Skocz do zawartości
Alexander Reiss

Konto Lub Serwer Pod Serwis Usenetowy

Polecane posty

Witam

Otrzymałem propozycję od firmy, że w zamian za postawienie jakiegoś "ogólnopożytecznego", bezpłatnego serwisu i umieszczenie na wszystkich jego podstronach reklamy tej firmy, zostaną mi zasponsorowane koszty tego serwisu (hosting + ewentualne skrypty). W grę wchodzi całkiem przyzwoita stawka jak na tego typu układ, 5 000 zł.

Postanowiłem stworzyć ogólnodostępny serwis usenetowy: dostęp przez WWW do wybranych (najpopularniejszych) polskich grup dyskusyjnych. W trybie read-only dla wszystkich, w trybie postowania po uprzedniej rejestracji itp. Mam w planie "obsługiwać" około 200 grup (w hierarchii pl.*, alt.pl.*, BIG-8, free.pl.*, i jeszcze paru dodatkowych). Zaznaczam raz jeszcze, że będą to grupy popularna na, których codziennie pojawia się od kilkunastu do kilkuset nawet nowych postów.

 

I moje pytania. Czy na taką inicjatywę lepiej kupić konto u providera czy lepiej zainwestować (nawet dokładając od siebie) w serwer i kolokację? Czy coś takiego lepiej stawiać na polskich łączach czy zagranicą? Czy feeda brać z polskich serwerów nntp czy z zagranicznych? I jakie oprogramowanie wykorzystać?

 

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie! Pamiętajcie, że mówimy prawie o inicjatywie charytatywnej, dla dobra społecznego, bo za ten serwis nie będą pobierane absolutnie żadne opłaty od użytkowników!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... pisałem kiedyś takie coś (pełny automat aktualizacyjny, archiwizacja, cachowanie, RSS, posty w PDF, profile użytkowników, wyszukiwarka itp.) i wydaje mi się, że fakt uruchamiania systemu na własnej maszynie bardzo by ci się przydało. Dzięki temu możesz zaszaleć z możliwościami systemu nie martwiąc się zbytnio o konieczność ograniczania obciążenia. Określone funkcje mogą tu wymagać mocy nie do zaakceptowania przez większość dostawców kont wirtualnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postanowiłem stworzyć ogólnodostępny serwis usenetowy: dostęp przez WWW do wybranych (najpopularniejszych) polskich grup dyskusyjnych. W trybie read-only dla wszystkich, w trybie postowania po uprzedniej rejestracji itp.

Najpierw spytaj się na pl.news.admin, czy posty z Twojej bramki WWW będą honorowane, czy raczej będzie ona cięta z definicji. Za bramkami WWW -> Usenet większość adminów nie przepada, bo to siedlisko pokolenia Neostrady oraz spamerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×