Skocz do zawartości
Gość Rafiki

[domena] Przejecie Domeny

Polecane posty

Gość Rafiki

Witam.

 

Otóz mam pytanie, powiedzmy ze domena na ktorej mi bardzo zalezy a jest juz zarejestrowana wygasa za 20 dni i wiem ze niezostanie ona przedluzona przez wlasciciela. Moje pytanie brzmi jak najpewniej / najszybciej wykupic taka domene odrazu po minieciu okresu waznosci ?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre serwisy zdajsie oferwują obserwacje, pytanie jeszcze com, net czy .pl bo jest jeszcze okres blokady po wygasnieciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli domena jest atrakcyjna, to musisz miec swiadomosc, ze bedzie probowala ja "zlapac" grupa osob dysponujaca odpowiednia wiedza i oprogramowaniem i domena zostanie zarejestrowana zaraz po "uwolnieniu" przez NASK.

 

Podobnie jest od jakiegos czasu z wygasajacymi domenami dwuliterowymi .PL ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

nazwa domeny niejest wcala jakos szczegolnie atrakcyjna, raczej skierowana dla okreslonej grupy osób, ale coprawda na strone pod ta domena wchodzie dosc sporo osób.

 

Jakie firmy oferuja taka usluge aby moc przejac jak najpewniej taka domene ? I ile takie cos kosztuje ? oraz jaka mam pewnosc ze ta firma rzeczywiscie zdarzy wykupic odpowiednio szybko ta domene ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie firmy oferuja taka usluge aby moc przejac jak najpewniej taka domene ? I ile takie cos kosztuje ? oraz jaka mam pewnosc ze ta firma rzeczywiscie zdarzy wykupic odpowiednio szybko ta domene ?

Oficjalnie możliwość "ustawienia się w kolejce" do zwalnianej domeny nazywa się "opcja na domenę" i oferują ją niektóre firmy rejestrujące domeny - tu masz listę: http://www.dns.pl/porozumienie/uslugobiorcy.html takich firm (oznaczone: OPCJA).

A jeśli dla jakiejś domeny taka opcja nie zostanie wykupiona - to kto pierwszy ten lepszy. Różne firmy mają skrypty sprawdzające co chwila dostępność domen, ale akurat konkretnych ofert Ci nie podam, bo nie znam. Gwarancji nie ma, że się uda, bo ktoś inny może mieć skrypt, który się akurat wykona trzy sekundy wcześniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli domena jest atrakcyjna, to musisz miec swiadomosc, ze bedzie probowala ja "zlapac" grupa osob dysponujaca odpowiednia wiedza

 

Tak to prawda . Też o tym słyszałem .

To jest tzw GTW (Grupa Trzymająca Wiedzę) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×