Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
www.mzone.uk

Jak To Zrobić?

Polecane posty

Witam!

Dzisiaj przypadkiem trafiłem na to forum z czego się bardzo cieszę, bo w biznesie jestem w zasadzie od niedawna a szukałem dobrego źródła informacji na ten temat.

Jest to mój pierwszy post, więc wybaczcie mi, jeżeli odpowiedź na moje pytanie już jest na tym forum.

 

Jeżeli mam wykupione konto reselerskie u jakiegoś usługodawcy, czy mogę przenieść wszystkie moje konta na wykupione inne konto resellerskie w innej firmie tak aby zachować wszystkie dane, domeny itd bez zmian.

 

 

Napewno wielu z Was zapyta się dlaczego chciałbym przenieść?, jeżeli mam dobrego resellera, dlatego, że business się rozkręca i zaczynam o tym myśleć poważnie. Nie chciałbym aby moi klienci się zawiedli na mojej firmie.

Pozdawia LS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Witamy na forum,

 

Dużo zależy od panelu administracyjnego, jeśli u obu usługodawców jest ten sam to przeniesienie wszystkich danych nie powinno być większym problemem.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy na forum,

 

Dużo zależy od panelu administracyjnego, jeśli u obu usługodawców jest ten sam to przeniesienie wszystkich danych nie powinno być większym problemem.

 

Pozdrawiam,

Bartek

 

U siebie mam WHM, ale nie widziałem tak opcji zrobienia kopii wszystkich kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcja "Copy multiple accounts from another server" jest dla roota w Transfers.

Najlepiej mieć roota i tu i tu.

Ale ostrożnie zwlaszcza z kontami z dużą liczbą małych plików lub powyżej powiedzmy 500mb bo trochę to trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem może sie pojawić po stronie DNS najprawdopodobniej bedzie trzeba zmienić ustawienia domen na nowe serwery dns nowego usługodawcy. Nie wiem czy masz dostep do wszystkich domen klienta ja np nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem może sie pojawić po stronie DNS najprawdopodobniej bedzie trzeba zmienić ustawienia domen na nowe serwery dns nowego usługodawcy. Nie wiem czy masz dostep do wszystkich domen klienta ja np nie mam.

 

Chyba że był przewidujący i używa ns-ów we własnej domenie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba że był przewidujący i używa ns-ów we własnej domenie. :(

 

Mam dostęp do domen i do DNS ale nigdzie nie widziałem tej opcji zrobienia kopii dla wszystkich kont. Jest taka opcja w każdym koncie klienta ale to przeciez jest pod cPanel.

 

 

Jesli np. Powiem adminowi mjego serwerka, że szukam nowego resselera to przecież po złości może mi nie dać takiej kopii moich wszystkich kont, no to jak to zrobić.

 

Narazie nie mam wielu kont ale co będzie jak bedę miał np. 100 przeciez robienie kopii z cPanelu moich klientów zajmnie mi wieki.

 

 

Pozdrawiam LS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×