Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dervill

nginx ale kiedy?

Polecane posty

Witajcie,
Mam w sumie taki problem ponieważ nie wiem kiedy użyć nginxa kiedy apacha a kiedy oba razem (nginxa przed apachem). Ogólnie pogłoski chodzą by używać nginxa bo jest wydajniejszy a jeżeli nie spełnia naszych wymagań bo nie ma jakieś tam modułów to użyć go chociaż jako proxy przed apachem.

 

Weźmy na przekład administrowanie stroną postawioną na wordpressie. Czy jest jakieś "za" cokolwiek by używać tylko apacha? Gdyby nie htaccess, który i tak można przepisać do konfiguracji serwera na nginxie to prawdopodobnie nie ma zalet. Czy się mylę?

 

Czy macie jakieś doświadczenia kiedy powiedzieliście, że się nie da użyć nginxa bo czegoś mu brakuje? i co to było?

 

Nginx jako proxy przed apachem ok fajnie, serwuje nam pliki statyczne w mgnieniu oka , lecz jak to jest kiedy potem połączenie kierowane jest do apacha? Czy jedną z zalet nie jest to, że nginx nie ma pliku htaccess, który tak spowalnia wszystko? (i czy faktycznie przez to, że apache musi go czytać jest wolnijszy)
Więc tutaj najlepiej pozbyć się całkowicie apache na to by wychodziło.

 

Przepraszam za natłok myśli ale czytam już tyle informacji o owych serwerach i nadal nie wiem kiedy użyć jakiego w jakiej sytuacji. Rozjaśniłby mi to ktoś?

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Nginxa wszędzie, bez patrzenia na reguły. Poświęcisz chwilę na znalezienie reguł albo ich napisanie i opłaci Ci się ;)

 

Konfiguracja Nginxa jest przejrzysta i prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz taką swoją dobrą konfiguracją nginxa którą mógłbyś się podzielić? Taką zoptymalizowaną na cache itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×