Skocz do zawartości

skyref

Użytkownicy
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O skyref

 • Ranga
  Czasami na forum

Informacje osobiste

 • Firma
  DEVFORT.PL
 1. Strona www

  Tragedia. Strona wygląda jakby miała ~30 lat. W 1-2 dni można by zrobić dużo lepszą i responsywną stronę. Ze strony nawet nie wiadomo czym się zajmujesz/po co ta strona.
 2. 1. Używam AlmaLinux i nie pamiętam czy jest w podstawowych repozytoriach, bo z innych powodów dodałem EPEL. W poprzednich wersjach Centos-a fail2ban nie był w repozytoriach z dystrybucją i też było trzeba je dodać. 2. Pakiety EPEL nie są częścią Red Hat Enterprise Linux. Red Hat Enterprise Linux ma własne klasy zabezpieczeń, nie ma dokładnego odwzorowania fail2ban, ta część nigdy nie była dostępna w Centos-ie, choć można było na nim "ustawić tą klasę zabezpieczeń" - w razie np. potrzeby pracy np. z pakietami wymagającymi określonej klasy zabezpieczeń (ale faktycznie jej nie było). Raczej nie ma obaw o używanie czegoś co nie spełnia licencji, ale lepiej się zapoznać z tym co instalujesz. Nie spotkałem jeszcze żadnego pakietu, którego licencja nie pozwalałaby mi na jego użycie. Pakiety EPEL są pisane przez społeczność, nie są wspierane przez Red Hat Global Support Services.
 3. Statyczne strony - to w zupełności wystarczą takie parametry - osobiście polecam/poleciłbym użyć nginx-a Jak działa samo Hostido (i LiteSpeed) nie mam pojęcia.
 4. Można takie rozwiązanie zadziała jak się je prawidłowo skonfiguruje (tylko powinieneś mieć do tego stały IP (bo jak się zmieni to strona po prostu przestanie działać). Mimo wszystko polecam jednak zamiast xampp użyć linuxa, może być bare metal - czyli bezpośrednio, może być vmka/może być docker.
 5. KVM i publiczny adres ip

  1 sposób - musisz zrobić przekierowanie na maszynę wirtualną w oprogramowaniu do wirtualizacji (większością darmowego oprogramowania tego nie zrobisz). 2 sposób - ustawiasz maszynę w sieci lokalnej, ustawiasz przekierowanie na ruterze (niektóre rutery mogą blokować taką maszynę wirtualną). PS. 5.185 to wygląda na ip sieci komórkowej. Przeważnie sieci komórkowe nie dają zewnętrznych ip i wielu klientów ma to samo ip, więc możliwe,. że nie będzie się dało tego zrobić (NAT operatora komórkowego, którego nie ustawisz, NAT rutera - ustawisz - jak masz ruter), NAT oprogramowania do wirtualizacji - opisałem powyżej).
 6. odziellny ekran, oddzielne zasoby

  To tak nie zadziała. Wg tego co chcesz to wirtualna maszyna z RDP i thin client do tego 2 monitora, dobrze by było po kablu.
 7. Wg mnie słaby dedyk z mocnym łączem będzie ok. wiesz zależy jeszcze od formatu pliku - nietóre mogą bardziej, niektóre mniej obciążać. Szkoda czasu i pieniędzy na load balancing przy takiej ilości uzytkowników (zakładam, że będzie tylko 1 strumień z dysku a nie 2k - bo jak by było 2k to dysk nie wyrobi się). Jak będzie ich na tyle, że 1 serwer to za mało to wtedy trzeba o tym myśleć.
 8. Silnik forum - pomoc w wyborze

