Skocz do zawartości
Refren

PHP/JS - wysyłanie drag & drop

Polecane posty

Dzień dobry,
zakładam hosting zdjęć i od kilku tygodni męczę się z systemem drag & drop. Swoją stronę bazuję na skrypcie open-source, dosyć mocno go zmodyfikowałem na swoje potrzeby. Na wstępie chciałbym dodać, że nie jestem programistą, nie znam języków programowania (mimo to potrafię odnaleźć się w większości skryptów HTML/PHP/Javascript). Całość wygląda tak: użytkownik upuszcza swój obrazek w wyznaczonym CSS-em miejscu na stronie...

<script>
function drag_drop(event) {
    event.preventDefault();
	$('#upload-form').submit();   
}
</script>

<div id="drop_zone" ondrop="drag_drop(event)" ondragover="return false"></div>

...a następnie obrazek powinien iść do skryptu upload.php, który wygląda tak - https://pastebin.com/eJej84Du (wkleiłem niezmodyfikowaną, czystą wersję pliku prosto z githuba). Problem w tym, że upload.php został stworzony przez autora do ręcznego wybierania zdjęcia eksploratorem plików, a nie 'przeciągnij i upuść'.

		<div id="select-image" class="box">
			kliknij aby wybrać zdjęcie
		</div>

		<form id="upload-form" class="hidden" name="upload" method="POST" action="upload.php" enctype="multipart/form-data">
			<input id="image-input" name="image" type="file" />
		</form>

		<div id="cancel-image" class="hidden">
			<span>Chcę wybrać inne zdjęcie!</span>
		</div>

I przez to na mojej stronie wyskakuje zaprogramowany komunikat skryptu, którego zadaniem jest weryfikacja rozszerzenia wysyłanego pliku (jest to hosting zdjęć, a nie innych plików). Obawiam się, że skrypt drag & drop nie przekazuje wysyłanego zdjęcia do upload.php poprawnie. I w tym miejscu kończą się też moje kompetencje, dlatego przychodzę z prośbą o pomoc w modyfikacji pliku PHP. Na życzenie udostępnię cały kod, lub link do strony na prywatnej wiadomości.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

//link do strony na githubie autora: https://github.com/lfiore/upld/tree/master/public

Edytowano przez Refren (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×