Skocz do zawartości
Pokes

Aktualizacja biosu - PROBLEM!

Polecane posty

witam,
Chcę zaktulizować bios bezpośrednio przez bios (flash), pobrałem najnowszy bios z strony asus jaki wyszedl. Zgralem na pendrive i jak chce instalowac, to krzyczy mi, ze za stary jest sterownik biosu. Trochę dziwne, jeśli nawet producent nie wydał nowszego...
Niestety, nie chciało mi w bios wyczytać dysku SSD, aczkolwiek po małej kombinacji, dysk już widać, aczkolwiek przy odpaleniu komputera cały czas wyskakuje mi bios. W Zakładce "BOOT" nie ma ani boot'a dysku, cd-rom, ani nic.
Przyznam się szczerze, że uruchomiłem ostatnią opcję z biosu z zakładki EXIT opcję: "launch efi..." i od tego czasu wywala bios, oraz nie ma nic w zakładce BOOT.
Takie mam ustawienia biosu:
IMG_0134.thumb.JPG.24aa37c3ead535e75c03c
IMG_0135.thumb.JPG.f4608f07d34d65666064a
IMG_0138.thumb.JPG.16eeac1a23eb4e3b5ff49
IMG_0136.thumb.JPG.c0362426283bc78f8f7c5
Co z tym teraz mogę zrobić?
Laptop: ASUS S550CB
Pozd.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przywróć mu ustawienia fabryczne (z poziomu BIOS'u lub przez wyjęcie baterii BIOSu, akumulatora i odłączenie zasilacza).

Aktualizator BIOS'u to pewnie jakaś prosta, DOS'owa aplikacja - proponuję zrobienie pendrive z FreeDOS i wrzucenie tam aktualizatora, a następnie zbootowanie laptopa z tego pendrive. Robiłem tak kilkukrotnie, zawsze działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to były pierwsze opcje. Przywracałem przez biosa i przez wyjęcie baterii. Niby, chyba się reset ustawień przez wyjęcie udał, bo się zmieniał data i godzina, ale problem z zakładką i wyskakującym biosem nadal nie znikł.

 

Ok, zobaczę, czy coś zadziała. :)

 

 

edit: zrobiłem jak pisałeś. już jakiś plus, że pokazało chociaż penrive w zakładce BOOT. Wrzuciłem aktualizacje biosu na pendrive i odpaliłem przez bios (flash), ale nadal mi krzyczy, że aktualizacja jest za stara. (patrz zdjęcie). Niestety, ze strony asus'a, nie ma nowszej wersji, trochę dziwne to wszystko...

 

Zdjęcie: https://zapodaj.net/188ddc3736cd8.jpg.html

Edytowano przez Pokes (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Sata configuration jest widoczne wszystko: dysk, cd-rom, oraz pendrive, aczkolwiek w zakładce "BOOT" jest tylko pendrive. Nie ma ani dysku, ani cd-romu (napędu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po paru godzinach metodą prób i błędów, udało mi się wszystko zrobić na cacy. Problemy rozwiązany - do zamknięcia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz dla potomnych co zrobiłeś i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×