Skocz do zawartości
Miodki

Przesiadka z Hostingu na VPS

Polecane posty

Witam,

Mam własną stronę na zwykłym hostingu. Chciałbym przesiąść się na własny serwer VPS. I tu zaczynają się schody. Poczytałem trochę google i jestem w stanie uruchomić tylko panel np. VestaCp i nic więcej. A mi nie o to chodzi. Nie potrzebuję panelu czy jakiejś gotowej nakładki do zarządzania. Chciałbym nauczyć się uruchomić samodzielnie serwer na którym będę miał swoją stronę firmową. Chciałbym potrafić operować serwerem tylko z poziomu konsoli. I teraz do sedna. Proszę was od czego mam zacząć naukę? To forum jest potężne. Nie starczy mi życia na zapoznanie się z całą jego cudowną zawartością. Dlatego proszę mistrzów od czego mam zacząć naukę gdzie celem będzie posiadanie zabezpieczonego i działającego serwera VPS a ja będę mógł samodzielnie nim zarządzać. Wiem, że droga daleka ale są z pewnością pierwsze schodki, które powinienem poznać. Mam gotowy czysty VPS i co dalej? Umiem zmienić port do SSH i ustawić logowanie tylko dla użytkownika wyłączając roota. Od czego zacząć. Jaki pierwszy krok? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne kursy video masz na udemy.com niestety płatne ale są bardzo dokładne, super dla początkujących. 

Ewentualnie poszukaj vps z administracją, wtedy wszystkim się zajmą administratorzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×