Skocz do zawartości
mocart

streaming z androida

Polecane posty

Witam


Chciałbym się dowiedzieć jak ustawić monitoring z telefonu komórkowego tak żeby obraz był dostępny za pomocą linka typu rtmp://….. Czy jest gdzieś dostępny opis jak krok po kroku to zrobić albo czy może mi ktoś to po prostu w paru słowach opisać.


Na chwilę obecną korzystam z rozwiązania: aplikacja IP Cam wysyłająca obraz na chmurę IVIDEON gdzie mogę go podglądać przez ich kliencką aplikacją. Niestety nie mam możliwości podglądu tego obrazu z innych aplikacji a chciałbym jednak mieć dostęp z innego oprogramowania, które wymaga podania adresu rtmp nadawanego obrazu.


Jestem osobą fizyczną wiec proszę też po prostu o jakąś prostą informację a nie ofertę dla firm. Tak jeszcze informacyjnie korzystam z kamerki UVC podłączonej do Androida. Oprogramowanie klienckie do odbioru obrazu też będzie zainstalowane na telefonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pytanie brzmi czy mam zamiar jako klienta używać MX player. Jeżeli tak to nie, nie bedzie to odtwarzacz tego streamu.
W sumie może troszkę za proste pytanie zadałem z za mała ilością szczegółow ale jakoś nie przyszło mi do głowy że odtwarzacz też może mieć wpływ na całość.Chciałem po prostu ogólnie zrozumieć jak taki stream działa i jaki rodzaj muszę wykorzystać.

W tym przypadku jako odtwarzacz dla streamu chciałbym aby posłużył głównie soft o nazwie Tower lub QGround Control ( obydwa darmowe w sklepie ) oraz alternatywnie dla mission plannera w przypadku jakbym chciał skorzystać z lapa na Windowsach. W przypadku QGround Contol wymagany jest stream RTSP a przykładowy ekran konfiguracyjny apki w załączeniu.

 

Nie do końca wiem czy to jest odpowiednie forum do tej dyskusji i nie chciałbym zaśmiecać go niepotrzebną dyskusją nie dotyczącą hostingów do streamowania. Jeżeli znacie jakieś inne fora na których można o tym pogadać to pls. o linka do nich a skasuje wątek z tego forum i przeniosę gdzie indziej. Zależy mi jedynie na tym żeby było to forum z którego po prostu korzystają ludzie zajmujący się na co dzień streamingiem i mogący coś z tym pomoc. Na większości polskich forów dotyczących RC tego tematu nie ma ponieważ większość osób korzysta z transmisji obrazu analogowego poprzez nadajniki / odbiorniki RC, mi troszkę bardziej zależy na skorzystaniu z możliwości streamingu przez chmurę.

43b278ab24cd10cbmed.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do transmisji możesz użyć np. RTMP Camera, następnie musisz posiadać serwer RTMP, Player który odbierze strumień z serwera.

Serwer RTMP, jest ich wiele np. nginx-rtmp, crtmpserver itp

Player - jw player albo inny, choć powoli wchodzi HTML5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak sobie to wyobrażam. Wczoraj usiadłem i zacząłem próbować podpinać jakiś przykładowo zanleżony stream do playera.
Znalazłem coś takiego: rtsp://mpv.cdn3.bigCDN.com:554/bigCDN/definst/mp4:bigbuckbunnyiphone_400.mp4 i sumie ten stream jest wyświetlany przez powyżej wspomniany QGround Contol niezależnie od platformy /Android , Windows /, wiec w sumie protokół rtsp jest obsługiwany.

 

869b7d54d710b735med.jpg

 

Dodatkowo znalazłem też coś co nazywa się rtsp streamer. Wizualnie wygląda jak RTMP Camera.

Czy mogę wysyłać sygnał poprzez rtmp na server i następnie odbierać go poprzez rtsp ? Czy muszę jednak stosować jeden i ten sam protokół? Czy w przypadku małej rozdzielczości (640x480 /25-30 klatek) lepiej użyć rtmp czy rtsp czy nie ma to różnicy i który z tych protokołów jest lepszy lub szybszy w przypadku streamowania do jednego użytkowania.

 

Gdzie mogę sobie takie coś potestować, czy są jakieś serwery w Polsce gdzie mogę sobie sprawdzić jak to będzie działało i mają jakieś rozsądne ceny na miesięczne korzystanie z nich? Na forum doczytałem że mógłbym sobie chyba potestować na serwerach wowza ale chciałbym jakiś lokalny serwer żeby uniknąć długich pingów ( korzystam z LTE od t- mobile po stronie urządzenia nadającego, Orange po stronie klienta/playera ).

