Skocz do zawartości
qnwortal.com

15 Gb Przestrzeni I 60 Gb Transferu / M-c - Co Wybrać?

Polecane posty

Witam,

 

prowadzę duży serwis tematyczny (http://www.qnwortal.com) i w związku z jego bardzo szybkim rozwojem w ostatnich miesiącach pojawił się problem - transfer przekracza 50 gb miesięcznie (tyle mieliśmy wykupione u naszego obecnego dostawcy hostingu), a on nie chce dalej zwiększać nam pasma, chyba, że za 7 zł / gb, co jest raczej nieopłacalne...

 

Obecnie całość serwisu zajmuje circa 15 GB, ale myślę, że do końca roku, będzie to ok 25-30 GB i 100-120 Gb transferu m/c...

 

I tutaj pojawia się problem...

 

Czy opłaca się skorzystać z oferty jakiejś firmy (jeśli tak, to której) w zakresie serwerów dedykowanych (ale one mają średnio 120 Gb przestrzeni dyskowej i 2000 gb transferu, więc sporo się zmarnuje, czy lepiej wykupić miejsce na jakimś serwerze - jeśli tak, to gdzie znajdę takie duże konta?

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź dedyka, nie ma się nad czym zastanawiać przy takim ruchu. Nic się nie zmarnuje bo co do transferu na dedyku to 2TB jest raczej wielkością czysto marketingową, a za to nikt nie dyktuje ci warunków i robisz to co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a powiedz mi jeszcze, gdzie najlepiej wykupić taki hosting i czy w przypadku serwerów dedykowanych mogę liczyć na jakieś wsparcie ze strony operatora? np. wykonywanie kopi zapasowych czy usunięcie awarii w przypadku, gdy my nie będziemy tegoo mogli z jakichś przyczyn zrobić?

 

Pozdrawiam

Patryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Awarie sprzętowe zawsze usuwa operator, kopie zapasowe to już kwestia oferty, czasem są wliczone ale ja np. robię sobie sam na zewnętrzne konto. Ale baldhorse ma rację, oszczędziłbyś z 50% transferu gdybyś trochę to odchudził. Teraz w kodzie masz jeden wielki, tragiczny, śmierdzący syf. Ogólnie witryna jest bardzo kiepsko zrobiona, więc pomyśl też nad wynajęciem kogoś kto się na tym zna i zrobi to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer dedykowane, koniecznie.

Przy takim obciazeniu malo firm bedzie chcialo hostowac Twoj serwis.

 

btw. nie masz szans wykorzystac 2TB bez przebudowy oprogramowania - to co jest teraz strasznie zapycha maszyne :P

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co powinniśmy najpierw zmienić?

jesteśmy organizacją działającą na zasadach ogólnych non-profit,

tak więc nie możemy zatrudniać osób, które mogłyby poprawić serwis,

chyba, że na zasadach wolontariatu...

 

A takich raczej nie znajdę...

 

Tak więc, co sugerujecie poprawić?

 

Pozdrawiam

Patryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silnik serwisu :|

To jest krotka pilka - albo sie optymalizuje serwis (co moze skutkowac oplaceniem programisty) albo placi sie wiecej za serwery.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek możesz odchudzić obrazki (http://www.qnwortal.com/images/blocks/shout_box/laugh.gif - 15kB), wyrzucić flash z góry (zastąpić jednym zdjęciem - i tak jest beznadziejny), na każdej ze stron ponad 130kB samych obrazków. Przepisanie pod xhtml niewiele by dało tak na dobrą sprawę a jeżeli dostawca nie ma problemu z obciążeniem to nie ma sensu sobie tym głowy zawracać. Zastanów się też nad modułami. Na kiego mi kalendarz czy pogoda na dziś? 90% informacji jest bezużyteczna, zajmuje tylko miejsce i rozprasza uwagę. Portale się mniej przewijają.

Co do hostingu możesz spróbować:

dreamhost.com

servage.net

globat.com

 

Organizacja non-profit ale reklamy sprzedajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co powinniśmy najpierw zmienić?

 

patrzac w kod twojej strony nie trzeba wiele sie zastanawiac co jest absolutnie do poprawy

(<span style="color: #000000;" class="tiny"> , <td align="center" style="background-color: #F7F7F7;"> itd itp takich rzeczy sa dziesiatki)

 

co do przebudowy calej strony to oczywiscie tabelki nie sa modne ale to kwestia gustu , w twoim przypadku pozbycie sie tabelek da realny spadek transferu

 

 

jesteśmy organizacją działającą na zasadach ogólnych non-profit,

tak więc nie możemy zatrudniać osób, które mogłyby poprawić serwis,

chyba, że na zasadach wolontariatu...

A takich raczej nie znajdę...

 

oczywiscie ze za darmo wam tego nikt nie zrobi, to chyba normalne, wiec pozostaje albo samemu zakasac rekawy (co przy widocznym braku doswiadczenia nie przyniesie oczekiwanych efektow)

albo jednak przemyslec sprawe zatrudnienia kogos - warunki zawsze sa do dogadania

 

pisze caly czas o kodzie strony ale zapewne grafika ktora macie jest podobnie nieoptymalna

warto takie rzeczy z kims konsultowac jesli prowadzi sie cos wiekszego niz "oto strona naszej klasy 1a"

 

 

 

a jesli nie zdecydujesz sie jednak na poprawienie strony to wez pod uwage to ze dokupywanie coraz wiekszego transferu bedzie was docelowo wiecej kosztowalo niz zatrudnienie kogos do poprawienia tej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale takie coś to trzeba raczej pisać od nowa a nie przerabiać. Dam sobie rękę uciąć, że stać go na mniej lub bardziej porządne załatwienie sprawy za jakieś 0.5 - 1.5k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przerabianie to sprawa dorazna ktora moga sami sie zajac jesli troche sie doucza

jesli ktos "odplatnie" mial by to robic to oczywiscie lepiej by bylo gdyby to przepisal od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Zdecyduj się na dedyka - ok 200 PLN/m-c - duży zapas transferu i można jeszcze coś na boku skręcić :P

2. VPS (np. omawiany na forum netdirekt.de) ok. 10 euro/m-c

A tak przy okazji, kliknąłem sobie kilka razy i nabiłem Ci ponad 5 MB transferu :) .

Kilka uwag:

1. Topy we flashu są ładne, ale zabierają 1MB (obejżałem 10 szt) -

2. Forum - założyć ograniczenia wielkości zdjęć wrzucanych przez użytkowników np. do 100 KB (klikałem w zdjęcia po 700 KB), a samo forum phpBB też mogłoby się otwierać samodzielnie, zawsze to mniej zapytań sql i mniejszy transfer

 

Ps. Bardzo ładny serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer dedykowany musi być!

lub przynajmniej jakiś vps.(Co zrobisz jak cię naglę wywalą z hostingu lub dadzą ci 2 dni a pozniej papa więc lepiej się zabezpieczyć na przyszłość ,niż pózniej szukać na zabój)

 

Zróbcie nową strone albo zatrudnijcie kogoś ,żeby wam przerobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×