Skocz do zawartości
romanos

Transfer domeny do Dynadot.com

Polecane posty

Zastanawiam się nad transferem domeny .com do Dynadot.com bo mają dobre ceny i chciałbym prosić o opinie o tej formie. Obecnie mam domenę .com w firmie Az.pl ale juz tak przesadzają z cenami, ze niedługo to chyba będą zarządzać tylko swoimi domenami.

 

Czy ktoś korzysta lub korzystał z usług Dynadot.com?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Dynadot a nie OVH ze względu na opcję ukrywania danych abonenta. Nie robię jakichś podejrzanych interesów ale po co ma ktoś znać moje dane, nie prowadze firmy i dbam o swoją prywatność, więc publiczne pokazywanie swoich danych nie jest mi potrzebne.

 

OVH ukrywa dane kontaktowe ale niestety pokazuje imie i nazwisko a w Dynadot ukryte jest wszystko. Taką opcje miałem w Az.pl ale ostatnio za przedłużenie domeny .com kazali mi płacić 116 zł, więc przesadzili. Przedłużyłem ale teraz muszę gdzies przetransferować więc porównując Az.pl do Dynadot to cena jest rewelacyjna. Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W taki razie podaj mi nazwę krajowej firmy do której moge przetransferować domenę .com abym mógł u nich wykupić opcje całkowitego ukrywania danych abonenta domeny i cena była porównywalna do Dynadot.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladcapierscieni

Zależy na jakich danych Ci zależy aby były ukryte. W OVH z tego co kojarzę maskowany jest jedynie adres e-mail i nr telefonu. Odnośnie cen to chyba w Polsce nie ma niestety tańszego rejestratora niż ovh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być najtańszy rejestrator, aby tylko nie był taki jak AZ.pl bo tam obecnie to jest masakra. Długo trzymałem u nich domeny ale niestety przesadzili i zrobili sobie na źle bo chytry dwa razy traci. Zamiast zarobić więcej to nie zarobią nic. Rozumiem lekką róznicę cen niz u innych ale nie 2 razy drożej za tę samą usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad transferem domeny .com do Dynadot.com bo mają dobre ceny i chciałbym prosić o opinie o tej formie. Obecnie mam domenę .com w firmie Az.pl ale juz tak przesadzają z cenami, ze niedługo to chyba będą zarządzać tylko swoimi domenami.

 

Czy ktoś korzysta lub korzystał z usług Dynadot.com?

 

Czy kwota 8.5 funta (około 44.50zł w zależności od przelicznika) Tobie odpowiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czy kwota 8.5 funta (około 44.50zł w zależności od przelicznika) Tobie odpowiada?

 

Cena jest OK ale jest to cena razem z opcją ukrycia danych abonenta czy tylko za domenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Cena jest OK ale jest to cena razem z opcją ukrycia danych abonenta czy tylko za domenę?

 

Dla domen .com pełne ukrycie danych jest w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nawet nieźle. A powiedz mi jeszcze czy będzie możliwość tworzenia strefy DNS dla domeny i tworzenie rekordów A, CNAME, MX, TXT itd. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W cenie domeny otrzymujesz usługę hostingową o powierzchni 1GB i pełnym dostępem do DNS. Możesz wskazać np inny hosting a pocztę zostawić tam gdzie domena i na odwód lub całkowicie wskazać usługi na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tez nieźle. A powiedz mi jeszcze czy jest panel kilenta do samodzielnego zarządzania domeną?

 

Chciałem dodać załącznik ale niestety jest ograniczenie 14.5k

 

148241356433011.png

 

14824135350421.png

 

148241345958751.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to trzeci raz nieźle. Tylko na tych screenach nie zauważyłem opcji tworzenia rekordów DNS. Jest tylko zmiana Name Servers. Czy opcja tworzenia i zarządzania rekordami DNS jest gdzieś ukryta głębiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to trzeci raz nieźle. Tylko na tych screenach nie zauważyłem opcji tworzenia rekordów DNS. Jest tylko zmiana Name Servers. Czy opcja tworzenia i zarządzania rekordami DNS jest gdzieś ukryta głębiej?

 

Edycja samych rekordów jest dostępna w panelu jeżeli domena wskazuje na trzy serwery DNS które dotyczą wspomnianej usługi hostingowej:

 

148241431244431.png

 

148241438603181.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jest OK. A teraz pytanie kiedy mogę przetransferować domenę bo przedłuzyłem ją 05.12.2016 a ważna jest do 29.12.2017? Gdzies wyczytałem, że domenę mozna przetransferować dopiero po 60 dniach od odnowienia / rejestacji. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Domenę mam zarejestrowaną na siebie juz chyba 4 rok i od poczatku nie było żadnej zmiany.

 

Ok więc tu masz wszystkie informacje (EN): https://www.icann.org/resources/pages/registrars/transfers-en

 

Zastanawia mnie tylko na ile pozwoli sobie obecny usługodawca bo według wszelkich dostępnych informacji jak i aktualnych transferów które codziennie widzę nie powinno być problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten link ale trochę dużo tam jest informacji. A nie dało by się tego jakoś streścić w jednym zdaniu jeśli chodzi o mój przypadek?

 

Nie znam panelu Twojego obecnego usługodawcy ale zobacz czy możesz odblokować transfer i czy kod EPP będzie dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment w panelu domeny nie ma dostępnego kodu EPP i nigdzie nie ma informacji czy transfer jest dostępny czy zablokowany. Jest tylko przycisk Pobierz kod AuthInfo ale na razie nie klikałem bo do 3 stycznia nie chcę nic zmieniać odnośnie tej domeny bo nie mogę teraz mieć żadnych przestojów w działaniu strony na propagację DNS itd

 

Podaj link do firmy gdzie mogę w razie co przetransferować domenę i jak będę juz coś wiedział to wtedy być moze zdecyduję sie na transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do propagacji DNS to dobre posunięcie przesuwając termin by uniknąć ewentualnych problemów z dostępem do strony. Wszystkie informacje poszły na PW by linki nie fruwały po forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, wysłałem Ci też moja wiadomość na PW.

 

Co prawda chciałem dowiedzieć sie coś o Dynadot.com ale niestety nikt sie w tym temacie nie wypowiedział. Dowiedziałem, się za to co innego, więc dobre i tyle.

 

Jeszcze raz Dzięki dla Ciebie SiXwishlist.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×