Skocz do zawartości
J-o-H-n-n-Y

Server4you - Co I Jak

Polecane posty

Najpierw naliczyli mi Mwst, a jak im w końcu wytłumaczyłem że zgodnie z zasadami podatkowymi usługi elektroniczne importowane z EU są zwolnione z VAT (tak!) to nawet mi go zwrócili (na kartę).
Mozne troche wiecej informacji na ten temat? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozne troche wiecej informacji na ten temat? :)

 

Sorry za skrót myślowy w poprzednim poście. Nie wiem czy dobrze pamiętam (i/lub wytłumaczę) - nie jestem księgowym. Nie traktujcie tego jako wykładnię i nie biorę za to odpowiedzialności.

Chodzi o to, że przy usługach elektronicznych miejscem opodatkowania VAT jest kraj nabywcy (a nie sprzedawcy). Żeby nie było tak prosto, to:

1. dostajesz fakturę od usługodawcy

2. wystawiasz sobie fakturę wewnętrzną i naliczasz VAT

3. ten VAT jest jednocześnie do odliczenia

Czyli i tak wychodzi na 0 :) (czyli netto). Jeśli S4y wystawiał nam faktury z VAT, to nie mogliśmy go odliczyć. Wysłałem im nasze dokumenty firmy, podałem NIP EU i po jakimś czasie przyznali rację.

 

Skąd to wiem? Pytałem o to w US i tak mi powiedzieli. Nasz księgowy to zaakceptował. Można poszukać w internecie, np.

http://prawo.vagla.pl/node/6724

http://www.przegladpodatkowy.pl/ppo-200508...katalog=2005083

ale i tak Wasza księgowość powinna to rozpracować!

 

Pozdr

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mam pytanie (może do jacek_b): Co jeśli się nie złoży takiego wypowiedzenia na piśmie w odpowiednim terminie? Czy i jakie konsekwencje grożą (nie znam niemieckiego prawa)? Czy ich uchybienia mają tu znaczenie?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź

Paweł

W normalnym przypadku wygląda to następująco:

W większości takich usług umowa zawierana jest na pewien okres (np 12 miesięcy), z okresem wypowiedzenia wynoszącym zwykle 1-3 miesiące do ostatniego dnia trwania umowy. Jeżeli wypowiedzenie takie nie dotrze w odpowiednim czasie, umowa przedłuża się automatycznie o kolejne 12 miesięcy (w tym przypadku uregulowane jest to w Regulaminie usług - AGB). Jeżeli klient odstępuje jednostronnie od umowy, zmuszony jest płacić za usługę do końca jej trwania, nawet choć z niej nie korzysta. Jeżeli nie płaci, sprawa trafia do adwokata reprezentującego firmę, którego zadaniem jest opłaty te w jakiś sposób wyciągnąć. Najpierw daje ostatni termin na uregulowanie zaległych opłat plus opłaty adwokackie, następnie sprawa kierowana jest do sądu, który jeszcze raz próbuje zdobyć te pieniądze plus koszty adwokackie plus koszty sądowe "po dobroci", a następnie wydaje wniosek o zabranie mienia materialnego o wartości odpowiadającej wysokości wszystkich kosztów. A do tego momentu będą one nawet 5-krotnie większe. Nie jestem prawnikiem, ale wiem, że tak odbyło by się to w Niemczech. Jak sprawa wygląda w sytuacji mieszkańca Polski, trudno mi powiedzieć, bo nie wiem, jak te sprawy regulowane są w Polsce. Ale sprawa ta byłaby z pewnością przekazana polskim organom sprawiedliwości. Z całym tym zajściem wiąże się, przynajmniej dla osoby mieszkającej w DE, jeszcze jedna niemiła sprawa. Delikwent ten ma delikatnie mówiąc tak nasr.....e w papierach, że przez najbliższych kilka lat będzie miał problemy z większością zawieranych umów. Wiąże się to z istnieniem w tym kraju centralnej bazy danych SCHUFA, w której takie przypadki są skrupulatnie rejestrowane, a odpytywana jest ona praktycznie przy każdej umowie (kredyty, telefony, banki, usługi itp).

 

Pozdrawiam

Jacek Bargiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry za skrót myślowy w poprzednim poście. Nie wiem czy dobrze pamiętam (i/lub wytłumaczę) - nie jestem księgowym. Nie traktujcie tego jako wykładnię i nie biorę za to odpowiedzialności.

Chodzi o to, że przy usługach elektronicznych miejscem opodatkowania VAT jest kraj nabywcy (a nie sprzedawcy). (...)

E, OK... Troche zle zinterpretowalem Twoj skrot myslowy i myslalem, ze piszesz o czyms innym :) Ale dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ich klientem od 6 miesięcy mam tam VPSa. Już teraz wiem, że nie chce być z nimi związany na kolejny rok. Co powinienem w tym momencie dokładnie zrobić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie warunki regulaminu/umowy które zaakceptowałeś i w których to pewnie pisze jak wygląda procedura rezygnacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Aby nie robić 200 tematów no to tu pytam.

 

Czy przy zamówieniu serwera z server4you cena jest z VAT tak ? i przy zamówieniu płacę - 19 % czyli podatek niemiecki z ceny 48,99 euro tak ?

Alle Preise auf dieser Seite beinhalten 19% USt.

 

W cenę jest już wliczone 19%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damian, przeczytaj swoje pytanie...

Cena podana na stronie s4u to cena netto.

 

All prices exclusive of 19% VAT

 

 

i dodatkowo:

 

All prices are net prices

 

Dodatkowo poczytaj sobie o wewnątrzwspólnotowym nabyciu usług.

Edytowano przez behemoth (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego powiedziałem, żebyś poczytał o WNT.

A na stronach niemieckich i angielskich (oczywiście mówię o s4u) podają sprzeczne informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trustcom

Na dole jest napisane:

 

All prices exclusive of 19% VAT. VAT will not be charged if you provide a valid sales tax id or order from outside of the EU.

 

Co oznacza, że jak masz NIP europejski to nie doliczą Ci VATu a jak nie to jeszcze +19%. KIedyś się oto już pytaliśmy u nich, jak jesteś z Niemiec to masz cenę z ich VATem, jak jesteś spoza nawet jak z UE to jak nie pokażesz NIPu europejskiego to Ci doliczą VAT +19%. Trochę to zdzierskie traktowanie, bo w przypadku posiadania NIPu europejskiego to powinni odliczyć te swoje 19% więc w zasadzie cena serwera powinna wyjść mniejsza. No ale to nie w S4U. Mamy kilka VPSów w hosteurope.de i tam po przesłaniu NIPu EU odliczyli 19% i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trustcom

IP Addresses1 incl., up to 4 possible

 

Nic dodać, nic ująć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcy zamawiają na s4y.de, a EU na s4y.net gdzie w s4y.net jest podana cena bez VAT, a na .de z VAT.

Taka troszkę nieczysta zagrywka z ich strony i w sumie więcej zarabiają na nas.....

Oczywiście jako Polak nie złożysz zamówienia na .de, a nawet jak ci się uda to przekierują/odrzucą na .net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×