Skocz do zawartości
Shaderso

Dzielenie serwera dedykowanego.

Polecane posty

Witam. Wiem że jest milion tematów o tym lecz żaden nie odpowiedział na mój zestaw pytań.

 

Posiadam serwer dedykowany z oferty OVH GAME MC-32: KLIK!

Chcę ten serwer podzielić na 'kilka' serwerów OpenVZ - każdy serwer na debianie. Bez problemu mogę dokupić IP dodatkowe do tego serwera.

 

I tutaj mam kilka pytań:

 

1. Z jakiej wirtualizacji skorzystać na serwerze matce?
2. Czy SolusVM jest dobrym wyborem? ( wiem że jest to rozwiązanie płatne )
3. Czy stawianie takich kontenerów jest trudne? Ogarniam SSH bez problemów i chciałbym się więcej nauczyć dlatego chcę spróbować czegoś takiego ;)
4. Ile kosztowałoby skonfigurowanie takiego serwera i podzielenie go np. na 8 serwerów VPS?

Proszę o odpowiedź i zapraszam do dyskusji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Chcę ten serwer podzielić na 'kilka' serwerów OpenVZ...

 

1. Z jakiej wirtualizacji skorzystać na serwerze matce?

 

Jak się mają Twoje dwa powyższe zdania do siebie? Na początku piszesz, że chcesz zrobić OpenVZ a następnie pytasz z jakiej wirtualizacji skorzystać <_<

Popatrz na proxmox'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się mają Twoje dwa powyższe zdania do siebie? Na początku piszesz, że chcesz zrobić OpenVZ a następnie pytasz z jakiej wirtualizacji skorzystać <_<

Popatrz na proxmox'a.

 

Czyli na serwerze matce zainstalować openvz dobrze rozumiem? Jestem newbie i dopiero edukuje się na ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz zainstalować na tym dedyku PROXMOXa? Jeśli tak to polecam, całkiem prosty w obsłudze, na debianie, masa możliwości i łatwo zarządzalny ze względu na łatwy do ogarnięcia panel administracyjny a jak uznasz że potrzebujesz pełnej wirtualizacji to nic nie stoi na przeszkodzie aby obok pojemników OpenVZ postawić KVMy...

 

Po sprawdzeniu widzę że bez problemu możesz dobrać sobie system jaki się podoba ;)

Edytowano przez filip_b (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz zainstalować na tym dedyku PROXMOXa? Jeśli tak to polecam, całkiem prosty w obsłudze, na debianie, masa możliwości i łatwo zarządzalny ze względu na łatwy do ogarnięcia panel administracyjny a jak uznasz że potrzebujesz pełnej wirtualizacji to nic nie stoi na przeszkodzie aby obok pojemników OpenVZ postawić KVMy...

 

A co mnie może ograniczać aby zainstalować PROXMOX'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic, patrz wyżej :)

 

VE 3/4? Jest jakaś różnica między tymi dystrybucjami? Jeżeli masz w tym jakieś doświadczenie to ile mniej więcej kosztuje postawienie takiego czegoś przez osobę bardziej rozgarniętą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

VE 3/4? Jest jakaś różnica między tymi dystrybucjami? Jeżeli masz w tym jakieś doświadczenie to ile mniej więcej kosztuje postawienie takiego czegoś przez osobę bardziej rozgarniętą?

Co do różnic odwiedź ichniejsze wiki

 

Co do cen nie mam zielonego pojęcia, ale polecam samemu pobawić się chociażby w Virtualboxie, PROXMOX jest bardzo łatwy w instalacji, do tego masz poradniki na YouTube jeśli się zatniesz ale nie sądzę żebyś potrzebował poradników do instalacji, przy bardziej zaawansowanej konfiguracji już prędzej. Sprawdź sobie go lokalnie i jak się spodoba działaj na dedyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobierz ISO owego proxmoxa i instaluj. Co się nauczysz to Twoje.

 

Tak zrobię. Tylko pytam o cenę na przyszłość bo mogę mieć kiedyś tego dość ale jak najbardziej będę próbował sam to ogarnąć :)

Edytowano przez Shaderso (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o cenę - kwestia twojego budżetu. Zazwyczaj wykonawcy starają się dostosować swoje cenniki do budżetów. Jeżeli chodzi o różnicę między 3 a 4 - 4 jest przede wszystkim nowa, nie wspiera OpenVZ tylko LXC, ma ładniejszy interfejs itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o cenę - kwestia twojego budżetu. Zazwyczaj wykonawcy starają się dostosować swoje cenniki do budżetów. Jeżeli chodzi o różnicę między 3 a 4 - 4 jest przede wszystkim nowa, nie wspiera OpenVZ tylko LXC, ma ładniejszy interfejs itd.

 

Czyli wezmę trójkę. A co ma cena do jakości wykonania pracy? Daje dedyka, dokupuje IP i potrzebuje aby 8 adresów ip podpiąć pod serwery OpenVZ. Oczekiwałem ceny mniej więcej za taką prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Całkiem niedawno przewinęła się na tym forum w innym wątku dyskusja "cena mniej więcej" :) Mniej więcej 100PLN netto za godzinę pracy to stawka godna dobrego admina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście doliczmy do tego VAT. Aczkolwiek wszystko zależy od budżetu. Nie możemy mówić o cenie "mniej więcej" bo dla każdego jest to co innego. Np. ja za te 100zł mogę wykonać całą usługę ale kto inny (np. mariaczi) może mieć inny grymas i weźmie inną stawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że OpenVZ jest dobrym wyborem. Szczególnie jeśli będzie się zarządzać samemu (bez dużego doświadczenia), i na VMkach nie jest potrzebna edycja jądra itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.

Ja niedawno skorzystałem z wirtualizacji a wiedzę o linuksie posiadam raczej podstawową (na bieżąco czegoś się uczę).

Podzieliłem zwykłego vpsa (KVM) na Debianie 8 na 3 "części".

Skorzystałem z kontenerów LXC. Połączone z netem dzięki libvirt i przekierowania w iptables.

Wszystko w oparciu o wiki Debiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×