Skocz do zawartości
nazwa.pl

[nazwa.pl] Informacje i nowości

Polecane posty

Nazwa.pl jako firma nr 1 w Polsce we współpracy z NASK wprowadziła zabezpieczenie DNSSEC dla wszystkich domen polskich, zarejestrowanych w nazwa.pl i utrzymywanych na serwerach DNS nazwa.pl. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy odwiedzający witryny będą w jeszcze większym stopniu chronieni przed cyberprzestępstwami, a w szczególności przed przekierowaniem domen na strony WWW wyłudzające dane (phishing).

Zabezpieczenie domen protokołem DNSSEC odbywa się w pełni automatycznie i nie wymaga żadnych działań ani specjalistycznej wiedzy ze strony abonenta domeny. DNSSEC stanowi niezbędny element zabezpieczenia stron WWW i poczty, a ochrona DNSSEC zawarta jest w cenie rejestracji domeny w nazwa.pl!

Obecnie z usługi DNSSEC korzysta w Polsce około 500 000 domen, z czego nazwa.pl obsługuje aż 90% z nich, co daje nazwa.pl niekwestionowaną pozycję nr 1 w zakresie bezpieczeństwa wśród firm oferujących usługi rejestracji domen i hostingu w Polsce.
 

Zachęcam do zapoznania się z filmem przygotowanym przez NASK, który w prosty i przystępny sposób wyjaśnia zasadę działania DNSSEC: 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nazwa.pl chcemy zapewniać naszym Klientom najwyższą jakoś usług i stale je usprawniać. Teraz parametr „maksymalnej zajętości vCPU na WWW” dla naszego hostingu Active Cloud został dwukrotnie zwiększony.

 

Wyższa wartość tego parametru przynosi szereg zauważalnych korzyści, m.in.:

•    strony i aplikacje ładują się jeszcze szybciej,

•    logowanie w serwisach internetowych trwa jeszcze krócej niż przed zmianą,

•    skraca się czas oczekiwania na wyświetlenie produktów w e-sklepach,

•    posty na blogu wczytują się w krótszym czasie.

 

Szczegóły oferty hostingowej Active Cloud można poznać na naszej stronie nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukazał się raport roczny NASK - niezależnego Państwowego Instytutu Badawczego. Według danych z raportu, nazwa.pl ma niezachwianą pozycję nr 1 w zakresie rejestracji domen w Polsce. Spośród 2,57 mln aktywnych nazw domen w rejestrze .pl, prawie 600 tys. (578 181) zarejestrowanych jest za pośrednictwem nazwa.pl. Ponad jedna trzecia (33,56%) nowo zarejestrowanych w 2017 roku domen jest obsługiwana przez tego rejestratora. Istotny jest również fakt, że od 2013 roku firma utrzymuje pierwszą pozycję w zakresie ilości obsługiwanych abonentów. Co czwarty (23,19%) wybiera nazwa.pl jako swojego rejestratora, a to przekłada się także na największą globalną ilość obsługiwanych domen. Nazwa.pl w tej kategorii posiada 22,44% udziału we wszystkich zarejestrowanych nazwach w domenie .pl.

Z raportem można zapoznać się na stronie NASK (https://www.dns.pl/NASK-raport-rynek-nazw-domeny-pl-2017.pdf).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wtorek, 19 czerwca 2018 r., miał miejsce jeden z największych ataków DDoS w polskim Internecie na infrastrukturę DNS firmy nazwa.pl, lidera usług hostingowych w Polsce. Incydent ten utrudnił Klientom spółki korzystanie z usług WWW i poczty. Atak DDoS jest najczęstszą formą stosowaną w celu zaburzenia funkcjonowania systemów sieciowych i może dotknąć każdego dostawcę usług. Administratorzy systemów nazwa.pl powstrzymali incydent, wykorzystując do tego narzędzia sieciowe wsparte najnowszym wdrożeniem, czyli technologią serwerów DNS Anycast. 

Więcej szczegółów - https://www.wht.pl/nazwa-pl-powstrzymala-atak-ddos/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiekn

Gdzie jakieś wykresy?

Gdzie cokolwiek?

Co ma związek atak DDoS a DNS Anycast? Nie wiem czy to jakiś typ z marketingu pisał bez odpowiedniej wiedzy.

Z kumplem się smialismy, że pewnie wprowadzali coś i serwery sie restartowały 30 minut i coś sie popsuło i naprawiali 2 godziny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ataki DDoS to problem, nie każda serwerownia sobie potrafi poradzić. Chwali się, że nazwa sobie poradziła ale

- bez przesady, to nie jest spektakularny sukces tylko zdrowe podejście do tematu,

- nie trzeba od razu wszystkim rozsyłać maili spamowych z informacją o tym wielkim 'sukcesie',

- jeśli już podaje się informacje to fajnie by było zobaczyć szczegóły, wykresy, cokolwiek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marek607, @Krzysiekn, @Jishnu Dziękujemy za te sugestie, nie wykluczamy sporządzenia i udostępnienia takiej analizy. 

@Krzysiekn Atak przeprowadzony na infrastrukturę nazwa.pl został odparty m.in. dzięki wykorzystaniu tego rozwiązania. Pozwoliło ono na zwiększenie dostępnych zasobów w odpowiedzi na nagły wzrost sztucznego ruchu. Więcej na ten temat można przeczytać np. tutaj: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/hakerzy-atakuja-serwery-nazwa-pl-firma-odpiera-atak-dzieki-dodatkowym-klastrom-serwerow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amsterdam i Frankfurt to dwie nowe lokalizacje klastrów serwerów największego polskiego dostawcy usług hostingowych i rejestratora domen – spółki nazwa.pl. Data Center znajdują się w samym sercu globalnych punktów wymiany danych DE-CIX i AMS-IX, w których w każdej sekundzie przesyłane jest ponad 12 Terabitów danych (12 Tbitps). Klienci spółki zyskali bezpośrednie połączenie z największymi globalnymi operatorami Internetu. Po uruchomieniu nowych Data Center, dostępna moc infrastruktury spółki wzrośnie do 140 MW.

Więcej informacji: https://www.telix.pl/artykuly/newsy/2018/07/nazwa-pl-otwiera-data-center-w-sercu-globalnego-internetu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa.pl, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, udostępniła - w ramach opłaty abonamentowej za usługi hostingowe - możliwość skorzystania za darmo z 3 usług IT w trakcie trwania okresu abonamentowego oraz obniżyła cennik świadczenia kolejnych usług do 50 zł + VAT.
Analiza spółki wykazała, że takie rozwiązanie zapewni bezkosztowe wsparcie dla praktycznie wszystkich klientów biznesowych spółki.

Szczegóły na stronie: https://www.nazwa.pl/uslugi-it/

 

Edytowano przez nazwa.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2017 roku aż 44% firm poniosło straty finansowe na skutek cyberprzestępczości. Wybierz rozwiązania, które gwarantują prawdziwe bezpieczeństwo - nazwa.pl chroni witryny swoich Klientów protokołem DNSSEC i certyfikatem SSL za darmo. Powiedz STOP cyberprzestępczości i postaw na pewne zabezpieczenia!
Wybierając domenę w nazwa.pl otrzymujesz:

  • zabezpieczenie DNSSEC chroniące przed phishingiem,
  • komercyjny certyfikat SSL szyfrujący przesyłane dane,
  • bezpieczną pocztę we własnej domenie.

Sprawdź ofertę bezpiecznych rozwiązań na nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Dalej nie ma raportu szczegółowego z ataku czyli mogę zakładać, że to zwyczajna papka marketingowa. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×