Skocz do zawartości
Gość

Splintercell.pl - Potrzebny (na Razie Nieduży) Hosting.

Polecane posty

Gość

Cześć,

 

Tak, wiem, szukam jelenia :) ale tak na poważnie, sam kupiłem kilka miesięcy temu domenę splintercell.pl jako fascynat serii gier o tej właśnie nazwie. Z braku czasu, sam zrobiłem tylko na szybko serwis (na CMSie o nazwie phpbp), a następnie przekazałem do zabawy kilku "młodszym". Chłopaki jakoś sobie radzą, co widać (www.splintercell.pl). Od razu napiszę, że to nie gimnazjaliści, a dość poważni, młodzi ludzie (naście/dzieścia lat).

 

Miałem ambicję trochę namieszać Cenedze - UBI napisało, że www.splintercell.cenega.net to nie jest żadna oficjalna strona i nie mieli nic przeciwko temu, bym zajął się serwisem www.splintercell.pl. W dodatku, Cenega "trochę" zaniedbuje stronę o serii gier SplinterCell, której jest wydawcą w Polsce.

 

Mijały tygodnie, miesiące i niestety nie za bardzo mam to jak hostować, do tego przydałby się jakiś dostęp FTP, bo używanie rapidshare i podobnych to raczej lamerstwo. Na razie serwis jest na nazwa.pl, a chłopaki linkują pliki z darmowych edysków - nie mogę dać im więcej, bo serwer Active na nazwie na to nie pozwala, jak wszyscy wiemy.

 

Przygotowałem niedawno nowy wystrój i będziemy przechodzić na MD-Pro, system i wystrój są już zainstalowane ("u mnie" - link podam na życzenie), ale potrzebuję kogoś, kto trochę by pomógł w przenosinach bazy (będzie chyba niełatwo, bo phpbp i md-pro to dwa różne CMSy, a chcielibyśmy stracić jak najmniej), umożliwi założenie kilku(nastu) kont e-mail dla chłopaków, udostępni ze 2-3 konta FTP do dostępu do strony i do uploadu plików.

 

Nie wiem ile zajmuje strona, ale raczej nie więcej niż "naście/dziesiąt Mb". Ciężko mi powiedzieć ile transferu będzie potrzebne, bo mam dość szczątkowe statystyki z nazwy.pl, a nie prowadzę żadnych dodatkowych statów. Do tej pory szło nie więcej jak 1 Gb miesięcznie - choć to może się zmienić, jeśli będziemy mogli korzystać z FTP i swobodnie oferować pobieranie plików dotyczących SplinterCell (patche, grafiki, itd. itp.). Tutaj szansa np. na korzystanie z bazy userów (mailing z reklamami?) strony SplinterCell.pl (bodajże ok. 130 użytkowników zarejestrowanych), a także forum o serii gier, które znajduje się pod adresem http://scct.9.forumer.com/ (ok. 450 użytkowników). Konta e-mail nie są też jakoś zbytnio eksploatowane.

 

Właśnie, forum. To druga sprawa. Wiadomo, IPB jest płatne. Do tej pory forum działało gdzieś na hostingu for, ale chcemy je również przenieść. Z tego, co wyczytaliśmy w regulaminie forumera.com, będzie to możliwe po przekroczeniu liczby 500 userów (jak napisałem wyżej, jest coś koło 450). Nie spodziewam się, że znajdziemy sponsora na skrypt IPB (choć miło by było), ale plan minimum to postawienie tego forum "u nas" (by być niezależnym od forumer.com), np. na SimpleMachines.

Forum jest własnością jednego z ludzi zajmujących się stroną i to na tym forum zebraliśmy ekipę.

 

Jeśli serwis się spodoba i zyska popularność, chciałbym również prosić o opłacenie domeny po zakończeniu bieżącego okresu abonamentowego.

