Skocz do zawartości
NetMat

Postfix - Transport

Polecane posty

Cześć,

 

Mam spory problem z ustawieniem przekierowania na inny serwer w postfix'ie. W teorii wydaje się to proste, jednakże w praktyce nie za bardzo.

 

Co zrobiłem:

 

dodałem "transport_maps = hash:/etc/postfix/transport" do main.cf następnie do transport dodałem "test@mojadomena.pl smtp:myotherhost.com:25" i zrobiłem postmap'a "postmap hash:/etc/postfix/transport" po wszystkim reload postfixa.

 

Rekordy MX puściłem na mój serwer a w spf dodałem IP mojego serwera oraz IP serwera na którym znajduje się skrzynka.

 

I teraz... niby w teorii wydaje mi się że wszystko jest poprawnie... ale gdy wysyłam maila pod adres w transporcie to otrzymuję od razu bounce back z errorem "550 5.1.1 - Unknown To address"

 

I teraz pytanie... co źle robię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tam jest czysty postfix?

 

Nie, mam tam z 50 redirectów + postsrsd. Na początku myślałem że to może być problem z domeną - bo jakby nie patrzeć serwer działa jak relay przekierowując maila dalej - więc próbowałem dodać domenę do relay_recipient_maps, ale ten sam błąd wyrzucało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj bo nie znam całej konfiguracji:

 

main.cf:
relay_domains = mojadomena.pl
transport_maps = /etc/postfix/relay_maps
relay_maps:
test@mojadomena.pl smtp:[iP lokalnego serwera poczty]
test2@mojadomena.pl smtp:myotherhost.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Spróbuj bo nie znam całej konfiguracji:

 

main.cf:
relay_domains = mojadomena.pl
transport_maps = /etc/postfix/relay_maps
relay_maps:
test@mojadomena.pl smtp:[iP lokalnego serwera poczty]
test2@mojadomena.pl smtp:myotherhost.com

 

 

Dalej to samo.

 

Konfiguracja:

smtpd_relay_restrictions = permit_mynetworks permit_sasl_authenticated defer_unauth_destination
myhostname = mx1.mojadomena.pl
alias_maps = hash:/etc/aliases
alias_database = hash:/etc/aliases
myorigin = /etc/mailname
mydestination = /etc/postfix/domains
relayhost =
mynetworks = 127.0.0.0/8 [::ffff:127.0.0.0]/104 [::1]/128
mailbox_command = procmail -a "$EXTENSION"
mailbox_size_limit = 0
recipient_delimiter = +
inet_interfaces = all
virtual_alias_domains = /etc/postfix/virtual
virtual_alias_maps = hash:/etc/postfix/virtual
transport_maps = hash:/etc/postfix/transport
sender_canonical_maps = tcp:127.0.0.1:10001
sender_canonical_classes = envelope_sender
recipient_canonical_maps = tcp:127.0.0.1:10002
recipient_canonical_classes = envelope_recipient

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może być odrobinę problematyczne ponieważ obecny serwer nie jest przezroczysty dla poczty. Masz dwa elementy transport_maps = hash:/etc/postfix/transport i mydestination = /etc/postfix/domains które operują lokalnie , dodatkowo postsrsd również sprawdza lokalnie sender_canonical_maps = tcp:127.0.0.1:10001 , recipient_canonical_maps = tcp:127.0.0.1:10002 i tu może być problem. W takich sytuacjach należy oddzielić serwer lokalny od zdalnego. Podobnie my robimy ale wszystko jest oparte na przezroczystych bramach poczty działających jak przekaźnik.

Idąc dalej raczej bym wybrał rozwiązanie typu niezależna brama coś opartego na bazie VPS który ma obsługiwać dwa i więcej serwerów poczty ale na bazie tej samej domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może być odrobinę problematyczne ponieważ obecny serwer nie jest przezroczysty dla poczty. Masz dwa elementy transport_maps = hash:/etc/postfix/transport i mydestination = /etc/postfix/domains które operują lokalnie , dodatkowo postsrsd również sprawdza lokalnie sender_canonical_maps = tcp:127.0.0.1:10001 , recipient_canonical_maps = tcp:127.0.0.1:10002 i tu może być problem. W takich sytuacjach należy oddzielić serwer lokalny od zdalnego. Podobnie my robimy ale wszystko jest oparte na przezroczystych bramach poczty działających jak przekaźnik.

Idąc dalej raczej bym wybrał rozwiązanie typu niezależna brama coś opartego na bazie VPS który ma obsługiwać dwa i więcej serwerów poczty ale na bazie tej samej domeny.

 

Jeszcze będę kombinował bo te serwery teoretycznie nie przechowują maili, tylko rozsyłają je dalej - tzn. robią za relay - aktualnie same przekierowania i jeszcze chciałem ten transport. Będę szukał jakiegoś rozwiązania dalej, bo trochę bez sensu mieć dwa serwery pod przekierowania oraz transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×