Skocz do zawartości
janekm

Hosting/serwer serwis ogłoszeniowy

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów. Myślę, że z czasem będę tu częstszym użytkownikiem:)

 

Planuję założyć prosty serwis ogłoszeniowy, podobny do OLX chociaż innej tematyki. W ogłoszeniach będą pojawiać się zdjęcia i ew. video stąd potrzeba trochę GB.

 

Moje pytanie brzmi: jaki byłby dla mnie polecany hosting na początek z możliwością zwiększenia pakietu, a następnie wykupienia serwera tej samej firmy hostingowej. Planuję rozwijać wszystko metodą małych kroków ale być przygotowanym na nagła falę userów.

Ważna jest dla mnie opcja nie naliczania opłat w przypadku przekroczenia transferu- wtedy chętnie powiększyłbym pakiet.

 

W ten temat zagłębiłem się dość mocno ale jest zbyt dużo firm. Mnie wydaje się dobrą opcją Hekko ale chciałbym poznać opinie specjalistów.

 

Z góry dzięki za udzieloną pomoc.

 

ps

 

Swój serwis opieram na joomla, na tym szablonie jeśli ma to jakieś znaczenie.

https://www.joomla-monster.pl/kategorie-szablonow/ef4/jm-joomadvertising-portal-ogloszeniowy

Edytowano przez janekm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szablon który pokazałeś w linku - okropny. Nie wiem czy to jakaś kryptoreklama ale nigdy w życiu czegoś tak niespójnego bym nie kupił. Google -> classifieds theme -> poszukaj coś ładniejszego niekoniecznie do Joomli.

Joomle jako CMS odradzam - ostatnio pełno dziur i same problemy. Hosting dowolny (zobacz co jest polecane w innych tematach) a jako storage można wykorzystać np. https://extensions.joomla.org/extension/ja-amazon-s3 przechowywać zdjęcia i pliki na storage (np. https://www.ovh.pl/cloud/storage/object-storage.xml) i serwować via CDN (np. darmowy cloudflare) (w tym temacie opisywałem to dokładnie: http://www.webhostingtalk.pl/topic/55158-host-pod-image-hosting/)

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szablon właśnie, że nie jest okropny bo ja na jego bazie przygotowałem już grafikę jak wyglądałby po edycji. Poza menu, paskiem wyszukiwania i ogłoszeniami nie zostało nic. Ale mówisz, że okropny pod jakim względem, bo widzisz, najbardziej boje się o jakiś kiepski kod pod względem optymalizacji i seo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro zostawiasz 3 elementy to może lepiej zrobić nowy styl. Joomla jako serwis ogłoszeniowy? Poważnie? W ogóle tworzenie jakiejkolwiek aplikacji webowej w oparciu o gotowe CMSy to śmiech i proszenie się o kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - istnieją współczesne CMS oparte o nowoczesne frameworki na których można budować duże projekty - nie generalizujmy. Nie do wszystkiego trzeba pisać autorskie rozwiązania - zbyt kosztowne, zbyt skomplikowane, zbyt wiele błędów wieku dziecięcego.

 

Mówię tutaj wyłącznie o Joomli - każdy programista wystarczy żeby zajrzał do źródła i porównał choćby z wordpressem (który też przez swój all-in-one jest spory ostatnio) - schematyczność, przejrzystość kodu, sposoby przetwarzania niektórych danych. Przepaść ogromna.

 

Najzabawniejsze jest fakt samego repozytorium głównego "core" - gdzie potrafią wlecieć nowe wydania z banalnymi błędami. Jest to chyba również najmniej "aktualizowany" popularny cms. Wystarczy użyć "google hacking" do znalezienia tysięcy nieaktualizowanych stron. Powoduje to że Joomla często kojarzona jest z atakami przez co community nie chce podpisywać się własnym imieniem w rozwoju tego projektu. Taka troszkę czarna owca pośród CMS :)

 

A co do szablonu - brzydki bo tak, zero sensownego UI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie brzmi: jaki byłby dla mnie polecany hosting na początek z możliwością zwiększenia pakietu, a następnie wykupienia serwera tej samej firmy hostingowej. Planuję rozwijać wszystko metodą małych kroków ale być przygotowanym na nagła falę userów.

 

 

Zapraszam do naszej oferty, polecam na start naszą serię Basic:

http://www.pl.mzone.uk/shared/basic

 

Serwery kolokowane na terenie UK posiadają nielimitowany transfer, każdy serwer ma możliwość zmiany pakiety na wyższy.

Serwery backupowane w 3 kopiach, monitorowane, z szybkim supportem.

W tej chwili trwa promocji przy użyciu kodu zniżkowego możesz zakupić serwer z 50% zniżką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Jeśli chcesz otworzyć strone z ogłoszeniami, zerknij na oprogramowanie osclass: osclass.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

.. istnieją współczesne CMS oparte o nowoczesne frameworki na których można budować duże projekty

Mógłbyś je wymienić, choć kilka, poza wordpressem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wordpress to nie cms, tylko system blogowy. Robienie z niego krowy portalowej nie ma sensu.

 

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

 

Na dzień dzisiejszy worpdress jest CMSem z funkcją systemu blogowego. Kiedyś sytuacja wyglądała zupełnie inaczej i żeby był CMSem trzeba było troszczę go poprzerabiać.

