Skocz do zawartości
madej

VPS + DirectAdmin na nazwa.pl konfiguracja

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Zaczynam naukę administracji i zaczynam od łatwych celów (podstawy linux znam), zakupiłem sobie z promocji na 3 mce VPSa + Direct Admin na nazwa.pl Nauczyłem się już aktualizować pakiety z poziomu Konsoli i opanowałem Direct Admina. Teraz chciałbym iść dalej.

 

Czyli chciałbym dodać możliwość zmiany PHP lub doinstalowanie innego (mam tylko 7).

Chciałbym też sprawdzić / zmienić przypisywanie zasobów serwera dla poszczególnego usera (konkretnie chodzi mi o RAM). Ponieważ zainstalowałem na jednym z kont testową Presta Shop i pokazuje mi w panelu informacji Presty, że mam tylko 128 mb, natomiast z konsoli sprawdziłem ,że mam wolne 2,5 GB wolnego ramu. Chciałbym zwiększyć ram dla kont użytkowników do min 256 mb. Niestety większość tutoriali dotyczy czystych VPS, a znów te które traktują o DA chyba opisują jakieś inne wersje niż ma nazwa.pl bo np. nie ma opcji zmiany PHP u nich. Czy ktoś mógłby mnie pokierować gdzie szukać configów dla kont DA, jak też dodać pluginy i doinstalować inne wersje PHP (5.6 oraz 7.1)

 

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.

Edytowano przez madej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpal sobie phpinfo na domenie gdzie masz prosteshop i zobacz co ci pokazuje zmienna "Loaded Configuration File "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze się uczysz administracji, musisz wrócić do podstaw obsługi Linux jeszcze daleka droga przed tobą ale dam ci kilka złotych porad.

Jak zwiększyć pamieć dla użytkownika w directadmin chodzi ci pewnie o PHP memory_limit w pliku php.ini zmień na wartość która cię interesuje i prestashop ci ją pokaże.

 

 

 

Czy ktoś mógłby mnie pokierować gdzie szukać configów dla kont DA,

 

Mówisz ze znasz podstawy obsługi Linux - błąd nie znasz idziesz bardzo błędną drogą , nie wolno wklejać gotowych plików konfiguracyjnych szczególnie na produkcji może mieć to bardzo tragiczne skutki, musisz bardzo na to uważać praca administratora wbrew temu co myślisz nie jest łatwym chlebem.

 

Jeśli chodzi o tzw. zmieniarki PHP czeka cię znów powrót do podstaw Linux chodzi o kompilacje pakietów z źródeł ? czy ciężko napisać dla directadmin taką zmieniarkę wbrew pozorom nie kłania się tu #Bash + podstawy PHP które admin mimo wszystko u siebie w pracy przy środowisku takim jak DA wykształca. Można iść w gotowce jak CloudLinux ale co to za admin który wszystko kupi zamiast się z tym zmierzyć. Tak czy siak czeka cie powrót do podstaw.

 

 

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mimo wszystko pójdę na skróty i wczytam gotowe configi, a później będę w nich grzebać. Zależy mi bardziej na szybkim osiągnięciu celu - szybko działające Presta Shop i Worpdress niż odkrywaniu po kimś Ameryki :) Bo mówiąc krótko predefiniowane configi nazwa.pl na VPSach z DA są tak słabe ,że aż żal. Nawet ich pakiety hostingowe działają lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×