Skocz do zawartości
UnixStorm.org

Problem z działaniem top100.wht.pl.

Polecane posty

Witam,

 

Z kim i w jaki sposób należy obecnie kontaktować się w sprawie nieprawidłowo działającego top100.wht.pl, tudzież niewczytywania plików z listą domen? Próbowałem przez formularz kontaktowy i mailowo na admin@webhostingtalk.pl, admin@wht.pl.

 

Wszędzie bez odzewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z kim i w jaki sposób należy obecnie kontaktować się w sprawie nieprawidłowo działającego top100.wht.pl, tudzież niewczytywania plików z listą domen? Próbowałem przez formularz kontaktowy i mailowo na admin@webhostingtalk.pl, admin@wht.pl.

 

Wszędzie bez odzewu.

Przyłączamy się do pytania. Nasz URL był podany wcześniej - z logów widzimy, że nikt go już nie odpytuje, a liczba domen na top100 nie jest poprawnie aktualizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla właścicieli forum chyba najważniejsze jest to iz 1 miejsce sie zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z firm hostingowych piszcie bezpośrednio do mnie na PW w sprawie top100. Tak będzie najszybciej :)

 

Konfiguracja top100 w zakresie źródeł danych nie zmieniła się od momentu przejęcia forum, jeżeli więc źródła danych które podaliście są już nieaktualne to proszę o wysłanie aktualnego adresu.

 

Aby zweryfikować czy top100 działa poprawnie sprawdziłem linuxowym poleceniem "host -t NS domena" delegacje dla domen z plików które udostępnia firma Progreso i Unixstorm (bez sprawdzania rekordów SOA, oraz czy są to domeny w strefach które zaliczane są do top100):

1. Progreso

- 13.005 domen w udostępnianym pliku,
- 4.935 domeny są nie rozpoznawane w DNS,
- 5.708 domen przypisanych do serwera d.ns1.pl
- 2.362 domeny przypisane do dns'ów innych operatorów m.in.:
296 ns1.nazwa.pl.

270 dns.home.pl.
94 ns1.hekko.net.pl.
80 ns1.premium.pl.
60 ns1.aftermarket.pl.
- na top100 zaliczane jest w sumie 9.534 domen, czyli prawie 2x tyle ile udostępniacie w pliku!

2. Unixstorm
- 18.006 domen w udostępnianym pliku,
- 6 domen .in-addr.arpa - nie zaliczamy ich do statystyki,

- 5.094 domen jest nie rozpoznawane w DNS,
- 9.505 domen przypisanych do serwera ns1.unixstorm.org
- 3.401 domeny przypisane do dns'ów innych operatorów m.in.:
252 ns1.nazwa.pl.
236 dns.home.pl.
160 ns1.cedrowa.pl.
114 fns1.42.pl.
97 ns1.websolid.pl.
- na top100 zaliczane jest w sumie 18.285 domen, czyli również prawie 2x tyle ile w udostępnionym przez firmę Unixstorm pliku!

 

Zgłaszajcie mi na PW nieprawidłowości w działaniu będę je weryfikował, jednak wcześniej sprawdzajcie sami listę domen którą udostępniacie.dla top100, aby były to domeny zarejestrowane aktualnie w DNS, z właściwą delegacją i SOA.

 

Piotr Nowak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z firm hostingowych piszcie bezpośrednio do mnie na PW w sprawie top100. Tak będzie najszybciej :)

 

 

Piotr Nowak

 

Wysłałem adres pliku na PW.

Właśnie chodziło mi o zmianę adresu URL. Przesyłałem ją mailowo i przez formularz kontaktowy, ale jak wspomniałem - bez odzewu. Nie wiedziałem, że został kontakt tylko via PW ani też z kim się indywidualnie kontaktować, stąd moje pytanie.

 

Skrypt, który pobiera ten plik z domenami niestety nie reaguje na 301 i prawdopodobnie poddaje się, jeśli otrzyma inny kod z serwera niż 200. Z tego powodu przestało nas wczytywać (było 301 na HTTPS).

 

PS. Jak często są wczytywane te pliki? Z logów wygląda, jakby było raz na tydzień. Kiedyś chyba było codziennie w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UnixStorm dziękuję za kontakt PW. Sprawę traktuję jako rozwiązaną.

 

Ponieważ każda sprawa wymaga indywidualnej oceny proszę o wiadomości PW.

Zamykam temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×