Skocz do zawartości
Bhakta

Mój Pierwszy Serwer. Do Wydania 400zł

Polecane posty

Mam parę stron które zrobiłem dla swoich klientów, które to aktualnie trzymam na różnych serwerach współdzielonych. Brakuje mi na nich swobody w konfiguracji i różnych innych rzeczy których w kontach hostingowych po prostu nie ma.

 

W związku z tym razem ze znajomym myślimy o wykupieniu serwera dedykowanego albo VPS'a.

 

Jednak mam parę wątpliwości i proszę Was o poradę:

  1. Nie jestem administratorem i być nie zamierzam, skompilować sobie raz za czas coś potrafię, dostosować konfigi apacha, mysqla i php też, ale stawianie systemu, zabezpieczanie i zarządzanie nim to nie na moje/nasze barki. Czy istnieje jakaś opcja dedykowanych serwerów albo VPS'ów dla takich potrzeb?
     
     
  2. Oprócz swobodnego dostępu przez ssh i ręcznego konfigurowania domen dla siebie będzie nam potrzebny panel do zarządzania kontami e-mail, ftp i poddomen dla naszych klientów (jest ich paru - to ci którym zrobiłem strony, ale pewnie będzie więcej).
     
     
  3. Nie znam się na panelach i nie wiem czy np.: oprogramowanie panelu administracyjnego może działać na jednym ustawieniu php'a i apacha (np: php 5.0.4 na mod_php) a ja dla swoich własnych potrzeb mógłbym sobie testować swoje "dzieła" na php 5.1.5 na fast-cgi z "własnymi" rozszerzeniami i ustawieniami vhost'a w apachu?
     
     
  4. Przypadł mi do gustu panel DTC (http://gplhost.com/software-dtc.html) i tutaj też moje pytanie czy: byłoby możliwe przy jego wykorzystaniu uzyskać te możliwości ktore opisałem w punkcie poprzednim. No chyba że polecicie jakiś inny panel który bardziej nadaje się do czegoś takiego.
     
    Chociaż pewnie i tak nie będę miał wyboru jak znajdę jakąś dobrą ofertę
    serwera z jakimś panelem "na pokładzie" ( -> patrz punkt 1. )
     
     
  5. Jak to jest jeśli padnie sprzęt, np dysk. Rozumiem, że odpowiada za to
    firma obsługująca dany serwer i jeśli tak to czy backupy nie powinny też być
    w ich gestii - na wypadek przywracania danych przy takiej awarii?
     
     
  6. Zależy mi żeby ping do serwera nie przekraczał +/- 50 ms (np: dla użytkowników neo) Lokalizacja serwera jest mi obojętna, bylebym mógł się dogadać po angielsku (no najlepiej po polsku).
     
     
  7. Zależy mi na przepustowości ~10 mbit i transferze ~500 gb / miesiąc.
     
     
  8. Nasz budżet to do 400 zł miesięcznie (brutto).

Jestem dociekliwy bo nie chcę zrobić błędu już na samym starcie, a z własnym serweram dedykowanymi/vps nie miałem jeszcze do czynienia.

 

Proszę Was o poradę jak ugryźć temat.

 

Oczywiście najbardziej cieszyłbym się gdybyście znali gotowe rozwiązania (firmy) które zapewnią mi to co opisałem powyżej, tak abym nie musiał mieć nic na głowie oprócz tworzenia stron na serwerze... i płacenia za niego co miesiąc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad1) widziałem coś takiego w ncgroup.pl jak to chodzi to Ci nie powiem nic tam nie mam.

ad2) no spore wymagania w zasadzie confixx odpada zostaje Plesk i Cpanel i inne musisz mieć serwer dns zainstalowany na tej maszynie zeby sfobodnie konfigurowac domeny.

ad3) Tutaj to odpada resellerka musisz szukać dedyka albo VPSa

ad4) bardziej funkcjonalny jest VHSC jako klient wolał bym go używać. Uważaj na confixxa tam zarzadanie domenami jest cieżkie.

