Skocz do zawartości
Adam Walczak

kryptowalutownia.pl - porównaj kursy kryptowalut z wielu giełd

Polecane posty

Przez ostatnie parę miesięcy rozwijałem własny system do symulacji i powiadomień wspierających mnie w handlu kryptowalutami. Jako produkt uboczny tego przedsięwzięcia utrzymuje sporą bazę danych transakcji, kursów oraz danych OHLC importowanych z różnych giełd. Stwierdziłem, że szkoda to wszystko trzymać wewnątrz swojej firmy, więc uruchomiłem nowy serwis - kryptowalutownia.pl - na którym można zobaczyć zagregowane notowania kryptowalut oraz porównać kursy z wielu giełd.


kryptowalutownia-logo.jpg


Notowania zagregowane


Na stronie głównej serwisu przedstawione są zagregowane notowania kryptowalut. Co rozumiemy przez zagregowane? To, że obliczamy ceny OHLC (otwarcia, maksymalną, najniższą i zamknięcia) do wykresu świecowego na podstawie transakcji zawartych na wszystkich obsługiwanych przez nas giełdach. Poniżej przykład zagregowanych notowań Bitcoina w złotówkach na podstawie danych z trzech giełd.


Kazam_screenshot_00072.jpg


Porównanie kursów


Dla każdej kryptowaluty można porównać kursy kupna i sprzedaży z wspieranych giełd. W przeciwieństwie do notowań na wykresach, kurs w tabelce jest obliczany na podstawie aktualnej księgi zamówień minus maksymalna prowizja giełdy. Poniżej przykład porównania dla Litecoin.


Kazam_screenshot_00073_cmod.png


Podsumowanie


Na chwilę obecną kryptowalutownia.pl obsługuje ponad 200 kryptowalut notowanych na największych giełdych, zarówno Polskich jak i zagranicznych. Mam nadzieje, że kryptowalutownia.pl stanie się dla wielu przydatnym narzędziem i wyczekuje Waszych komentarzy nt. serwisu oraz rynku kryptowalut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×