 

Nie chciałbym stawiać samemu serwera na swoim PC ponieważ chciałbym skorzystać z zewnętrznego rozwiązania o w miarę przyzwoitym transferze. Na początku chciałbym odbierać sygnał z jednego klienta, w przyszłości natomiast chciałbym żebym także miał możliwość udostępnienia sesji do kilku klientów.

 

Jedno jest pewne, chciałbym uniknąć także streamowania bezpośrednio z kamery na playera ze względu na brak stałego i widocznego publicznie IP.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RTMP i RTSP to dwa różne protokoły.

Obecnie spotykane są w przypadku komputerów (czyli nie dotyczy dedykowanych kamer IP) obsługa RTMP, np. YT, FB, Twich. - Zakładasz konto i już możesz strumieniować i odbierać przez dedykowany player na wielu urządzeniach.

 

Inna para kaloszy to własny serwer RTMP, są różne serwery, potrafią obsługiwać wiele różnych protokołów RTMP, HLS i inne mniej popularne, jako wyjście.

 

Najprostsze serwery vps nadają się jeśli nie będziesz transkodował materiału.

 

Nie jest ważne :

- rozdzielczość

- klatkarz

Ważne :

- bitrate materiału

 

Ping nie ma znaczenia, realizowałem transmisję przez łącze satelitarne minimalny ping 800ms, transmisja bez problemów działała, jeśli masz tylko przepustowość odpowiednią to ok.

Edytowano przez TomaszG (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie udało mi się znaleś żadnego oprogramowania które obsługuje protokół rtmp i było by zintergowane z autpilotem.

Wiekszosć umożliwia pobranie sygnału z urządzenia podłączonego bezpośrednio ( np. przez USB jako UVC ), poprzez UDP lub odebranie sygnału bezpośrednio z gstreamera. To ostatnie rozwiązanie zapewne jest sensowne, omija się server streamujący ale wymaga posiadanie stałego i dodatkowo widzianego z zewnątrz IP czego nie mam. Z tego co widzę jedynie dostępne jest rtsp i to chciałbym na początku skonfigurować. Czy są jakieś ogólnodostępne serwery rtsp przez które mógłbym sobie ustawić takie połączenie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym jest autopilot dla Ciebie?

 

Może ffserver, czyli element pakietu ffmpeg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę niefortunnie szybko podałem nazwę autopilot mając na myśli aplikacje ground control.
Żeby wszystko było jaśniejsze na poniższym rysunku starałem się rozrysować konfigurację ( nie jestem grafikiem wiec sorry za jakość obrazka, mam nadzieję na potrzeby tego wątku taki uproszczony rysunek wystarczy ).

2acdf323f019bf3bmed.jpg

1. Prawy box to kopter na którym fizycznie zamontowane są 4 główne urządzenia:

  • kamera UVC (tylko na streamowana, nagrywanie odbywa się poprzez drugą HD z zapisem lokalnym ze względu na wielkość materiału i brak możliwości streamowania i nagrywania w różnych rozdzielczościach z jednej )
  • nieduży android box do którego podłaczona jest kamera.
  • modem lte podłączony do android box - (modem na kopterze może nawiązać połączenie jednak nie mam stałego i zewnętrznie widzianego IP)
  • autopilot ( niezależne na chwilę obecną urządzenie które jednak może komunikować się z oprogramowaniem ground control na klika sposobów )

2. Chmura do odebrania i przesłania streamu ( na chwilkę obecną jedynie chodzi mi jedynie o stream bez żadnej innej możliwej komunikacji pakietów )

 

3. Box na dole – to telefon lub PC z zainstalowanym oprogramowaniem ground control które może komunikować się z autopilotem za pomocą tzw. protokołu mavlink. Na niej możesz ustawić sobie np. drogę którą ma lecieć kopter. Protokół obsługuje także przekaz analogowego obarazu ale nie obsługuje cyflowego streamu.
Dlatego też autorzy oprogramowania ground control umożliwili dodatkowo poza protokołem mavlink dostarczenie obrazu cyfrowego z niezależnego źródła, w przypadku tego software w postaci rtsp ( w opisach nazywają to czasami no-mavlink connection ). Oprogramowanie ground control ma wbudowanego playera co widać na uprzednio zamieszczonym screenie.

 

Nie ma za dokładnej informacji na stronie projektu co zostało wbudowane jako odtwarzacz w to oprogramowanie. W sumie jedynie ekran pokazujący możliwość ustawienia tego streamowania.

http://donlakeflyer.gitbooks.io/qgroundcontrol-user-guide/content/SettingsView/SettingsView.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku faktycznie RTSP lepiej się sprawdzi, z tym że pamiętaj o późnieniu które może sięgnąć kilka sekund.

