestes zwiazany w pewnym stopniu z WHT to masz UpTime na poziomie 100%.

 

Prosty przyklad (wiem byl wyzej):

 

noweszanse.com.pl - inicjatywa "Pana" Marcina Maziarza, Up-Time na poziomie bliskim 100% (dosyc dziwne, za dobrze sie trzymal jak na konto Resellerskie)... Kilka godzin... "server down" - lezy, a Up-Time utrzymuje wysoki poziom. Strona noweszanse.com.pl nie dziala juz dobre pare dni - nagle zniknal z rankingu, jak powroci to co wtedy ? Rozpocznie od Up-Time = 100% ??? PARANOJA.

 

BTW.

Szanowny "Panie" Marcinie, tworzac inicjatywe na miano zlotego medalu, certyfikatu ISO, Teraz Polska, UE... pisal Pan cytuje: z polskim hostingiem jest zle, jest zle... Sadzac po sytuacji noweszanse.compl to jest bardzo zle... noweszanse.com.pl = krzak ?!

 

Pozdr, bez urazy to moje odzucia, mam chyba prawo ? :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinnisie tez zrobic tak, by firmy w rankingu opartym na HYPERSPINIE mialy taki sam uptime na glownej stronie w hyperspinie i w WHT, bo dziwnie sie patrzy na uptime, gdzie na WHT firma ma 100% a ta sama firma na Hyperspin.com ma duzo nizszy %.

 

Osoba postronna nie bedzie miala problemow z ocena rankingu WHT patrzac na http://hyperspin.com/ranking.php?type=1

 

WHT

1. cyberdusk.pl 100.000%

2. 2be.pl 100.000%

3. cHosting 99.974%

4. freshgroup.pl 99.959%

5. i5.pl 99.905%

 

HYPERSPIN

1. cyberdusk.pl 100.000%

2. 2be.pl 99.672%

3. cHosting 99.974%

4. freshgroup.pl 99.959%

5. i5.pl 99.905%

 

W sumie "wiemy dlaczego" tak sie stalo, ale skoro hyperspin wie o tym to czemu nie zrestartowal jak to mialo miejsce na WHT rankingu? Dziwnie to wyglada, a osoby, ktore mi zwrocily uwage na ten fakt mowia poprostu - TO OSZUSTWO. Proponowalbym ten problem rozwiazac jak najszybciej bo niestety to sie odbija coraz wiekszym echem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Szczerze, to bardzo dziwne, jest to to samo konto. I osobiscie dostalem informacje na maila, ze 2be znowu mialo problemy. Tym razem nie bylo, zadnych resetow. Przyznaje, ze nie sprawdzilem jak odbilo sie to na rankingu.

 

Zaraz wysle maila do hyperspinu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jest od kilkunastu dni. Czyzby kolejny restet rankingu ??? Czy ktos zapomnial zresetowac po raz kolejny w Hyperspinie, ehh ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Jak juz napisalem, jest to to samo konto, czyli zmienia sie dla konta (mojego) uptime, z czego tworzony jest ranking na hyperspin.com i na wht.pl .

Przyznaje, ze nie zagladam czesto do panelu konta gdyz nie ma takiej potrzeby. A rankingu na hyperspin.com tym bardziej nie monitoruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie roznice moga byc w obrebie jednego konta??? Pytam tak z ciekawosci? Bo jesli jest to jedno konto , to wyniki winne byc takie same zarowno w Hyperspinie jak i na forum. Ale moze sie myle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widze pozycja 1 firmy 2be.pl jest chyba na sztywno wpisana 100%. Gratuluje pomyslu. :P Wiecej firma na tym straci w oczach klientow niz zyska tym 100% uptimem :) o ktorym wiemy, ze takowy nie jest. Na prosbe weryfikacji brak odzewu. Wydaje mi sie, ze to Hyperspin oblicza i podaje dobry wynik, a nie WHT. Chopaki zrobcie z tym bo to sie staje smieszne. I tak juz ten ranking stracil wiarygodnosc, a szkoda bo fajnie sie zaczynalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Tak wyniki powinny byc takie same, oczywiscie maila wyslalem juz wczesniej ale odpowiedzi nie dostalem, hyperspin sie skupil nad zwiekszeniem popularnosci rankingu np. poprzez wprowadzenie darmowych miejsc (z czasem monitoringu 60 minut, tak jak na hyperspin) ale cos mi sie to nie widzi. Narazie nie mam czasu porzadnie zajac sie rankingiem, wstepny regulamin, strona opisujaca ranking itd jest rozpaczeta ale nie mam czasu tego skonczyc. Po sesji przyjdzie czas na porzadek.

 

Jesli ktos ma zamiar stworzyc taki ranking jak omawialismy to nie bede bawil sie z hyperspinem dalej. No ale to juz rozmowa na potem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, zapuszczam sobie testowanie 2be.pl (co minute), wszystkich najwazniejszych uslug a nie tylko pingu - zobaczymy, czy faktycznie maja 100%.

 

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

EDIT: widze, tm! ze wykasowales swoj post. Wiec i ja wykasuje bo nie mam czego komentowac. B.dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×