Skocz do zawartości
Gość

Tylko dziś Kimsufi KS-2E za 7,99EUR netto

Polecane posty

Gość Kamikadze

O dzięki za info :) Drugi kimsyf do testów.

 

Chodź zamówienie dość długo mieli :) Opłacone a dalej jest oczekiwanie na płatność.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

O dzięki za info :) Drugi kimsyf do testów.

 

Chodź zamówienie dość długo mieli :) Opłacone a dalej jest oczekiwanie na płatność.

 

U mnie poszło od strzała.

Podejrzewam, że teraz więcej osób się "rzuciło"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Opłaca się? CPU też sam co w KS1, pewno oferta dobra dla tych co chcieli się załapać na KS1 ale nigdy nie mogli.

 

masz 2TB dysk (w KS1 500GB), 4GB RAMu (w KS1 2GB) i gwarancję że dostaniesz "lepszego" proca (w KS1 jest loteria).

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

masz 2TB dysk (w KS1 500GB), 4GB RAMu (w KS1 2GB) i gwarancję że dostaniesz "lepszego" proca (w KS1 jest loteria).

 

To się zgadza, ale chyba w większości już pakują atomy - dawno nie dostałem tego gorszego. Choć jak najbardziej widzę potencjał tej oferty, ale za 1,5 TB dysku i 2 GB więcej bym 3 euro więcej nie płacił (60% ceny całości przy KS1), ale to dlatego że wątpię, żeby przy takim procesorze ten ram i dysk był potrzebny - pod backup i tak brak RAIDa się nie nadaje.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Opłaca się? CPU też sam co w KS1, pewno oferta dobra dla tych co chcieli się załapać na KS1 ale nigdy nie mogli.

 

Wiesz co mam tego KS1 najtańszego. Kupiłem z tydzień temu. Ten się przyda bo cenowo wychodzi storage taniej. Zawsze jakieś archiwa się tam wrzuci za grosze a można i potestować różne rozwiązania w niskiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze poszperać to można mieć za 12 euro C2750 z 8GB RAM i 1TB HDD i ze znacznie lepszą rurką jak 100Mbps Przynajmniej C2750 to w miarę sensowny procesor co pozwoli swobodnie nawet utworzyć wirtualizację. Idealny pod testy. Oferta OVH to jedynie pod backup np jako storage 1 z 2 gdzie własnie serwer z OVH byłby końcowym storage jako zabezpieczenie tego pierwszego. Nie wiem czy można to coś używać jeszcze do czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak dobrze poszperać to można mieć za 12 euro C2750 z 8GB RAM i 1TB HDD i ze znacznie lepszą rurką jak 100Mbps Przynajmniej C2750 to w miarę sensowny procesor co pozwoli swobodnie nawet utworzyć wirtualizację. Idealny pod testy. Oferta OVH to jedynie pod backup np jako storage 1 z 2 gdzie własnie serwer z OVH byłby końcowym storage jako zabezpieczenie tego pierwszego. Nie wiem czy można to coś używać jeszcze do czegoś innego?

 

Backup, storage, seedbox ;-)

 

Ja generalnie na jednodyskowcu żandych "szałów" nie stawiałbym.

 

A ten C2750 - jeśli to jest ten serwer o którym mówisz to tam są problemy z wykorzystaniem łącza ;-)

 

W online.net Można mieć natomiast C2350 4GB 1TB za 9EUR netto, ale tam są inne wady - nie ma opcji idealnych chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Co wy robicie z takimi kalkulatorami?

 

A ja na tym najtańszym w nocy postawiłem proxmoxa i lxc i bawiłem się w natowanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Do takich zabaw to już wolę (pomijam coś lokalnego) jakieś DO/Vultr gdzie sobie zabijesz maszynę kiedy chcesz ;) Dlatego pytałem, byłem ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Sam gdzieś mam sztukę, która przechowuje dodatkową kopie jakiś tam danych.

Taki dodatkowy zabezpieczony backup ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do takich zabaw to już wolę (pomijam coś lokalnego) jakieś DO/Vultr gdzie sobie zabijesz maszynę kiedy chcesz ;) Dlatego pytałem, byłem ciekaw.

 

Nie każdy lubi cloudy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ten C2750 - jeśli to jest ten serwer o którym mówisz to tam są problemy z wykorzystaniem łącza ;-)

 

Nie stwierdziłem problemów a mam fizyczny dostęp do 61 serwerów z tym procesorem, również nic nie wiem na temat zgłoszeń na wsparcie o takim profilu problemów jak połączenie/prędkość. Pewnie mówimy o innej ofercie. Zresztą nieistotne.

