Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
promoter

Najlepsza Domena Na Serwis Informacyjny

Polecane posty

Mam pytanie, która z domen wydaje się wam najlepsza na serwis informacyjny o tematyce stosunków międzynarodowych, polityce, gospodarce, internecie. Będzie prowadzony w języku polskim i angielskim, więc się waham między domeną międzynarodową, a polską. Zresztą i jednych i drugich mam dużo, to wybór też do łatwych nie należy...

 

Międzynarodowa?

Dilq.com (taka tam wymyślona nazwa, mam jeszcze sporo 4literowych Com`ów)

Expater.com (Expats czyli Cudzoziemcy mieszkający w obcym kraju... expater - tak jakby Cudzoziemczeniec)

InforGo.com

 

Czy polska?

NE.pl (Pasuje Nowa Ekonomia)

Informacyjny.pl

Portal.com.pl

 

 

Dziękuję za każdą opinię <_<

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chyba jednak warto ustalić, czy portal bedzie zmierzał do użytkownika jedynie polskiego czy jednak równiez ludzi z innych krajów - to na pewno ułatwi wybór końcówki, tym bardziej, że polskie są ciekawe.

 

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak troche nie wypada o pomyśle za dużo pisać ;] Większością użytkowników będą osoby z Polski, ale równie ważną choć mniej liczną grupą użytkowników będą cudzoziemcy. W dodatku wybór nawet bardzo dobrej polskiej domeny ogranicza poniekąd tematykę portalu do Polski, a docelowo ma obejmować również inne kraje Europy Wschodniej.

 

P.S. dzięki

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Najlepsza jest nazwa własna, jeśli o mnie chodzi to albo ne.pl albo dilq.com

przy czym druga wydaje się oryginalniejsza (jednak wymowa może być problemem dla polskich użytkowników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsza jest nazwa własna, jeśli o mnie chodzi to albo ne.pl albo dilq.com

przy czym druga wydaje się oryginalniejsza (jednak wymowa może być problemem dla polskich użytkowników).

 

Też myślałem głównie o tych dwóch. Skłaniam się do opcji, aby wersję angielską zrobić na .comie, a polską na .pl i przy okazji zarejestruję i przekieruję na dilq.pl identyczną, fonetycznie bardziej polską dilk.pl

 

z .Com`ów ciekawie brzmiących o których też myślę mam jeszcze:

- Gerch.com

- Scinf.com (Sc = Scource - źródło, info rmacji)

- Xinews.com

 

Pozdrawiam

i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Też myślałem głównie o tych dwóch. Skłaniam się do opcji, aby wersję angielską zrobić na .comie, a polską na .pl i przy okazji zarejestruję i przekieruję na dilq.pl identyczną, fonetycznie bardziej polską dilk.pl

 

z .Com`ów ciekawie brzmiących o których też myślę mam jeszcze:

- Gerch.com

- Scinf.com (Sc = Scource - źródło, info rmacji)

- Xinews.com

 

Pozdrawiam

i dziękuję

 

Tak, ten pomysł z dwoma domenami takimi samymi na .com i .pl jest najepszy. Z "nowych" domen to zdecydowanie gerch.com (najłatwiejsza wymowa, nie będzie problemów z reklamą) ale pozostałe też są ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ten pomysł z dwoma domenami takimi samymi na .com i .pl jest najepszy. Z "nowych" domen to zdecydowanie gerch.com (najłatwiejsza wymowa, nie będzie problemów z reklamą) ale pozostałe też są ciekawe.

 

Gerch.com to jedna z moich najstarszych domen, jeszcze z 2002-go :angry:

To jak myślisz lepszy byłby Gerch.com czy Dilq.com? :)

 

Jeszcze raz dziękuję :-)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ciężko mi odpowiedzieć bo obie mogą sprawiać delikatne problemy (wyobraź sobie dyktowanie ich przez telefon czy w reklamie radiowej) w angielskim rzadko piszę się przez "ch", a "dilq" może się kojarzyć z "deal" w wymowie.

 

Patrząc na charakterystyke serwisu to wybrałbym Gerch.com gdyż ma ostrzejsze, "poważniejsze" brzmienie co może pozytywnie wpłynąć na odbiór serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko mi odpowiedzieć bo obie mogą sprawiać delikatne problemy (wyobraź sobie dyktowanie ich przez telefon czy w reklamie radiowej) w angielskim rzadko piszę się przez "ch", a "dilq" może się kojarzyć z "deal" w wymowie.

 

Patrząc na charakterystyke serwisu to wybrałbym Gerch.com gdyż ma ostrzejsze, "poważniejsze" brzmienie co może pozytywnie wpłynąć na odbiór serwisu.

 

Zapytałem na NamePros.com o radę i też im się "Gerch" najbardziej przypadł do gustu. W sumie jeśli o wymowę chodzi to powinno brzmieć (o ile się nie mylę) mniej więcej jako 'Dżertcz' to można będzie zarejestrować typo jak gertch.com czy polski gercz.com :P

 

I tak mniej problemów niż z Dilq`iem, bo fonetycznie identyczne, a wręcz tak jakby bardziej 'poprawne': Dilk.com, Dealq.com, Dealk.com dawno zajęte :]

 

Ewentualnie można kupić tryliterową .com bez złych znaków można trafić na oferty ok 6-10 k$

Duży koszt, ale też jakby nie było... inwetycja :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ja bym nie szedł w 3 literową bo będzie najtrudniej. Łatwiej tworzy się markę z jakiegoś słowa, skróty są trudne do promowania.

 

Powtórzę raz jeszcze trzyliterowa nie jest najlepszym pomysłem, za dużo pieniędzy trzeba będzie stracić na kampanie wizerunkowe.

 

(oczywiście to tylko moja opinia, za specjalistę się nie uważam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×