Skocz do zawartości
europrezes

Oskarżono Mnie O Naruszenie Znaku Towarowego

Polecane posty

Witam

 

Posiadam domenę .pl i z nieoficjalnego źródła dowiedziałem się, że jakaś drobna firma (lub tylko jej właściciel) ma zamiar wytoczyć mi sprawę o naruszenie znaku towarowego. Twierdzi, że nie mam prawa do tej domeny (i pewnie zastrzegł ten znak, nazwę?).

 

Jest to domena w stylu ihosting.pl, elive.pl itp., czyli zawiera przedrostek literowy oraz słowo po angielsku.

Jak myślicie, czy postępowanie może dowieść, że jest to wyłączna nazwa towarowa, czy jednak takie powszechne słowo zagraniczne z dodaną literą nie musi być traktowane, jako wyłącznie nazwa własna.

Inny przykład: epuls.pl - czy do takiej domeny miałby prawo wyłącznie właściciel znaku "epuls", skoro "e" to częsty przedrostek internetowy, a "puls" to słowo powszechne.

 

No i najważniejsze: mam tę domenę zupełnie przypadkiem i nie podszywam się pod tę ani inną firmę, nie oferowałem temu gościowi "korzystnego odkupienia ode mnie" domeny.

 

Jak myślicie: czy nawet, gdybym przegrał w sądzie sprawę o domenę, to czy mogą mi grozić dodatkowe koszty (postępowanie sądowe, jakieś żądanie odszkodowania?)

 

Będę wdzięczny za pomoc prawną, choć pół rodziny to prawnicy, więc wątek traktuję czysto teoretycznie:)

 

Przeciwnik to osoba typu "jestem gwiazda", więc nie ma mowy o polubownym załatwieniu sprawy, oddaniu czy odsprzedaży domeny, człowiek ma czasami lekko niezrównoważone zachowania i albo się "uspokoi", albo wyrwie to na siłę (ja z kolei nie oddam...).

 

ps. ze względów operacyjnych w tej chwili nie podaję omawianej nazwy domeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z orzecznictwem Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji:

 

Orzecznictwo

 

Duże znaczenie będzie miało właśnie "to"słowo w nazwie domeny oraz data załozenia domeny i prowadzona pod nią działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już wczoraj przeglądałem i czytałem. "To" słowo to często używane słowo angielskie, np. card, phone, life. Tyle że ma przedrostek "e": ecard.pl, ephone.pl, elife.pl...

Ten gość miał domenę z taką samą nazwą już parę lat wcześniej, tyle że z jedną z domen globalnych. A czy naprawdę i kiedy zastrzegł swój znak - tego nie wiem, być może przed tym, jak ja zarejestrowałem domenę.

Polskiej nie rejestrował, była ciągle wolna. A ja żadnej konkurencji pod tą domeną nie zrobiłem, ani nie oferowałem mu odsprzedaży, w ogóle się z nim nie kontaktowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasze sądy są tak inteligentne i wspaniałe i nieomylne ze w wyroku sądowym jest bład kardynalny czyli dotyczący przedmiotu postepowania:

...dotyczącej rejestracji nazwy domeny piłkanożna.pl (xn—pikanona-7ob89c.pl) z powództwa...

 

Jak nasz wymiar sprawiedliwości nie potrafi dobrze prostego ciągu znaków przepisac to jak chcą cokolwiek orzekać. Przecież np. biegli sądowi (np informatycy) to w wiekszej części analfabeci z własnej dziedziny a znaleźli sie na liscie płac po układach.

 

Sam wyrok w tej sprawie też jest śmieszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nasz wymiar sprawiedliwości nie potrafi dobrze prostego ciągu znaków przepisac to jak chcą cokolwiek orzekać.

 

a w którym miejscu widzisz błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie powinno być http://www.xn--pilkanona-hcc.pl/ Cyba że mnie mozilla przekłamuje. A uzasadnienie ciekawe. Idąć tym tropem można pomyśleć za za domenę morderstwo.pl grozi 25 lat wiezienia.

 

 

EDIT: Faktycznie w sprawie nazwy domeny zmyliła mnie kolejność znaków w ciągu, co nie zmienia faktu, że biegli sądowi są często z łapanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nic nie moga Ci zrobić jeśli nie prowadzisz pod tą domeną, strony konkurencyjnej do działalności firmy posiadającej zastrzeżony znak towarowy dla tej nazwy!!!

 

Jednym słowem - mogą Ci "naskakać" ;)

 

Pozdrawiam

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, znajomy miał podobny problem - w związku z tym że jego strona nie była w ogóle związana z tematyką firmy która miała zastrzeżony znak towarowy sprawa została oddalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×