Wszelkie systemy podglądu starają się być z jak najmniejszym opóźnieniem, z tego powodu korzystają z wifi, aby całość uruchomić w sieci lokalnej.

Zapewne jest kilka rozwiązań, które możesz sam poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie dlatego chciałbym znaleś coś z jak najmniejszym latency. Chmura IVIDEON ( to chyba rosyjska chmura ) działa całkiem sprawnie, tylko że nie daje mi możliwości stremowania sygnału w postaci rtmp poza ich aplikację kliencka. Opóźnienie jest w granicach 0.5-1s wiec też jest dla mnie akceptowalne. Wi-Fi nie chce ponieważ to jedynie w zasięgu sieci.

Jak nic innego nie znajdę to pozostanę na obecnym rozwiązaniu, troszkę szkoda bo myślałem że jakoś uda mi się pójść z tematem do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są rozwiązania, ale sam wspomniałeś że nie chcesz oferty. Więc jej nie składam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na początku, że szukam po taniości (free jak da radę) ale przecież i tak dwa simy dla tego setupu regularnie opłacam.

 

Poza tym jak nie znajdę za free muszę zainteresować się czymś komercyjnym albo dać sobie z tym spokój.

W sumie nawet dodałem w następnym poście pytanie "czy są jakieś serwery w Polsce gdzie mogę sobie sprawdzić jak to będzie działało i mają jakieś rozsądne ceny na miesięczne korzystanie z nich" wiec wysyłaj.

 

Jak nie jutro to może innego dnia się odezwę. Nie mam pojęcia nawet o jakich kwotach w takich przypadkach się mówi wiec każda widza może być przydatna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy absolutnie koniecznie musisz podłączyć ten stream do tego oprogramowania ground control? Do czegoś ci to konkretnie potrzebne, czy tylko do podglądu toru lotu? Czy byłoby dopuszczalne dla ciebie żeby ten stream uruchomić w jakimś osobnym programie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz, potrzebujesz :

- program do nadawania, jeden z wielu np. RTMP Camera

- serwer np. nginx-rtmp lub crtmpserver

- player który to odtworzy

 

Wszystkie wymienione są dostępne za darmo - nie wiem jak bardziej 'za darmo' mogę ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy absolutnie koniecznie musisz podłączyć ten stream do tego oprogramowania ground control? Do czegoś ci to konkretnie potrzebne, czy tylko do podglądu toru lotu? Czy byłoby dopuszczalne dla ciebie żeby ten stream uruchomić w jakimś osobnym programie?

 

No właśnie chciałbym stramować do tego oprogramowania ponieważ na chwilę obecną streamuje do oddzielnej aplikacji jaką jest "IVIDEON client". Aplikacja jest dostępna dla wielu platform i jest stworzona przez firmę udostępniającą usługi streamingu (https://www.ivideon.com/).

 

To jeszcze raz, potrzebujesz : - program do nadawania, jeden z wielu np. RTMP Camera - serwer np. nginx-rtmp lub crtmpserver - player który to odtworzy Wszystkie wymienione są dostępne za darmo - nie wiem jak bardziej 'za darmo' mogę ci pomóc.

czy "nginx-rtmp serwer" mogę mieć dostępny na jakimś zewnętrznym hostingu o stałym IP czy muszę o ustawić go na własnym komputerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry, coś mi nadal nie pasuje w tej całej konfiguracji. Jak zaczełem sobie czytać o tym nginx-rtmp to na stronie:

https://obsproject.com/forum/resources/how-to-set-up-your-own-private-rtmp-server-using-nginx.50/ znalazłem coś następującego:

 

FAQ

Q: Why nginx? Why not crtpmserver/Red5/Wowza?
A: I've tried crtmpserver (aka rtmpd) before, and it works, but is harder to use. If you need to use RTSP, though, instead of RTMP, then I recommend it, since the nginx RTMP module doesn't do RTSP. Red5 seemed overly complicated and heavy to me, and written in Java...you can use it if you want though. I haven't investigated it deeply. Wowza is not free. You can use what you like, but so far nginx is lightweight, easy to use, and free, so you're going to have to pry it from my cold, dead hands.

