Skocz do zawartości
gracz0

Duze dyski twarde dla plikow okolo 10 TB ( RAID ) + na kopie.

Polecane posty

Witam , na mojej prywatnej chmurze   zbizam sie do   rozmiaru danych  10 TB.  Nie pytajcie co mam, bo pewnie mam tam * wszytko *

Mam pytanie jakie dyski aktualnie polecacie, głownie pod dane -  serwer Could , dodatkowo postawione kilka malych stron, ruch  nie duży.

Potrzebuje  dyski na około 10 TB danych, dodatkowo po  5 latach   chce to zrobić bardziej trcohe * profesionalnie *

i chce zrobić , nigdy nie moge pojąc tego raid ...   Dane, które bede używał plus kopia lustrzana.  Aktualnie  mam  1 dysk na tzw backup , gdzie raz na dobre sa pakowane dane i kopiowane na osobny dysk. Dodatkowo raz na tydzien owe kopie są przesylane  dalej na nastepny dysk. Wszytko fajnie wszytko się kreci, lecz bym chcial zastosowac , tzw odbicie lustrzane  wszytkich danych, plus ewentualnie raz na tydzien przesylanie kopi na oddzielny dysk. 

Jakie rozwiazaie polecacie, aktualnie wzytko prcuje pod Debianem 9, ( ogolnie lubie debiana od kilku lat ) ... 

Z ofert dyskow wchodzac tez używane :)  budzet  spory, choc  bym nie chcial przyznaczac kwoty jak nowe BMW .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, fajnie przestawiles statystyki awaryjnosci dyskow do rozmiaru dyskow. Kilka  firm bylo rzuconych. Fajnie sie czytalo bez problemu. Lecz sa to statystki  na mnie malo wiarygodne , gdyz  ktos zawsze moze dac sumy i liczby. 

Nie mowie ze chce nie wiem 2 dyski po 10 TB. Bardziej mi chodzilo o jakies propozycje co inni aktualnie uzywaja. Niestety  mieszkajac w UK tutaj zalatuje triche komercja, i nawet  z IT kolesi nie pytam sie co polecaja, po ostatniej wpadce jak im padl dysk tzw siecowy i na 7 h przepadly dane, i nie byli w stanie ich odzyskac, i dobrze ze ktos gdzies na starym laptopie mial wszytko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×