Skocz do zawartości
ave20

Zmiana serwerów DNS

Polecane posty

Ok, jak następnym razem będzie mi trzymać cache to faktycznie podążę Twoją radą - oleje wyczyszczenie cache, nie zedytuje w ostateczności pliku hosts tylko będę wszystkim cofać router do fabryki. Co najwyżej w skrajnych przypadkach trzeba będzie wezwać technika który to skonfiguruje wedle ich tajnych zasad, wówczas minie pewnie 24h i akurat cache będzie czyściutkie.

 

Czysty geniusz, jak ja na to nie wpadłem..

 

A tak trochę poważniej: ta rada by w ten sposób rozwiązać ten problem jest tak absurdalna, że ciężko mi inaczej odpisać na Twoje pytanie. Serio. Skoro tylko Ty miałeś problem z tym cache to najmniej inwazyjna metoda to prosta edycja hostsa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Czasami pomaga zmiana DNSów na karcie sieciowej na jakiejś guglowskie. Przykładowo DNSy TPsy są 2/10 w porównaniu z opendns czy google dns :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak następnym razem będzie mi trzymać cache to faktycznie podążę Twoją radą - oleje wyczyszczenie cache, nie zedytuje w ostateczności pliku hosts tylko będę wszystkim cofać router do fabryki. Co najwyżej w skrajnych przypadkach trzeba będzie wezwać technika który to skonfiguruje wedle ich tajnych zasad, wówczas minie pewnie 24h i akurat cache będzie czyściutkie.

 

Czysty geniusz, jak ja na to nie wpadłem..

 

A tak trochę poważniej: ta rada by w ten sposób rozwiązać ten problem jest tak absurdalna, że ciężko mi inaczej odpisać na Twoje pytanie. Serio. Skoro tylko Ty miałeś problem z tym cache to najmniej inwazyjna metoda to prosta edycja hostsa..

Zabawne, plik hosts, znajdujący się w systemie, jest domyślny - nie ma w nim ŻADNYM ZMIAN. Nie wiem co miałbym przywracać, skoro nie różni się on żadnym wpisem względem hosts.org :) Mistrzu...powiesz mi, jak to się mogło stać? Że hosts i hosts.org są identyczne i nie różnią się żadnym wpisem?

 

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
#      102.54.94.97     rhino.acme.com          # source server
#       38.25.63.10     x.acme.com              # x client host


# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1       localhost
# ::1             localhost

Do tego, jakbyś czytał - wielokrotnie flush'owałem dns'y. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM, to byś widział, że nic to nie dało. Dawaj kolejny pomysł :E

Edytowano przez ave20 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o tym, że przeglądarki też mają swoje cache rozwiązanych nazw?

Wskaż mi miejsce w którym kazałem Ci przywracać plik hosts. Napisałem Ci, że najmniej inwazyjną metodą jest edycja hostsa abyś mógł korzystać z danego serwera pod swoją domeną bez konieczności czekania na cache Twoich DNSów/systemu.

 

Zdobądź podstawową wiedzę i czytaj co się do Ciebie pisze. Nie znasz podstaw a próbujesz wmówić mi, że czarne jest białe.

 

//edit

Wyobraź sobie, że ten temat czyta Kowalski z problemem takim, że zmienił DNSy a nowego hostingu ni widu ni słychu. Poważnie każesz mu cofać router do fabryki? Zejdź na ziemie..

 

//edit2

Nawet są dodatki do cache DNSów samej przeglądarki.

 

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/dns-flusher/

 

A w Chrome wpisz to, tylko się nie przeraź..

 

chrome://net-internals/#dns

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że jak czyściłem ceche przeglądarki? Przez czyszczenie historii? Tylko przez chrome://net-internals/#dns. Facet. Póki co, NIC z rzeczy o których piszesz nie miało sensu, bo WSZYSTKO to zostało zrobione BEZ REZULTATU. Weź przeczytaj wątek...Zamiast powtarzć to, co proponowali inni. Czyszczenie ceche przeglądarki miało gówno do gadania. Jakbyś czytał, to byś wiedział, że problem był globalny, a nie dotyczył tylko Chrome. Na IE był ten sam problem. Hard reset przywrócił działanie strony. Pisz ce chcesz, powtarzaj rady innych. Fakty są takie, że wpadasz tu i zgrywasz chojraka choć o temacie wiesz tyle co czarnej dziurze.

Dzięki za porady. Nic z tego co piszesz nie pomogło.
Bywaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pomogłoby ustawienie dnsów googlowych albo w routerze albo w Twoim połączeniu sieciowym.

Pewnie tak. Tego nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Nic z tego co piszesz nie pomogło.

Chcesz mi powiedzieć, że edycja hosts Ci nie pomogła?

Bardzo ciekawe rzeczy opowiadasz..

 

Zamykam ten burdel.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×