  Ja bym polecił MyBB - kiedyś korzystałem, ale wg mnie trochę za dużo braków w nim było. Ale był dość łatwy w zarządzaniu. Moim zdaniem PhpBB3 (miałem tylko na testy) nie był tak intuicyjny. Szablonów i modułów najwięcej było do phpBB3. Ja wybrałem wtedy MyBB, ponieważ wszystko co mi wtedy było potrzebne było w standardzie, a w phpBB3 nie.
 9. Wg mnie autor napisał, że chce stronę hobbistyczną, a nie mainstreamowe usługi czy produkty. Jeżeli by chciał oferować coś co przynosi zyski/ma dużą konkurencję to tak może nie być w stanie nic osiągnąć bez dużych nakładów na reklamy.
 10. Strona na darmowym hostingu i bez linku ma szanse się pojawić w google (ale lepiej choćby dodać ją do indeksowania google) Tak można stworzyć ciekawą stronę. ale pewnie prędzej, czy później dojdziesz do wniosku, że może być potrzeba jej pozycjonowania. Brak pieniędzy jak najbardziej można nadrobić zapałem, jeżeli będzie wystarczająco dobra to może coś osiągnąć.
 11. Przechwytywane Domeny

  Bardzo często tak jest, że 1 przejmujący domenę ją sprzedaje. Są dostępne narzędzia pozwalające sprawdzić domeny, które niedawno nie zostały przedłużone - takie da się zarejestrować. Przechwycenie domeny i rejestracja za 1zł jest możliwa - aczkolwiek, raczej nie ma co liczyć, że się znajdzie jakąś wartościową domenę (jest sporo takich sobie nazw, które zapewne nigdy nie były użyte, ale komuś mogą się przydać). Są też narzędzia wyszukujące kończące się domeny, ale lista jest tak długa, że znalezienie tam 1, której właściciel nie przedłuży to kwestia wielu godzin spisywania i później próby rejestracji. Mnie swego czasu bawił/wkurzył jakiś "pseudo domeniarz", który wychwycił moją domenę, której jeszcze do niczego nie używałem i chciał za nią 3k (było na niej 0 ruchu) - ja ją kupiłem za 1zł i nie przedłużyłem (chciałem przenieść gdzieś indziej, ale było to wtedy problematyczne i się spóźniłem z formalnościami). Oczywiście dla mnie nie była warta nawet 200zł..., więc jej nie kupiłem, w najgorszym wypadku uznałem, że kupię kiedyś jakąś podobną - jak zacznie mi być potrzebna/będę mieć coś wartościowego do opublikowania na niej. Poczekałem z 2 lat-a i odzyskałem domenę, rejestrując ją ponownie (aczkolwiek nie za 1zł, bo potem przedłużenia są sporo droższe niż u konkurencji).
 12. Możesz mieć 2 serwisy na 1 ip. Wg mnie google wykryje, że to jest na 1 ip, ale nie wiadomo czy i jakikolwiek ma to wpływ - znajdziesz głosy, że żaden, ale że spory także. Jak nie masz wyraźnego powodu to raczej bym odradzał cloudflare - raczej wydłuży czas wyświetlenia strony, google rozpozna, że to z cloudflare. 2 ip można mieć na 1 serwerze. PS1. Wg. mnie to takie wzajemne linkowanie albo niewiele da albo nic. SEO się robi inaczej. PS2. Jak je nawzajem połączysz linkami to przestaną być niezależne.
 13. CMS a bezpieczeństwo

  Nie da się jako laik. Wspomniane WP i joomla to najbardziej podatne cms-y. Na łatanie tego poświecisz więcej czasu niż na napisanie czegoś bez cms - samodzielnie. Dodatkowo większość poważnych, znających się osób nie będzie się chciało podjąć czegoś takiego. Trafisz głównie na półamatorów, którzy niby się znają, ale jak coś poważniejszego to nie pomogą.
 14. Blokowanie niechcianego ruchu z innej www

  Ja bym nie blokował, ale jak masz możliwość to w htacces możesz spróbować (jak ma stałe ip/domenę). Jak nie to kontakt z hostingodawcą powinien móc go zablokować, ale czy bedzie chciał to ja już nie wiem.
 15. Wg mnie tani VPS. Kiedyś też myślałem o tym by mieć jakiś mini-pc (na atomie), ale koniec końców i uznałem że lepiej jednak skorzystać z lepszego rozwiązania bo albo komp by hałasował, albo był bardzo słaby. Do tego wtedy nie było jeszcze takich łącz. Chwilę miałem na swoim komputerze (ograniczeniem okazał się upload), ale później przeszedłem na serwer dedykowany. Minusem jest, że musisz ten sprzęt kupić, za kilka miesięcy może okazać się, że nie jest potrzebny. Przy VPS po prostu przestajesz przedłużać.
×