ad5) Dyski SCSI ze sprzetowym raidem nie padają często :-) jak nie są przeciązone. Z bacupami jest róznie przeważnie ich nie ma na całość zasobów w tańszych firmach.

ad6) No niemcy są bardzo mili ostatnio dla polaków. Poczuli $ i mówią po EN nie przekreślaj ich :-) bedzie ping 50-70 z niemiec.

ad7,8) Można coś wybrać w tej cenie

Poszukaj coś na hosteurope.de hetzner.de webperoni.de ponoć dobre maszyny i obsługa. Albo u polskiego pośrednika http://www.puretec.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ad2) no spore wymagania w zasadzie confixx odpada zostaje Plesk i Cpanel i inne musisz mieć serwer dns zainstalowany na tej maszynie zeby sfobodnie konfigurowac domeny.

Prawdopodobnie zdecydujemy się na jakiś serwer w niemczech. Widzę, że netdirect ma fajną ofertę: http://netdirect.de/c/cms/front_content.ph...35&idcat=33 , tylko prawdę mówiąc nie wiem czy wszystko dobrze rozumiem :/ Rozumiem, że plesk jest za dopłatą (czy może ktoś wie jaka to jest dopłata i czy taki plesk ma jakiś limit domen. Po za tym, może ktoś ma tą ofertę przetłumaczoną na angielski? :)

 

No i takie pytanie do administratorów: jako, że prawdopodobnie wydamy na serwer do 300zł, zostaje nam stówka... Tak więc szukamy kogoś kto mógłby nam pomóc w admnistrowaniu tym serewem. Głównie chodzi o pierwsze skonfigurowanie sytemu - jeśli wybierzemy netdirect, to widzę, że tam mają Debiana, co mi pasuje. Skonfigurowanie do tych potrzeb o których napisałem powyżej. No i oczywiście zabeczpieczenie, przeglądanie logów co jakiś czas, łatanie no i pomoc jak coś niedaj Boże padnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z powyższego tekstu warunków stawianych systemowi i panelowi administracyjnemu, proponował bym wybrać dobry serwer wirtualny w połączeniu z panelem PLESK. W przypadku Pleska roblemem jest sprawa licencji na ilość tworznych domen (utworzenie domeny w formie xxx.domena.pl też zalicza się do pełnowartościowych domen, jeżeli została utworzona z myślą o jej pełnej obsłudze, jak E-Mail, bazy danych, poprzez polecenie "dodaj domenę").

W przypadku większości serwerów wirtualnych licencja ta obejmuje 10 do maks. 30 domen. Serwery dedykowane dysponują licencjami 30-100 domen, niektórzy hosterzy oferują płatne lub bezpłatne rozszerzenie licencji do 100 lub b/o.

Posiadając prawa administratora panel ten na prawdę potrafi zadowolić każdego. W przypadku dobrego VPS dochodzi jeszcze panel Virtuozzo, zarządzający vSerwerem jakby "z zewnątrz". Pozwala on na pełną kontrolę serwera i jego procesów, umożliwia jego zatrzymywanie i restartowanie, oraz ocenę jego pracy (procesor, RAM, dysk, itp). W pakiecie zawarty jest również 100% backup na oddzielnym serwerze.

Propozycje tego typu są już dostępne w granicach cenowych od 80zł miesięcznie (20-60 GB dysk/1000-3000GB traffic w miesiącu, własny IP). Również pingi są b. dobre.

W przypadku zainteresowania proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku zainteresowania proszę o kontakt.

 

Rozumiem, że jest to oferta tylko serwera, tak? Kwestię administratora musiałbym tak czy innaczej rozwiązać osobno...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64

80GB HDD

1GB RAM

Łącze : 100MBIT

Transfer : 700GB

 

Cena : 280zł netto/miesiąc + opcja administracji

Lokalizacja : niemcy

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad.3

Mozesz, ew. proszac kogos o pomoc, zainstalowac sobie druga usluge http z innym php i odpalic ja na innym porcie np. 81 i testowac co dusza zapragnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×