Skocz do zawartości

Marceli99

Użytkownicy
 • Zawartość

  73
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O Marceli99

 • Ranga
  Często na forum

Informacje profilowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Podmiana kernela

  A jak w takim wypadku działa GRUB w VPSie? Można jakoś go wywołać czy cuś? Bo dostęp do maszyny mam dopiero po załadowaniu systemu i SSH.
 2. Podmiana kernela

  To serwer VPS w OVH, nie mam nakładki graficznej.
 3. Podmiana kernela

  Cześć, pobrałem i zainstalowałem kernela ze strony Liquroix, chciałbym podmienić swój obecny 4.9 w debianie na ten który pobrałem, ale jak? Nie mam dostępu do gruba i nie mogę zbootować na konkretnym kernelu, bo wyobrażam to sobie na desktopie tak, że wybieram 3 opcje bootowania ( powiedzmy że będzie to ten nowy kernel ) i w configu gruba ustawiam na bootowanie z 3 opcji. Uprzedzając pytania - uczę się i robię to dla zabawy. edit Wykonałem restart i kernel się podmienił, ale jak? Instalacja tego kernela sama w sobie zawiera podmianę z obecnego? Jestem zielony w kernelach - proszę o wyrozumiałość.
 4. Aktualizacja php7.0 do php7.1

  Myślałem że po wpisaniu php7.1 wszystko samo się pobierze, a tu zonk, faktycznie dogranie fpm pomogło, jeszcze musiałem dograć -mysql, ale o tym dał znać wordpress, a tak to występował błąd 502, tak czy siak dzięki!
 5. Cześć, zaktualizowałem php7.0 do wersji 7.1 według tej rady https://askubuntu.com/questions/856793/upgrade-to-the-specific-php-7-1-from-php-7-0-in-ubuntu-16-04 I jest zainstalowany, ale pokrzaczył mi się nginx, niby w sites-availble podmieniłem nazwę z php7.0 na php7.1, ale nadal nie działa... Gdzieś w configu musi coś być, ale znaleźć tego za nic nie potrafię... :/
 6. Więc tak... W routerze w zakładce WAN mam adres 10.20.2.165, czyli nici? Nic nie da rady zrobić? Jak ten adres wpiszę to automatycznie przekierowuję mnie na zainstalowany serwer WWW.
 7. Raczej tak, a jakie mógłbym mieć inne? ( może trochę głupie pytanie, ale nie wiem ).
 8. Firewall jest wyłączony. Wszystkie zabezpieczenia pokroju DoS Protection również.
 9. Cześć, mam w domku malinkę i w ramach nauki próbuję sprawić aby była widoczna w internecie, po sieci lokalnej wszystko śmiga, ale z zewnątrz ni ma jak się z nią połączyć... Co zrobiłem? - Uruchomiłem DMZ i przekierowałem na adres lokalny malinki - Uruchomiłem usługę Virtual Servers - ustawiłem port na 80 ( próbuję udostępnić prosty serwer lamp ) i adres na malinkę, protokół TCP, jako iż http używa tcp. W opcjach mam jeszcze port triggering i upnp. Wiem że z domowej sieci nie da rady tego przetestować, dlatego używałem do tego telefonu, niestety nie działa. Po wpisaniu adresu ip nie widzę tego co wyświetla się po wpisaniu adresu lokalnego w sieci wewnętrznej, próbowałem również użyć ip:80, ale to chyba nie ma sensu bo przeglądarka domyślnie korzysta z portu 80 - tak czy siak i tak nie działa. Mam dość nietypową infrastrukturę sieciową w domu, ale nie sądzę aby to jakoś wpływało na to wszystko. Za pierwszym razem malinka była wpięta w następujący sposób: WAN -> Router -> RJ45 -> Router w pokoju -> RJ45 -> Malinka Myślałem że drugi router coś może mieszać dlatego podłączyłem malinkę bezpośrednio do głównego routera. Router w moim pokoju działa na zasadzie switcha, mam sporo urządzeń sieciowych w pokoju i sygnał wifi z głównego routera nie dociera do mnie, dlatego dokupiłem kolejny router - to tak w gwoli wyjaśnienia. Główny router to TL-WR340G/TL-WR340GD od tplinka, tak wiem to już zabytek, ale on służy tylko jako "rozdzielacz" i swoją funkcję spełnia na razie dobrze.
 10. [Sprzedam] 2x VPS SSD1 OVH SBG

  Lokatorze odpisz na PW.
 11. Malinowy serwer

  Uciągnie, obecne silniki są bardzo leciutkie, ale jak w/w serwer typowo pod grę w domu. od 3 do 5mbit to właśnie upload. Mam póki co serwer VPS w OVH, ale kusi mnie zabawa w domu. Ograniczenia nakładane przez OVH mnie bardzo smucą, brakuję mi większego zagłębiania się w system. Wordpressa idzie bardzo wykastrować i to mnie pociesza.
 12. Malinowy serwer

  Zapytam wprost, czy mieszkając w lesie ( kompletnej dziurze ) Ale mając bardzo stabilne łącze i stosunkowo bardzo niski ping o przepustowości pomiędzy 3-5 mbit ( upload ) można myśleć o hostowaniu u siebie w domu na malince prostego serwera WWW? Chcę przenieść bloga i mini serwer FTP. Może też prosty serwer minecrafta dla 2 osób do grania po LANie, blog średnich rozmiarów raczej nie więcej niż 60 uu dziennie. Planowana malinka to ta 3. generacji + trochę ją podkręcę, raczej wszystko stawiałbym na Archu ( bo chyba jest na ARM ), ponieważ według mnie o ironio... to najwygodniejsza i najłatwiejsza dystrybucja, w sumie od debianopodobnych rozwiązań różni się tylko menedżerem pakietów i z tego co wiem ma zawsze bardzo świeży kernel.
 13. Domena nie działa - VPS

  Działa! Dzięki wielkie!
 14. Domena nie działa - VPS

  Jeszcze raz, bo nie rozumiem. Tam gdzie rekord A umieściłem adres ipv4 serwera, reszta wygenerowała się automatycznie, skonfigurowałem przed sekundką virtualhosty aby po wpisaniu domeny apache kierowało ją do przykładowego folderu, no ale za każdym razem jak wpiszę adres cherrypixel.pl to wyskakuję błąd DNS.
 15. Ja mam serwer w webh.pl pingi z Poznania +/- od 15 do 20.
×