Skocz do zawartości
Gość

Home, Nazwa, Progreso.. I Co Do Tego?

Polecane posty

Gość

Cześć,

 

(Prawie) wszyscy szukają jak najtaniej, jak najwięcej. Ja chciałbym odświeżyć swoją wiedzę na temat tych droższych. Ostatnio z przykrością czytałem o AVX, że niby się pogorszyli po zmianie właściciela...

 

O co mniej więcej konkretnie chodzi?

- cena za konto od 200zł w górę (do tego VAT) za rok, powiedzmy nie drożej, niż 500zł + VAT,

- kolokacja w Polsce,

- obecność na top100.pl, kilka lat na rynku,

- serwery w Polsce,

- najprawdopodobniej będzie tu również opcja "każde konto ma mejla we wszystkich domenach".

 

Najważniejsze, żeby te ceny i konfigi nie były wyssane z palca, tylko żeby rzeczywiście to były klasowe firmy, czyli nie "1 strona, 1 domena, 2 giga miejsca i 100 giga transferu rocznie za cenę jak w home, ale o jakości jak hostinggimnazjalny". Czasem też można na takie oferty trafić, chyba przyznacie, że gościu da ceny z kosmosu i myśli, że udaje home.pl...

 

Czyli coś w stylu "jakby ktoś chciał się przenieść z home/nazwy/progreso to gdzie mógłby szukać miejsca - drogiego, ale i dobrego".

 

Mam nadzieję, że zrozumiecie mnie i podacie swoje (najlepiej sprawdzone) typu :)

 

Na koniec dodam, że ostatnio tak patrzyłem pod tym kontem na przykład na Futuro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

 

(Prawie) wszyscy szukają jak najtaniej, jak najwięcej. Ja chciałbym odświeżyć swoją wiedzę na temat tych droższych. Ostatnio z przykrością czytałem o AVX, że niby się pogorszyli po zmianie właściciela...

 

O co mniej więcej konkretnie chodzi?

- cena za konto od 200zł w górę (do tego VAT) za rok, powiedzmy nie drożej, niż 500zł + VAT,

- kolokacja w Polsce,

- obecność na top100.pl, kilka lat na rynku,

- serwery w Polsce,

- najprawdopodobniej będzie tu również opcja "każde konto ma mejla we wszystkich domenach".

 

Najważniejsze, żeby te ceny i konfigi nie były wyssane z palca, tylko żeby rzeczywiście to były klasowe firmy, czyli nie "1 strona, 1 domena, 2 giga miejsca i 100 giga transferu rocznie za cenę jak w home, ale o jakości jak hostinggimnazjalny". Czasem też można na takie oferty trafić, chyba przyznacie, że gościu da ceny z kosmosu i myśli, że udaje home.pl...

 

Czyli coś w stylu "jakby ktoś chciał się przenieść z home/nazwy/progreso to gdzie mógłby szukać miejsca - drogiego, ale i dobrego".

 

Mam nadzieję, że zrozumiecie mnie i podacie swoje (najlepiej sprawdzone) typu :)

 

Na koniec dodam, że ostatnio tak patrzyłem pod tym kontem na przykład na Futuro.

 

a co Ci nie pasuje w home,nazwie, progreso jesli mozna wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co Ci nie pasuje w home,nazwie, progreso jesli mozna wiedziec?

U nas pewnie buraki w helpdesku, albo gumy poprzyklejane do spodow biurek.

 

Anyway - im wiecej tym lepiej, konkurencja jest z reg. dobra dla klienta koncowego. Konkurencja to dobra rzecz nawet dla nas - firmy o nizszym poziomie uslug i o drastycznie nizszych cenach kont zrobily nam olbrzymi prezent wrecz pchajac z nasze rece klientow poprzez awarie lub inne wajchy.

 

Ja sie tego balem na poczatku - przyznaje.

 

Z kolei firmy o dobrych cenach i bardzo wysokiej jakosci uslug inspiruja i dopinguja do ciezszej pracy. Ja jestem jak najbardziej za.

 

Do rzeczy: userzy, ktorzy maja wiecej kont niz tylko to u nas najczesciej chwala Home i Etap, lista firm na ktore marudza jest dluga i nijak ma sie do tego watku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do rzeczy: userzy, ktorzy maja wiecej kont niz tylko to u nas najczesciej chwala Home i Etap, lista firm na ktore marudza jest dluga i nijak ma sie do tego watku

 

Ale ma się niestety do tego, że ostrożnie szacując, 20% Userów jest takich, którym w ogóle nie da się dogodzić. Nawet Angeliną Jolie gratis w pakiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KEI - akurat od 200zł+VAT, górny zakres też prawie w wyznaczonych granicach. Może warto się zastanowić nad hostingiem w Czechach? Dają całkiem niezłe parametry, ping do Pragi mniejszy niż do serwerowni niemieckich (mam 42 do home, a np. 52 do banan.cz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale się (niektórzy) panowie oburzyliście ;)

Nie spodziewałem się tego...czy coś musi mi nie pasować w tych trzech firmach?

Chodziło mi o jakiś ranking czegoś "lepszego" po prostu... nie to, o co wołają ludzie w prośbach "jakie konto do 50zł rocznie?"...