Fajnie natomiast że OVH co pewien czas daje takie "popierdółki" w dobrej cenie, wygląda że rynek nie ma dość takiej oferty. Dobrze wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy robicie z takimi kalkulatorami?

 

Hostuję na KS1 masę własnych projektów w C# (via mono), rzadziej odwiedzane strony (nginx + mariadb + php-fpm), wszystkie środowiska developerskie (j.w.), prywatną pocztę (postfix + dovecot + spamassassin + clamav), icecasta, strumień dla niego (mpd + mpc), serwer Mumble i lokalny serwer DNS. To tak przeglądając htopa, bo nie liczę epizodów z testami software'u, który mnie zainteresuje, czy tymczasowych potrzeb.

 

Przy odpowiedniej optymalizacji kernela + najbardziej zasobożernych runtime'ów (Mono) można osiągnąć cuda i nie trzeba do tego żadnego dobrego procesora. Zarówno kernel jak i Mono kompiluję z najnowszych źródeł, dorzucając flagi optymalizacyjne (a w szczególności -march=native który robi cuda). Rekompilacja kernela jest najbardziej istotna, i nie tylko sam fakt kodu, ale też odchudzenia configa ze wszystkich zbędnych rzeczy, jak i dotweakowanie tego, co warto (np. dorzucenie schedulera BFQ jako I/O, czy ustawienie stałego governora performance dla CPU, bo kalkulator ma chodzić na 100%).

 

Mój CAŁY statyczny kernel bez modułów waży 4.4 MB, i to skompilowany na -O3. Dla porównania dynamiczny kernel debianowy odchudzony ze wszystkich modułów, które są ładowane przez udev w czasie bootowania waży 4.0 MB. Sam initrd u mnie wynosi 3.4 MB, initrd debianowy 5.5 MB. Jakbyś podliczył całość wyszłoby na to, że mój kernel jest co najmniej 4x chudszy, a nie mówimy tylko o rozmiarze, ale i o tym jak się sprawuje, a wiadomo że czym mniej kodu i mniej śmieci tym będzie działać lepiej. Kernel modularny jest świetny jako coś co zawsze zbootuje na dowolnym sprzęcie i dowolnym setupie, ale płaci za to cholernie mocno wydajnością, jeśli zamiast tego zbudujemy statyczny kernel i dorzucimy mu tylko to co chce, to wydajność całego sprzętu może skoczyć od kilku przez kilkanaście nawet do kilkudziesięciu procent, i to w prawie każdym benchmarku każdego daemona. Mono skoczyło mi prawie do 21%, najgorzej wypadł nginx który zanotował tylko 7%.

 

JEDYNE co mogę zarzucić KS1 to brak tego RAIDa, który mnie zmusza do backupowania baz i wszystkich dynamicznie zmieniających się plików na zewnątrz - podpiąłem sobie prywatne repo na GitHubie, i cron commituje co 24h :).

 

Innymi słowy masa własnych i nie tylko projektów, które gdzieś postawić trzeba, na żaden nie-vpsowy hosting nie wejdą, a jak już mam wybierać VPSa to wolę dedyka, nawet taki kalkulator, bo mam dostatecznie dobrą wiedzę, żeby wyciągnąć z tych podzespołów wszystko co się da, a jednocześnie płacić śmieszne 15 zł / miesiąc. Na nic innego bym mojego setupu nie zamienił, nigdzie nie dostanę czegoś podobnego za te pieniądze, a jeszcze spory zapas mam ;).

 

 

Gh0Kwe0.png

 

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Do takich zabaw to już wolę (pomijam coś lokalnego) jakieś DO/Vultr gdzie sobie zabijesz maszynę kiedy chcesz ;) Dlatego pytałem, byłem ciekaw.

 

Ten KS jest w cenie jakiegoś średniego VPSa a możliwości masz trochę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości KS-1 to teraz loterie jeśli chodzi o CPU? co jakiś czas dostaje maile że jest dostępny, ale gdy dochodzę do momentu płatności i widzę na fakturze D425 to rezygnuję - jak jest dostępny kebab z N2800 to na fakturze jest N2800 czy też D425? Ktoś się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W sumie nie zwróciłem uwagi na to. Dostałem N2800.

 

Intel® Atom CPU N2800 @ 1.86GHz

 

Na fakturze jest

 

Kimsufi KS-1 - 2G Atom D425 1x500GB Server - 1 month

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem i dostałem po kilku minutach. Dzięki za informację, akurat rozglądałem się za taką maszynką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta już nie aktualna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

@Archi dzięki za wyczerpujące info. Ze wszystkim się zgadzam ale jak widzę 1 dysk to przechodzę dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×