Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marceli99

Podmiana kernela

Polecane posty

Cześć, pobrałem i zainstalowałem kernela ze strony Liquroix, chciałbym podmienić swój obecny 4.9 w debianie na ten który pobrałem, ale jak? Nie mam dostępu do gruba i nie mogę zbootować na konkretnym kernelu, bo wyobrażam to sobie na desktopie tak, że wybieram 3 opcje bootowania ( powiedzmy że będzie to ten nowy kernel ) i w configu gruba ustawiam na bootowanie z 3 opcji.

 

Uprzedzając pytania - uczę się i robię to dla zabawy.

 

edit

 

Wykonałem restart i kernel się podmienił, ale jak? :P Instalacja tego kernela sama w sobie zawiera podmianę z obecnego? Jestem zielony w kernelach :lol: - proszę o wyrozumiałość.

Edytowano przez Marceli99 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Jak instalowałeś te nowe paczki z kernelem - z konsoli czy przez jakąś graficzna nakładkę? Domniemam, że korzystałeś z opcji drugiej. Nie widziałeś zatem, co się dzieje "pod spodem".

Zajrzyj do plików konfiguracyjnych gruba to zobaczysz jak się "podmienił".

Dlaczego nie masz dostępu do gruba? To nie jest Twój laptop/desktop? Nie działa Ci sudo? W jaki zatem sposób aktualizujesz pakiety/system?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak instalowałeś te nowe paczki z kernelem - z konsoli czy przez jakąś graficzna nakładkę? Domniemam, że korzystałeś z opcji drugiej. Nie widziałeś zatem, co się dzieje "pod spodem".

Zajrzyj do plików konfiguracyjnych gruba to zobaczysz jak się "podmienił".

Dlaczego nie masz dostępu do gruba? To nie jest Twój laptop/desktop? Nie działa Ci sudo? W jaki zatem sposób aktualizujesz pakiety/system?

To serwer VPS w OVH, nie mam nakładki graficznej. :P

Edytowano przez Marceli99 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Zatem wyświetlały Ci się raczej kolejne linie podczas instalacji pakietu(ów) lecz nie przyjrzałeś się im :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem wyświetlały Ci się raczej kolejne linie podczas instalacji pakietu(ów) lecz nie przyjrzałeś się im :)

A jak w takim wypadku działa GRUB w VPSie? Można jakoś go wywołać czy cuś? Bo dostęp do maszyny mam dopiero po załadowaniu systemu i SSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×