 

Żeby było jasne - nie oddam serwisu, ani domeny, "tak po prostu" (obiecałem to chłopakom) - choć może, po jakimś czasie współpracy... Wiem, że mógłbym kupić gdziekolwiek konto za 80-100zł, które by "na razie" to pociągnęło, ale wolę załatwić chłopakom jakiegoś długoterminowego sprzymierzeńca w postaci firmy hostingowej, "by nigdy nic nie zabrakło". Chciałbym po prostu odciążyć siebie finansowo i logistycznie (hosting, grafika, administracja CMSem, itd.), bo mam na to wszystko czas tylko teraz, do końca wakacji. A potem do pracy... choć na pewno będę trzymał łapę na tym wszystkim i pilnował, by chłopaki nie rozrabiali ;)

 

Z ciekawostek, kiedyś stworzyłem już inny serwis, który też potem komuś przekazałem (w tamtym wypadku - koleżance) - www.frikochat.net. Od roku tamten serwis żyje (a raczej - z tego co widzę - umiera zaniedbywany) swoim życiem.

 

Na koniec dodam, że serwis ma charakter niekomercyjny. Ale oczywiście to może się zmienić, żaden problem.

 

Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Więcej informacji, kontakt ze mną: sponsi@civ.pl

 

 

Dzięki,

 

 

Miłosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się czytac całości, więc wypunktuję:

1. konto ftp - jakie?

2. konto www - jakie? transfer/pojemnosc, ogolna ilosc "ficzerów"

 

Jakieś statystyki?

 

ps.

W sumie to można tak to ująć. Dzięki za "górnolotnego" ;)

hehe..

Nie ma za co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

xor.. zcontrolc-vuje Ci:

 

Nie wiem ile zajmuje strona, ale raczej nie więcej niż "naście/dziesiąt Mb". Ciężko mi powiedzieć ile transferu będzie potrzebne, bo mam dość szczątkowe statystyki z nazwy.pl, a nie prowadzę żadnych dodatkowych statów. Do tej pory szło nie więcej jak 1 Gb miesięcznie - choć to może się zmienić, jeśli będziemy mogli korzystać z FTP i swobodnie oferować pobieranie plików dotyczących SplinterCell (patche, grafiki, itd. itp.). Tutaj szansa np. na korzystanie z bazy userów (mailing z reklamami?) strony SplinterCell.pl (bodajże ok. 130 użytkowników zarejestrowanych), a także forum o serii gier, które znajduje się pod adresem http://scct.9.forumer.com/ (ok. 450 użytkowników). Konta e-mail nie są też jakoś zbytnio eksploatowane.

 

(...)udostępni ze 2-3 konta FTP do dostępu do strony i do uploadu plików.(...) - w ramach konta jakoś, bez wodotrysków (dop.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak "masz chęć" to zaggadaj do mnie, może coś wymyślimy:) 7800 308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też moge ci odpalić kawałek maszyny jak jest taka potrzeba :) W zasadzie ma wszystko co potrzeba ;) Jak coś to PW, i pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie to prośba o sponsoring - wszystkie take tematy byly usuwane... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, sponsi no to niedaleko padło jabłko od jabłoni ;) jeśli tak to można uznać.

 

Ja jestem adminem splintercell.cenega.net, teraz się reaktywujemy, przechodzimy na nowy soft no i oczywiście załatwiłem już sobie newsmana tak żeby nie było tam takich pustek jakie są teraz (nie mam zbytnio czasu pisać newsy itp.).

 

Tak więc witam konkurencje.

 

P.S Może jakaś współpraca lub coś, jak webmaster z webmasterem :) ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Diwi ale numer! :) ...ja nie pokazałem "moim chłopakom" gdzie ogłaszam sponsoring, także naszej zmowy nikt chyba nie wykryje, hehe... osobiście myślę, że lepiej dwa (czy ileśtam) serwisów, niż jeden.. może ruszycie pupcie w końcu ;) współpraca na całego! Tylko na razie nasza, "u góry", potem może chłopaki ("popaki"? :) na dole.. bo ja, jak już pisałem wyżej - mam na to wszystko czas tylko w wakacje i muszę się wyręczać innymi..

 

xor, doopy i fujara lol - dzięki.. jutro jakoś popiszę do Was co i jak, nie chcę darowanemu koniowi zaglądać w zęby, ale chcę, żeby było jak najfajniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×