Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ml

Jaki Dedyk/vps Potrzebuję?

Polecane posty

Hej,

 

Przeczytałem trochę wątków na forum dot. mojego zagadnienia, lecz trudno o automatyczną odpowiedź, więc zapytam. Borykam się z problemem co lepiej wybrac, VPS czy dedyka, i jaka konfiguracja będzie mi potrzebna.

 

Posiadam 3 serwisy, aktualnie każdy z nich na innym serwerze w opcji shared hosting.

Serwisy się rozwijają statystycznie(rośnie popularnośc) i technologicznie(rezygnacja z php na rzecz pythona).

Python to jest główny powód na decyzje o vps/dedyku. Mało kto oferuje w shared hosting obsługę Pythona, a jeśli już jest to ma ograniczenia(np. stara wersja interpretera, brak możliwości instalowania dodatkowych bibliotek itd). Poza tym chciałbym hostowac wszystkie 3 serwisy w jednym miejscu (wiem, strategicznie słaby pomysł raczej).

Obecnie te 3 serwisy generują:

~30tyś. unikalnych użytkowników / dzień

~400tyś wyświetleń stron / dzień

~80gb transferu / miesiąc

 

Dysponuje do ~200zl na miesiąc, czy procesor p1.4 i 512mb ram wystarczy?

Mam jeszcze pytanie: jakie są granice wydajnościowe takiej maszyny dla pythona+mysql? Wiadomo jedno środowisko produkcyjne nie równe jest drugiemu. Chciałbym jednak wiedziec na jak długo wystarczy mi zasobów.

 

I co lepiej wybrac, VPS czy dedyka?

Dodam, że mniej-więcej wiem jaka jest różnica między vps/dedyk, a jeśli chodzi o admina to póki co słabo wypadam. Potrafię korzystac z podst. narzędzi powłoki, konfigurowałem różne usługi, ale to zawsze był localhost, a nie serwer produkcyjny. Poza tym cenię swój czas, którego i tak ciągle zbyt mało ;-)

 

 

Za wszelkie uwagi i pomoc będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

Leon Meyer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO, dedyk bedzie lepszy, będziesz mógł go bardziej "podkręcić" do swoich wymagań.

 

Nie wiem jednak jak jest z wydajnością python-a napewno php byłoby szybsze.

 

Jeśli uda Ci się dobrze zooptymalizować maszynę, to będzie działała bez problemow nawet przy większych ilosciach odwiedzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMO, dedyk bedzie lepszy, będziesz mógł go bardziej "podkręcić" do swoich wymagań.

 

Nie wiem jednak jak jest z wydajnością python-a napewno php byłoby szybsze.

 

Jeśli uda Ci się dobrze zooptymalizować maszynę, to będzie działała bez problemow nawet przy większych ilosciach odwiedzin.

 

Dzięki za odp.

Moja intuicja podpowiadała mi dedyka, chciałem się jednak upewnic :-)

 

Jeśli chodzi o wydajnośc Python i PHP. Z Pythonem mam jeszcze mało doczynienia na polu optymalizacji, ale czytałem wiele benchmarków, w których to właśnie Python bił na głowę PHP(nawet wersje 5.1).

BTW bo kod źródłowy Pythona jest automatycznie kompilowany do bytecodu(pliki *pyc), więc za następnym razek wczytywany jest już ten skompilowany plik, co znacznie przyspiesza działanie. Bytecode Pythona to kod pośredni, skompilowany do wirtualnej maszyny Pythona(podobnie jest w Javie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×