Skocz do zawartości
Loki-1

[dedykowane/VPS] Jaki hosting/VPS & domena pod małą stronę Wordpress?

Polecane posty

Witam, aktualnie buduję małą stronę w oparciu o Wordpress. Zatem w nieodległej przyszłości będę potrzebował jakiś hosting, bądź VPS. Dlatego też chciałbym Was poprosić o pomoc z wyborem.

Spodziewam się, że ruch na stronie będzie mały, ze względu na to, że jest to początek działalności tej osoby (fanpage na facebooku ma w zaokrągleniu 160 "lajków", instagram - 720 "followersów"). Przestrzeń dyskowa nie za dużego rozmiaru, ale też bez przesadnego cięcia w tej kategorii (na stronie będzie galeria) - myślę, że kilka GB byłoby OK i to ze sporym marginesem. Preferuję SSD, ale HDD też nie byłby tragedią.

Pod taką małą stronę polecacie hosting współdzielony czy jakiś podstawowy VPS (Aruba, OVH SSD?)? Zależy mi na wysokim uptime, braku ukrytych kosztów i rozsądnej szybkości w działaniu. Nie jestem zainteresowany w promocjach typu "10zł na start, a za rok 3-krotny wzrost kosztów". Obsługa VPS czy instalacja oprogramowania na nim nie byłaby dla mnie jakąś wadą (choć daleko jeszcze mi do bycia ekspertem w tej dziedzinie) w porównaniu do hostingu, więc traktuję je pod tym względem na równi.

W przypadku domeny widziałem, że OVH ma ładne ceny (w tym przedłużanie) w porównaniu z popularną konkurencją. Jakieś alternatywy? Może coś lepszego? Tutaj podobnie, zależy mi na braku ukrytych kosztów.

 

Edytowano przez Loki-1 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×