Właściwie to po instalacji i zmianie 1 opcji w panelu admina staje się CMSem bo domyślnie ustawiony jest bardziej właśnie jako system blogowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wordpress to nie cms, tylko system blogowy. Robienie z niego krowy portalowej nie ma sensu.

 

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

WordPress is a free and open-source content management system (CMS) based on PHP and MySQL.[5] WordPress is installed on a web server, which either is part of an Internet hosting service or is a network host itself; the first case may be on a service like WordPress.com, for example, and the second case is a computer running the software package WordPress.org.[6] An example of the second case is a local computer configured to act as its own web server hosting WordPress for single-user testing or learning purposes. Features include a plugin architecture and a template system. WordPress was used by more than 26.4% of the top 10 million websites as of April 2016.[7] WordPress is reportedly the easiest and most popular blogging system in use on the Web,[8] supporting more than 60 million websites.[9]

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@janekm, jeśli możemy coś doradzić:

 

Jaki hosting

 

Technicznie na początek z wysokim prawdopodobieństwem wystarczy Ci hosting współdzielony, ale upewnij się, że można przejść

w miarę bezproblemowo na większe rozwiązania - VPS zarządzane, serwer dedykowany - z zachowaniem identycznego panelu,
żebyś nie musiał uczyć się go od początku.

 

Aplikacja

 

Znacznie więcej zależy od aplikacji - a mniej od serwera.

Akurat w naszej spółce jest hostowany jeden z największychp portali ogłoszeniowych rynku nieruchomości. A też zaczynał na zwykłym, współdzielonym hostingu. Po prostu z czasem się rozwijał i doszedł do poziomu serwera dedykowanego (VPS'y wtedy jeszcze nie istniały), następnie klastra takich serwerów.

 

Mała historia, która może zwróci Twoją uwagę, że wybór softu będzie tu bardzo ważny:

 

Jeden z wielkich serwisów branży motoryzacyjnej, rok tak mniej więcej... 2005. Telefon do hostera: "Portal nie działa, pewnie zapchane macie łącza". A portal na nowoczesnym serwerze, mocna macierz SCSI, podwójne procesory, dużo RAM'u - jak na tamte czasy bardzo mocna konfiguracja i mocy pod dostatkiem. Sprawdzanie wysycenia łącz - wszystko w porządku. Ale load na serwerze wysoki, ledwo po konsoli się można było dostać. Co się okazało: Programista przewidział, że obrazki do ogłoszeń będą lądowały w katalogu /images/ - no i wszystko fajnie... tylko że bez podziału na subfoldery. Teraz: Wyobraź sobie, że tysiące ludzi wrzucają mnóstwo ogłoszeń z wieloma zdjęciami... Ostatecznie, w jednym folderze znalazły się setki tysięcy plików plików. Po prostu sam system plików nie był w stanie poradzić sobie z taką strukturą danych, ale to nie wina hostingu czy serwera, ale po prostu wystarczyło podzielić te pliki na podkatalogi, choćby alfabetycznie i wg dat, żeby szybko ten problem rozwiązać.

 

Tak więc - jako hoster radzimy - dobrze przejrzyj soft, pooglądaj jak przechowuje dane, a jeśli na poważnie o tym myślisz, to sprawdź jakieś dostępne przykłady wdrożeń, na jakiej skali działają.

 

Dane osobowe w portalu ogłoszeniowym

 

Jeśli możemy w czymś jeszcze doradzić, to szukając hostera pod takie przedsięwzięcie warto także zwracać uwagę na zagadnienie ochrony danych osobowych i możliwość zawarcia umowy powierzenia przetwarzania takowych - bo niewątpliwie w serwisie ogłoszeniowym takie dane będą przetwarzane.

 

W razie pytań - zapraszamy Cię serdecznie do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta, gdzie chętnie udzielimy odpowiedzi na dalsze pytania. Póki co - proponujemy Ci kilka kuponów rabatowych na pierwszy okres rozliczeniowy, może się któryś przyda:

 

  • WHTSH1606R - 50% rabatu na shared hosting dla czytelników WebHostingTalk.pl
  • WHTHOSD465 - 35% rabatu na hosting dedykowany (czyli zarządzany VPS)
  • SD160706FD - 50% na serwer dedykowany

Ofertę znajdziesz na https://www.hekko.pl/

Opinie o nas natomiast są tutaj: http://www.webhostingtalk.pl/opinie/firma/13-hekko-pl/

 

Pozdrawiamy i życzmy powodzenia w realizacji Twojego przedsięwzięcia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tyle odpowiedzi. Pomogło mi to w podjęciu decyzji. Wybieram Hekko.

Co do szablonu, myślałem nad jomla ale w obliczu negatywnej recenzji wybiore cos z

http://preview.themeforest.net/item/classiads-classified-ads-wordpress-theme/full_screen_preview/8625840

 

To https://market.osclass.org/themes jest tragedia, ciężko na to patrzeć i ciężko byłoby o przeróbkę na własny użytek.

 

Dzięki za radę hekko.pl, na pewno zwrócę uwagę na podział plików. Zresztą mam odpowiedni budżet, który zapewni mi wsparcie informatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×