 

Czy w moim przypadku gdy potrzebuję na wyjściu rtsp powinienem skorzystać z crtmpserver. Czy jednak ten nginx-rtmp jest też w stanie obsłużyć rtsp??. Jeżeli jest to prawda i tylko crtmpserver jest w stanie obsłużyć rtsp to mam pytanie czy w Polsce są jakieś serwisy oferujące dostęp do wstępnie skonfigurowanego i ustawionego np. na VPS serwera crtmpserver?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nginx-rtmp obsługuje wyłącznie protokół rtmp (wejście) oraz rtmp i hls (wyjście).

Co do serwisów posługujących się w/w to trudno mi powiedzieć, w każdym razie ja wykorzystuje nginx, kiedyś wykorzystywałem crtmpserver ale generował większe obciążenie.

Kup sobie vps, skonfiguruj i się pobaw.

Z tym że nigdy nie potrzebowałem RTSP (choć może inaczej, potrzebowałem ale nie używałem z crtmpserver).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec postaram sie ustawić ten nginx-rtmp na vpsie. Poprzeglądam oferty VPS na forum ale mam pytanie czy pod takie streamowanie muszę kupić coś mocnego czy coś takiego wystarcza ?

 

CPU 1vCore @2GHz
RAM 1 GB
HDD 25 GB
Backup - 25 GB
Transfer no-limit

 

Nie potrzebuje archiwizacji tego materiału ponieważ obraz HD jest zapisywany na drugiej kamerze lokalnie.

Czy nie muszę zwrócić uwagi na przepustowość łącza jak będę chciał streamować obraz ??

 

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie transkodujesz, to nawet nginx-rtmp uruchomisz na raspberry pi.

Przepustowość taką jak potrzebujesz, skąd mam wiedzieć jaka cię interesuje, jeśli to łącze lte sugeruje nie przekraczać 5 Mb/s, przeważnie starcza 1,5Mb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczeliśmy rozmowę od tego że szukam prostego rozwiązania do treamowania obrazu , najchetniej jakiegoś prostego servera dla ludzi gdzie można wysłać stream a pożniej go odebrać a teraz zaczynamy dyskusje na temat tego nginx-rtmp, do kórego chyba muszę posiadać jakoś wiedzę dotyczącą linuksa.

 

Ale faktycznie jak nie ma sensowniejszego rozwiązania to przeproszę się chyba do testów z RPi, które leży u mnie nie używane i na początku na nim spróbuję to zainstalować żeby zobaczyć jak to pójdzie po sieci domowej.

 

Znalazłem coś takiego :http://www.linux-projects.org/uv4l/tutorials/rtmp-server/ i z tego mi wychodzi, że ten crtmpserver to cześć nginx-rtmp. Czy mogę iść wg tej instrukcji , czy wygląda ona sensownie ? Sorry za to pytanie ale po prostu nie mam wiedzy dotyczącej linuksa.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ci się udało powiązać nginx-rtmp z crtmpserver ?

To są dwa odmienne programy.

Z tym, że są gotowe paczki nginx-rtmp dla RPi, nie wiem jak z crtmpserver.

 

Chciałeś coś za darmo, więc trzeba się nie co napracować nad tym.

Nie wiem czy jest ktoś kto 'za darmo' udostępni ci serwer, łącze itd.

 

Sugerowałem YT (opóźnienie 20-30sek), twitch (opóźnienie 20-50 sek).

Chcesz mniejsze opóźnienie musisz sam wymyślić sposób w jaki chcesz to wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, nie liczę już na to "za darmo" bo widzę że nie ma na to szansy.

Już w sumie same wykupienie vps łaczy się z kosztem co już wewnetrznie zaakceptowałem, mam nadzieje ze jak ustawie sobie to so testow na rpi to pozniej w miare gladko mi pojdzie instalacja na vpsie. Chociaż też coś czuję ze ten nginx bedzie drogą przez mękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nginx jest pierdyliard świetnych poradników.

np. jeden z nich jest na forum OBS (czyli aplikacji do realizacji transmisji).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem żadnego sensownego opisu jak strumieniować RTSP poprzez NGINX. Zainstalowałem go na moim RPI i po instalacji zdecydowałem się też na konfigurację g-streamera który jest w miarę szybki, nieźle opisany w necie i wbudowany także na RPI. On załatwi mi sprawę chociaż troszkę obawiam się problemów związanych z bezpośrednim strumieniem na zmieniające się IP którego zapewne nie uniknę. NGINX zostawiam sobie wiec na później, chyba jest to dla mnie to bardziej złożone :). J

Jeżeli jednak ktoś zna dobry opis gdzie można poczytać jak skonfigurować ten serwer do RTSP to proszę o linka. Jedno w sumie nie wyklucza drugiego a porównać zawsze sobie to można później.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×