Skocz do zawartości
agland

keep-alive na hekko

Polecane posty

Dzień dobry,

Chciałbym prosić szanownych forumowiczów zorientowanych w przedmiocie mojego pytania aby wypowiedzieli się w następującej kwestii. Czy na serwerach wirtualnych w hekko włączone jest keep-alive. Odbyłem korespondencję z supportem gdzie mimo moich wątpliwości zostałem zapewniony, że taka usługa działa. Wszelkie narzędzia testujące wskazują jednak inaczej. Może ktoś również trzyma tam swoje strony i mógłby to potwierdzić lub zaprzeczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oni tam nie mają Litespeed? Bo chyba własnie tak! więc pewnie mają włączone "smart keep-alive"

Mają Litespeed, mam tam dwa wspóldzielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, konto jest na litespeed. Czyli w przypadku tego oprogramowania zawsze jest pseudo keep-alive?

To nie jest pseudo keep-alive! Tylko test po prostu tego nie pokaże. Nie ma nic w tym złego a wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć swiją myśl? Pomoże mi to lepiej zrozumieć to zagadnienie

To jest usługa współdzielona, zastosowanie smart keep-alive jest typowym ustawieniem dla usług na których jest więcej jak 500 stron.

Smart keep-alive nawiąże połączenia dla żądań JS, CSS i plików graficznych. Dla stron html, połączenie nie będzie utrzymywane przy życiu smart-alive. Pomaga to bardziej efektywnie obsłużyć większą liczbę użytkowników. Strony internetowe zawierające wiele obrazów i skryptów, będą normalnie buforowane po początkowym wniosku. Litespeed nie jest prawidłowo rozpoznawane czy ta opcja jest wlaczona czy nie. Inaczej to wygląda przy usługach opartych np na apache.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy. W ramach shared hostingu działa faktycznie serwer LiteSpeed.

 

Na serwerach Hekko są 2 typy konfiguracji. Na nieco starszych maszynach klasyczne keep alive jest włączone domyślnie.

Na większości maszyn (w tym nowszych) jest stosowane udoskonalona wersja: smart keep-alive. Smart działa tak, że jest:

  • włączany tylko dla JS/CSS/obrazków
  • wyłączony dla HTML
Czyli pobierana jest strona główna jednym połączeniem i wszystkie elementy z niej "jadą" kolejnym na keep-alive.
Jeśli uruchamia się tylko prosty test, który tylko nagłówek sprawdza, to wykryje, jakby go nie było. Proste testy mogą zatem wykazywać brak keep-alive i należy to traktować jako false-negative. W rzeczywistości jest ono włączone.
Proszę, tutaj jeszcze wyjaśnienia korzyści z dokumentacji:

Smart keep-alive will only establish keep-alive connections for requests of JavaScript, CSS Style Sheet, and image files. For html pages, the connection will not be kept alive. This will help serve more users more efficiently. Normally a web page contains multiple images and scripts that will be cached by the browser after the initial request. It is more efficient to send those non-html static files through a single keep-alive connection and have the text/html file sent through another non-keep-alive connection. This method will reduce idle connections and in turn increase the capacity to handle more concurrent requests and users.

 

 

https://www.litespeedtech.com/docs/webserver/config/tuning#smartKeepAlive

 

Pozdrawiamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję SiXwishlist i Hekko.pl . Sprawa dla mnie jest jasna i doskonale wyjaśniona. Dlatego w testerze wychodziło, że dokument html i pliki ttf oraz woff2 nie są objęte keep-alive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×