Skocz do zawartości

skyref

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O skyref

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Blokowanie niechcianego ruchu z innej www

  Ja bym nie blokował, ale jak masz możliwość to w htacces możesz spróbować (jak ma stałe ip/domenę). Jak nie to kontakt z hostingodawcą powinien móc go zablokować, ale czy bedzie chciał to ja już nie wiem.
 2. Wg mnie tani VPS. Kiedyś też myślałem o tym by mieć jakiś mini-pc (na atomie), ale koniec końców i uznałem że lepiej jednak skorzystać z lepszego rozwiązania bo albo komp by hałasował, albo był bardzo słaby. Do tego wtedy nie było jeszcze takich łącz. Chwilę miałem na swoim komputerze (ograniczeniem okazał się upload), ale później przeszedłem na serwer dedykowany. Minusem jest, że musisz ten sprzęt kupić, za kilka miesięcy może okazać się, że nie jest potrzebny. Przy VPS po prostu przestajesz przedłużać.
 3. bot google nie patrzy na css Też sądzę, że lepiej nie usuwać podkreślenia jeżeli naprawdę nie trzeba... To użytkownik może nie zauważyć, że to link... bot będzie wiedział, że to będzie link w html-u (gdyby był w js to już nie).
 4. Serwery DNS oraz Nameserver

  Tak musisz. Jak nie robisz profesjonalnego hostingu, to może lepiej użyć jakiś innych dnsów? A nie własnych - wg mnie to lepsze rozwiązanie, jak nie masz ich na różnych serwerach i różnych dostawców internetowych. 1 możesz mieć własny 2 obcy. Ja używam tylko cache DNS, a w podany sposób DNS-ów narazie mi sie nie chce/nie chciało konfigurować.
 5. Serwer na atomie powinien wyjść nie więcej niż 15-20 zł za miesiąc (założyłem użycie dysku SSD i 1 kości ram) za prąd. Rzeczywiste oczywiście będzie zależne też od obciążenia. Dla teamspeaka największym ograniczeniem będzie szybkość łącza. Do iluś tam użytkowników można korzystać bezpłatnie bez licencji.
 6. Domeny funkcjonalne czy są gorsze?

  Jak dla mnie ktoś kto ma net.pl albo com.pl to jakiś biedak oszczędzający kilkanaście-kilkadziesiąt zł rocznie. Jak dla mnie lepiej jednak normalną domenę .pl, a jak już to raczej tylko .net Jak chcesz mieć na net.pl porfolio to starczy, ale jak chcesz zdobywać nowych użytkowników to może ta domena wpłynąć na wynik. Obecnie powstało więcej globalnych domen - według mnie lepiej coś z takich poszukać jak ma być też wersja anglojęzyczna i będzie pasowało do tematyki. Zauważ też, że żadna strona na net.pl com.pl, czy region.pl nie jest bardzo znana/popularna, nie odniosła jakiegoś większego sukcesu. Poza tym nie wiadomo, czy robot googla ją rozpozna, czy będzie traktować jako subdomenę - co może mieć wpływ na ranking strony w wyszukiwaniach/ pozycjonowanie. Poza tym ludzie są leniwi i nie lubią wpisywać większej liczby znaków. Jak ktoś zrobi coś podobnego do twojego serwisu na zwykłej, domenie z tak samo lub lepiej chwytliwą i łatwą do zapamiętania nazwa to ta 2 strona będzie zdobywać użytkowników znacznie więcej niż twoja.
 7. Przymierzam się do kupna serwera dedykowanego w Polsce, jednak z racji wysokich cen chciałbym się zorientować, czy ktoś byłby zainteresowany czymś podobnym (np. VPS). Szukam potencjalnych chętnych z informacją co mniej więcej by potrzebowali. Prawdopodobnie SSD + HDD, łącze: 1GB/s, transfer bez limitu. Wirtualizacja KVM, możliwy system linux, Windows (licencja własna). Zajmuję się zawodowo konfiguracją serwerów, więc w razie potrzeby mogę pomóc w konfiguracji i instalacji potrzebnego oprogramowania. Np. istnieje możliwość instalacji i konfiguracji LAMP (ale jeżeli więcej osób by chciało tylko www to jest możliwość, aby to nie było w oddzielnych VPS-ach przy rozsądnym użyciu zasobów). Wynajmujący ponosi pełną odpowiedzialność za swoje działania i pliki przez niego przesyłane, jak i znajdujące się na jego koncie lub serwerze VPS. W razie problemów z serwerem jestem w stanie podjąć odpowiednią reakcje w ciągu kilku minut ( w godzinach popołudniowych i w weekendy czas może być nieco dłuższy - zwykle do 1h). Możliwe rozliczenie za pomocą faktury VAT.
 8. Hosting serwera OpenTTD

  Wg mnie z 0.5-1Ggb ram powinno starczyc. cpu - szukałbym 2 rdzeni. Na 1 powinno działać, natomiast mógłby powodować lagi. Różnica w cenie raczej nie bedzie duża. Server openttd jest malo wymagajacy ze znalezionych przezemnie informacji.
 9. Serwer VPS na łączu ISP

  Przydałaby się nieco dokładniejsza informacja jakiego vps szukasz.
 10. Tani VPS w Polsce

  Mogę udostępnić część zasobów z serwera dedykowanego, którego zamierzam wykupić, system może być dowolny. Brak limitu transferu, jednak cena prawdopodobnie będzie minimalnie wyższa niż podana przez osobę powyżej.
 11. Gdzie najlepiej kupić domeny .pl ?

  Ja byłem zadowolony z domeny w home.pl, ale cena odnowienia za wysoka i od jakiegoś czasu już korzystam z ovh.pl - najtańsza oferta. Jak założysz i będziesz przedłużać w ovh to żadnego listu nie trzeba - wszystko odbywa się błyskawicznie (elektronicznie).
 12. ispCP 1.0.7 OMEGA i własna domena

  Nie wiem po co ci własne serwery dns. Lepiej używać tych podawanych przez usługodawców, a zrobić max 1 pierwszy na bindz'ie, a resztę np. aliasy na to co podał ci dostawca - ale tu już kwestia ustawień domeny. Bo serwery dns powinny być różne a nie 1 i ten sam serwer.
 13. ipv6 ma zarezerwowaną pulę adresów w celu zgodności z ipv4 i wszystko co ma dotrzeć to dotrze - nawet jak już wszyscy inni będą korzystać z ipv6. Lepiej aktualnie brać lepszą maszynę tylko z ipv4. Jak będziesz mieć tylko ipv4 to wystarczy, poza tym parametry vpsów się zmienią do tego czasu.. PS Ja chciałem użyć ipv6 (aby uruchomić 2 usługi na tych samych portach z różnymi adresami ip - jeden ipv4 drugi ipv6), ale okazało się że nie działa to obecnie u mojego dostawcy, więc użyłem po prostu innego portu.
×