Skocz do zawartości
nnd_newbie

Glue records z DNSem OVH

Polecane posty

Próbuję skonfigurować własne nazwy dla serwerów DNS, bez uruchamiania własnych serwerów DNS tylko pozostawiając domeny zaparkowane w OVH. Znalazłem taki opis, który sugeruje, że jest to możliwe: http://pomoc.ovh.pl/TworzenieHosta

 

Moje DNSy z OVH to

ns110.ovh.net - 213.251.128.154
dns110.ovh.net - 213.251.188.154

Zatem dodaję dwa wpisy A do strefy DNS:

ns1.mojadomena.pl - 213.251.128.154
ns2.mojadomena.pl - 213.251.188.154

Dodaję dwa rekordy GLUE:

ns1.mojadomena.pl - 213.251.128.154
ns2.mojadomena.pl - 213.251.188.154

Na koniec usuwam serwery OVH i dodaję swoje w "Serwery DNS":

ns1.mojadomena.pl - 213.251.128.154
ns2.mojadomena.pl - 213.251.188.154

Ale w strefie DNS pozostają wpisy NS:

mojadomena.pl. NS dns110.ovh.net. 
mojadomena.pl. NS ns110.ovh.net.

Nie mogę ich usunąć, nie mogę edytować ani dodać nowych.

 

OVH mnie straszy komentarzem:

 

Aktualnie korzystasz z następujących serwerów DNS:

  • ns1.mojadomena.pl
  • ns2.mojadomena.pl

Aby poniższa strefa DNS działała, zmień serwery DNS na:

  • dns110.ovh.net
  • ns110.ovh.net

I mam błędy w "sprawdzaczach" DNS z powodu niezgodności serwerów w parent i local (screenshot w załączniku)

 

Czy taka konfiguracja w ogóle zadziała? Czy strefa w OVH będzie aktywna czy jednak wrócić do ustawień standardowych? Można to poprawić? Czy jest to błąd OVH, że nie zmienił wpisów NS w strefie?

 

PS. Zdaję sobie sprawę, że to trochę sztuka dla sztuki, ale chciałem zobaczyć jak to będzie wyglądać.

post-44468-0-11191700-1490102902_thumb.png

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś, że domeny masz jedynie zaparkowane w OVH, a przytoczona przez Ciebie instrukcja odnosi się do domeny utrzymywanej na hostingu OVH.

 

- Gdy masz wykupiony hosting, to usługa DNS będzie aktywna tak długo jak długo aktywne jest konto hostingowe, bo usługa DNS dołączona jest do niego.

- Gdy nie masz hostingu w OVH, a jedynie samą domenę, to usługa DNS dołączona w gratisie do domeny najprawdopodobniej (tak jest u większości rejestratorów) aktywna pozostaje tylko wtedy, gdy domena oddelegowana jest na DNSy OVH.

 

 

To co chcesz uzyskać jak najbardziej będzie działać. Pod warunkiem, że dany usługodawca daje Ci możliwość ukrycia nazw serwerów DNS pod Twoimi własnymi nazwami DNS (po angielsku zwie się to "vanity nameservers / brandable nameservers", gdybyś kiedyś musiał szukać u zagranicznych usługodawców). Z reguły taką możliwość dają jedynie płatni usługodawcy, darmowi raczej nie (choć może istnieją wyjątki). W przypadku OVH o płatnej usłudze DNS (zawierającej możliwość ukrycia nazw DNSów) możemy mówić w przypadku wykupienia hostingu, a gdy jedynie masz wykupioną samą domenę, to usługa DNS traktowana jest jako taki gratis.

 

 

 

*** Nie korzystam z OVH, to co napisałem to moje przypuszczenie bazujące na doświadczeniach z innymi usługodawcami i tym jak swoje działania i wyniki opisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×