Skocz do zawartości
adx

Jak Rozliczyć Pp?

Polecane posty

Czy macie jakieś pomysły, jak legalnie rozliczyć wypłaty w PP, żeby dało się je wliczyć w koszty? (Biorąc pod uwagę, że zarejestrowanych partnerów jest ponad 900, a płacenie ZUS-u nie wchodzi w grę - za małe kwoty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

skorzystaj z np. tradedoublera. oni martwia sie partnerami, ty im (TD) placisz tylko fakturke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z partnerami którzy mają własną działalność gospodarczą rozliczasz się bardzo prosto. Wystawia Ci on fakturę na daną kwotę za wykonanie usługi.

 

Z partnerami bez działalności musisz rozliczać się na zasadzie umowy o dzieło. Dziełem w tym wypadku może być budowa bazy klientów - takie rozwiązanie zasugerował mi prawnik.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z partnerami bez działalności musisz rozliczać się na zasadzie umowy o dzieło. Dziełem w tym wypadku może być budowa bazy klientów - takie rozwiązanie zasugerował mi prawnik.

 

No tak, też miałem taki plan, tylko z kolei znajoma księgowa twierdzi, że coś takiego nie przejdzie. I w sumie nie zdziwiłbym się, gdyby US chciał pokazania tego "dzieła". Nie chcę mieć problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię że jest to zupełnie zgodne z prawem. Dziełem w tym wypadku jest budowa bazy danych klientów i taka baza jest faktycznie rozbudowywana przez danego partnera.

 

Niedługo startujemy z PP więc akurat rozmawiałem z prawnikiem na ten temat. Wiele PP aktualnie jest też rozliczanych na takiej zasadzie. Skonsultuj się jeszcze może z innymi księgowymi żeby mieć całkowitą pewność... poza tym najlepiej żeby prawnik przygotował Ci wzór umowy.

 

Życzę powodzenia,

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym najlepiej żeby prawnik przygotował Ci wzór umowy.

 

Może po prostu wstaw link do Waszej umowy o dzieło? Dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×