Skocz do zawartości
master.tilk

Serwery DNS oraz Nameserver

Polecane posty

Witam mam pytanie bo troszkę zbaraniałem, chce postawić sobie serwer do programowania, na swoim łączu ma to być serwer wyłącznie dla mnie do testowania aplikacji, ale przechodzę do sensu pytania.

Posiadam zewnętrzną pulę adresów IP, oczywiście revDns mam ustawiony przez dostawcę, jako panel wybrałem cwp panel.

domena dodana do serwera podaje swoje DNSy, w moim przypadku ns1.domena.ltd ns2.domena.ltd , u rejestratora domeny ustawiłem dnsy , swoje ns1.domena.ltd i ns2.domena.ltd

ale jakimś cudem, nie idą pingi na domenę nie łapie adresacji, po sprawdzeniu domeny , IntoDNS domena wskazuje adresy IP starego vps którego miałem z DA,

moje pytanie jest takie czy muszę rejestrować domeny takie jak dnsy? ns1.domena.ltd i ns2.domena.ltd

z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz strefę DNS? Jeśli ja masz na VPSie i tylko edytujesz rekord A lub inny to należy odczekać około 4-8h na odświeżenie się ustawień w zależności od TTL.

Jeśli serwer DNS i strefa DNS jest teraz u Ciebie na domowym łączu to u rejestratora domeny jeśli chcesz w takiej formie podawać DNSy we własnej domenie, musisz stworzyć rekord GLUE z ns1 i ns2, podając adres IP docelowy dla DNSów. Dopiero wtedy zaskoczą wszystkie rekordy z tej strefy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam u siebie , domena jest zarejestrowana w OVH, posiadam dla swojej puli adresowej własny revDNS,  serwer to byle komputer w pod biurkiem który ma mi troszkę ułatwić pracę :), możesz mnie oświecić z tym GLUE. 

z góry dziękuję

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

moje pytanie jest takie czy muszę rejestrować domeny takie jak dnsy? ns1.domena.ltd i ns2.domena.ltd



Tak musisz. Jak nie robisz profesjonalnego hostingu, to może lepiej użyć jakiś innych dnsów? A nie własnych - wg mnie to lepsze rozwiązanie, jak nie masz ich na różnych serwerach i różnych dostawców internetowych. 1 możesz mieć własny 2 obcy. Ja używam tylko cache DNS, a w podany sposób DNS-ów narazie mi sie nie chce/nie chciało konfigurować. 

Edytowano przez skyref (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×