Skocz do zawartości
Artix

"long-taile" i nauka pozycjonowania

Polecane posty

Ostatnio napisał do mnie znajomy pytanie, mniej więcej: "Jak dobrze wypozycjonować ~30 fraz long-tail i ile za to wziąć, jeśli podpisuję umowę na 12 miesięcy?"

 

Ciężko mi na to odpowiedzieć, bo nie jestem seowcem, a i w sieci jest niewiele informacji o tym - albo ja źle szukam. Jesteście w stanie coś doradzić?

 

I druga sprawa, gdybym chciał się nauczyć pozycjonowania, to od czego mam zacząć? Póki co zgłębiam sobie informacje ogólnie o optymalizacji serwisów i o Pinguinie, no ale to raczej nie wystarczy, a nigdzie sensownego spisu lektur nie widziałem. Wybaczcie noobowi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladcapierscieni

Odnośnie wyceny to nie wiele Ci podpowiem, wszystko zależy od samej branży, w której strona miałaby być pozycjonowana - od fraz, konkurencji oraz samych umiejętności pozycjonera. Powinien w pełni świadomie ocenić swoje doświadczenie i przeanalizować rynek. Na tej podstawie powinien podać jakąś kwotę.

Co do nauki to głównie polecałbym to forum i konkurencyjne (pio). Znajdziesz masę tematów i dla początkujących i dla bardziej zaawansowanych seowców. Odnośnie samych lektur to (z góry przepraszam jeśli się mylę) ale w ostatnim czasie nie kojarzę aby ukazał się jakiś sensowny tytuł. Również doradzałbym szerokim łukiem omijać kursy/szkolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z lekturami w temacie pozycjonowania jest taki, że szybko się dezaktualizują, także przy nauce pozycjonowania książki raczej można sobie odpuścić. Do wszystkiego o czym wspomniał mój przedmówca dodam jeszcze tylko regularne czytanie blogów branżowych - to bardziej przystępna i uporządkowana wiedza niż na forach.

Zacznij regularnie odwiedzać planetę seo :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladcapierscieni

Dzięki za uzupełnienie, bo zapomniałem o planecie :) Co do książek to miałem dokładnie to na myśli, pamiętam starsze lektury, które faktycznie jakieś przydatne informacje na ówczesny czas zawierały, w tej chwili nie kojarzę żadnej książki przynajmniej trochę aktualnej, pisanej zrozumiale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×