Wszyscy wiemy co jest do kitu, ale możemy pogadajmy o tym, co jest świetne i warte swojej ceny? Ile można wałkować o Home, Nazwie, Progreso.. trzeba poszerzać horyzonty, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz poszerzac horyzonty i poznac prawde jak dziala hosting, to poznaj najpierw jak sie wylicza transfer z przepływności łącza, ile pracy wymaga zapewnienie dobrej obsługi klienta (strumień roboczogodzin), koszt przestrzeni, obciążenia serwera (uśrednione na klienta) itp. a nie bedziesz kolejną firmę pytał czy jest dobra i znów sie okaże, że za pare miesięcy, gdziesz " przedobrzą" i stracą na jakości itp. Na prawde jesli interesuje Cie poszerzanie horyzontow to patrzysz nie na to co trzeba. Oferty sie zmieniaja i nie warto sie tym interesowac w dluzszej perspektywie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy wiemy co jest do kitu, ale możemy pogadajmy o tym, co jest świetne i warte swojej ceny? Ile można wałkować o Home, Nazwie, Progreso.. trzeba poszerzać horyzonty, no nie?
Szczerze jest jeszcze kilka firm, o których nie macie zielonego pojęcia, bo o nich nie słyszeliście;) Choć są na prawde bardzo profesjonalne :> Tak tylko chciałem dodać :) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze jest jeszcze kilka firm, o których nie macie zielonego pojęcia, bo o nich nie słyszeliście;)

Chyba nas nie doceniasz. Jednym z elementow tej pracy jest znajomosc rynku. Obserwowac trzeba wszystkich niezaleznie od pozycji, cen etc. Wiedza pozniej procentuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nas nie doceniasz. Jednym z elementow tej pracy jest znajomosc rynku. Obserwowac trzeba wszystkich niezaleznie od pozycji, cen etc. Wiedza pozniej procentuje ;)

Hmm to akurat wiem, znam szefów hostingów, któzi są ciągle na bierząco... a słyszałeś choćby o tey.pl? ;> Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm to akurat wiem, znam szefów hostingów, któzi są ciągle na bierząco... a słyszałeś choćby o tey.pl? ;>

Tak, widzialem ich strone wczesniej, ale jaki to ma zwiazek z Nazwa czy Home? Maja napisane tylko, ze handluja hostingiem, ale oprocz tego robia setki innych rzeczy. Pospekulujmy - czy maja doswiadczenie w rozwiazywaniu problemow hostingowych, ktore drecza przecietnego Kowalskiego? Czy beda potrafili tak ustawic maszyne, zeby tysiace osob mogly z niej korzystac? Pewne rzeczy sa zarezerwowane dla specjalistow. To _nie jest_ typowo hostingowa firma. Procent jej przychodow z hostingu _nie jest_ nawet zblizony do procentu przychodow z hostingu firm z tytulu tego watku.

 

Zobacz - praktycznie kazda firma oferujaca uslugi informatyczne ma w ofercie hosting (wlasny albo outsourcing), robia wszystko: strony, sieci, serwis, hosting, aplikacje etc.

 

Tak samo lekarz rodzinny powie Ci duzo, ale skomplikowanej operacji na otwartym sercu nie wykona. Musisz isc do specjalisty, musisz uderzyc do kardiologa :)

 

Koniec spekulacji :) Teraz zgadywanie: wydaje mi sie, ze Sponsi szukal raczej firm stricte hostingowych, a nie szwajcarskiego scyzoryka.

 

W takiej firmie strona moze sie miec jak paczek w masle, ale postaw tam DUZY serwis, ktory wymaga cudow na kiju w konf. indianina i jakis innych pi*ol - mysle, ze bedzie problem.

 

Na koniec firma, ktora podales -> przy calym szacunku do niej -> ma chyba syndrom dinozaurow hostingu: megaduze konta pocztowe 50 MB? Onet da Ci wiecej :]

 

Jest 22 z groszami, zarzadzam zbiorowe wyjscie na piwo, skonczcie pisac posty, jest weekend! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pospekulujmy - czy maja doswiadczenie w rozwiazywaniu problemow hostingowych, ktore drecza przecietnego Kowalskiego? Czy beda potrafili tak ustawic maszyne, zeby tysiace osob mogly z niej korzystac? Pewne rzeczy sa zarezerwowane dla specjalistow. To _nie jest_ typowo hostingowa firma. Procent jej przychodow z hostingu _nie jest_ nawet zblizony do procentu przychodow z hostingu firm z tytulu tego watku.

 

Zobacz - praktycznie kazda firma oferujaca uslugi informatyczne ma w ofercie hosting (wlasny albo outsourcing), robia wszystko: strony, sieci, serwis, hosting, aplikacje etc.

 

Tak samo lekarz rodzinny powie Ci duzo, ale skomplikowanej operacji na otwartym sercu nie wykona. Musisz isc do specjalisty, musisz uderzyc do kardiologa ;)

 

rshmn Zgadzam sie niestety z Toba w 100%, nie znam firmy tey.pl, byc moze to sa fachowcy, lecz postulaty rshmn sa jak najbardziej prawdziwe i nie wyssane z palca. Nie mozna generalizowac, ze kazda firma, sprzedajaca malo uslug ma "slabe zaplecze", lecz bardzo czesto tak sie dzieje, bo?... Brak doswiadczenia w nielicznych, konkretnych sytuacjach wystepujacych okazjonalnie, lecz majacych istotny wplyw na jakosc uslug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam dość intensywnie już 2 lata z amm.net.pl - serwey w Polsce, chociaż mają również w i wersje w USA.

 

>cena za konto od 200zł w górę (do tego VAT) za rok, powiedzmy nie drożej, niż 500zł + VAT - jest

>kolokacja w Polsce, - jest

>obecność na top100.pl, kilka lat na rynku - jest, 16 miejsce

>serwery w Polsce - jest

>najprawdopodobniej będzie tu również opcja "każde konto ma mejla we wszystkich domenach" - jest

 

Oczywiście mają również pewne wady, ale da się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×